PDA

View Full Version : قرار دادن اکسس بر روی شبکه با SQL SERVER

ali190
سه شنبه 03 آذر 1388, 20:08 عصر
با سلام
در پستهای قبلی درباره تحت شبکه درآوردن اکسس مطالبی رو خوندم ، چون اولا خودم شدیداً کارم بابت این مسئله گیره و ثانیاً با توجه به تخصصی بودن بحث ، وقتی که سرچ میکنم توی سایت مطالب بصورت پراکنده بدست میاد ، آدم میمونه که باید از کجا شرو ع کنه(تقدم و تاخر کارها).بنظرم رسید که مشکلات و ابهاماتم رو با شما مطرح کنم.دو روش رو دوستان پیشنهاد کرده بودن:
1- لینک کردن جداول اکسس با sql server اصولاً به چه هدفی انجام میشه واسه اینکه اکسس تعداد کاربرانی محدودی رو ساپروت میکنه و این مشکلsql server وجود ندارد
2- جدا کردن اینتفیس برنامه اکسس و گذاشتن تیبلها در sql server
حالا در مورد این دو روش یکسری ابهامات دارم که به نتیجه ای نرسیدم
1- اصلاً چرا ما می آییم و اکسس رو از طریق sql server شبکه میکنیم
2- کار صلی sql server چیه ؟آیا با اون هم میشه فرم و گزارش ساخت ؟اگر نه که پس چجور بانک اطلاعاتی هست ؟بانکی که نشه ازش گزارش و فرم طراحی کرد ، کار باهاش سخت نمیشه؟

3- وقتی که میخوام جداول رو بهsql server لینک بدم باید جداول اکسس رو از sql server لینک کنم یا برعکس؟
4- برای لینک باید شیفت برنامه من باز باشد تا من به link table دسترسی داشته باشم.
5- اگر این حالت رخ دهد اطلاعاتی که من از طریق فرم وارد میکنم کجا ذخیره میشه(در sql server یا اکسس)
6- تکلیف بک آپ گیری چی میشه؟من الان یه فایل اکسس رو برای 5 نفر توی یه پوشه share کردم ، هروقت که بخوام فقط از همون یه فایل بک آپ میگیرم چون جدول و تمام تشکیلات توی خودشه ولی در این حالت به چه صورت است؟آیا بک آپ من باید تحت sql server انجام گیرد.
7- چطور میشه اینترفیس رو در اکسس جدا کرد؟یا همه آبجکتها غیراز تیبل جزء اینترفیس محسوب میشود(کوئری ، فرم ، گزارش ، ماژول ، ماکرو)
8- آیا باید sql server رو هر سیستم یوزر نصب بشه یا فقط باید بر روی سیستم مادر نصب بشه.
9- میشه در این زمینه من رو راهنمایی کنین؟
اگر میشه در آخر قدم به قدم انجام عملیات فوق رو بگید تا تمام دوستان استفاده کنند.(مثل اینکه این مبحث طرفداران خیلی زیادی داره ، اساتید این نکته رو باور بفرمایند این مبحث اکسس اینقدر شیرین و زیباست که آدم فکر اصلاً سمت sql server نمیره واسه همین شناختی بهش نداریم وقتی هم توی قسمت sql server میریم با دیدن چهارصدو خورده ای پست آدم سرش گیج میره).حالا مدتش طولانی شد عیب نداره.نظر بنده اینه که این مبحث(تحت شبکه کردن اکسس) رو مثل اون هفت تا پست صفحه اول اکسس (که نمیدونم بهشون چی میگن (دانلود انواع OCX , DLL , Active X قابل استفاده در MS Access (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=157666)‏و پخش دوره آموزشی Access 2007 از شبکه آموزش (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=191124) و...)) این مبحث هم بره اون بالا تادیگه نگران در دسترس بودنش هم نباشیم .یعنی همیشه توی چشم کاربران باشه چون فکر کنم واقعاً بحث تخصصی ای هستش.سرتون رو درد آوردم.امیدوارم که با کمک همه دوستان معضل قرار دادن اکسس بر روی شبکه رو یکبار برای همیشه ختم به خیر کنیم.
ممنونم.

smderfan
سه شنبه 03 آذر 1388, 22:53 عصر
سلام
با تشکر از ali190 که به نکات کلیدی مهمی اشاره کردند.
با توجه به اینکه SQL قلب سيستم‌هاي اطلاعاتي‌ است و نسبت به اکسس مزیت های بیشتری داره باید در این مورد بحث بیشتری بشه.
جهت شروع می تونید از مطالب آموزشی پیوست استفاده کنید.

ali190
چهارشنبه 04 آذر 1388, 20:54 عصر
با سلام خدمت اساتید
مقالاتی که جناب smderfan لطف کردند و آپ کردند فقط بصورت معرفی و تاریخچه هست(در نوع خودش مطالب جالبی بودن) ولی باور بفرمائید مشکل و خیلی های دیگه مثل من با این مطالب حل نمیشود.خواهشاً اساتید و دوستان محترم عنایت کنند و با جزئیات بیشتر و کاربردی تر به این موضوع نگاه کنند.
البته یه درخواستی هم از دوتن از مدیران این سایت جناب آقایان مهدی قربانی (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=35416), amirzazadeh (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=47888) و کاربر معلم و با سابقه این سایت جناب nabeel داشتم که با تلاش شبانه روزی خود (با وجود مشغله بسیار زیاد) همیشه سعی در رفع مشکلات کاربران دارند ، داشتم:

نظر بنده اینه که این مبحث(تحت شبکه کردن اکسس) رو مثل اون هفت تا پست صفحه اول اکسس (که نمیدونم بهشون چی میگن (دانلود انواع OCX , DLL , Active X قابل استفاده در MS Access (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=157666)‏و پخش دوره آموزشی Access 2007 از شبکه آموزش (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=191124) و...)) این مبحث هم بره اون بالا تادیگه نگران در دسترس بودنش هم نباشیم .یعنی همیشه توی چشم کاربران باشه چون فکر کنم واقعاً بحث تخصصی ای هستش.سرتون رو درد آوردم.امیدوارم که با کمک همه دوستان معضل قرار دادن اکسس بر روی شبکه رو یکبار برای همیشه ختم به خیر کنیم.
ممنونم.
دست بوس همه شما عزیزان

amirzazadeh
پنج شنبه 05 آذر 1388, 07:38 صبح
سلام دوست عزيزAli190
مطلبي در پست جناب smderfan تحت عنوان آموزش قراردادن اكسس روي شبكه ارائه كردند براي اين منظور كفايت ميكنه ولي اگر شما به اطلاعات تكميلي در ارتباط با بانك اطلاعاتي sql نياز داريد پيشنهاد ميكنم از دوستان واساتيد تالار مربوطه كمك بگيريد.(و البته مطالعه كتاب هاي آموزشي sql)
..............................
موفق باشيد

ali190
پنج شنبه 05 آذر 1388, 12:49 عصر
عمده سئوال من اینه که آیا این برنامه اکسس من قابلیت شبکه کردن از طریق اکسس رو داره؟
اگر داره خوب چطوری؟
من اون مقاله اولی رو که جناب smderfan گفته بودن رو خوندم. فقط اونجا رو متوجه نشدم که میگه جداول لینک بشن.
1-آیا باید جداول اکسس رو ا sql فراخوانی کنم؟
2-آیا نیاز به باز شدن شیفت برنامه من هست؟
3-وقتی من اطلاعات رو از طریف فرم وارد میکنم این اطلاعات کجا ذخیره میشه(تو sql یا اکسس)
4-چطور میشه یک بک آپ گرفت؟
5- آیا این بک آپی که من میگرم تحت چه فرمتی استتحت sql است یا اکسس(ای نسئوال خیلی مهمه)
6- اگر اطلاعات اکسس من توسط sql رو شبکه بره آیا بازم کاربر میتونه به اطلاعات جداول دسترسی داشته باشه و احیاناً اونارو پاک کنه یا نه؟
7- آیا نیاز به جدا کردن اینترفیس از برنامه من هست؟
میدونم سئوالاتم خیلی سخته ، ولی دیگه چیکار کنم.
خیلی ممنونم

ali190
جمعه 06 آذر 1388, 13:48 عصر
سلام
هی من این تایپیک رو از اون پایین کول میکنم میارم بالا ، دوباره میره پایین.بابا من دیگه کمری شدم ، دیسک کمرم زد بیروووووووووووووووون:لبخن ::لبخند::لبخند:
یکی جواب من بدبختو بده.

smderfan
جمعه 06 آذر 1388, 16:18 عصر
سلام

1-آیا باید جداول اکسس رو از sql فراخوانی کنم؟
با توجه به اینکه می خواهید جداول شما در قالب بانک SQL ارائه شود باید جداول اکسس را به SQL انتقال دهید برای اینکار می توانید از مرحله دوم ؛ ساخت دیتابیس SQL از فایل (قرار دادن فایل اکسس روی شبکه) استفاده کنید.

2-آیا نیاز به باز شدن شیفت برنامه من هست؟
شما باید تمام مراحل را روی یک فایل نمونه انجام داده سپس کلید شیفت و اتصال به لینکها (فراخوانی با کد) و سایر موارد امنیتی را انجام داده سپس فایل اجرایی اکسس را به فرمت MDE تبدیل کنید.

3-وقتی من اطلاعات رو از طریف فرم وارد میکنم این اطلاعات کجا ذخیره میشه(تو sql یا اکسس)
در اینجا دقت کنید که ارتباط شما با جداول در SQL لینک شده و تمام لینک ها در بخش جداول اکسس دیده می شه (به شکل کره سبز رنگ)، پس اطلاعات شما در سرور ذخیره میشه.

4-چطور میشه یک بک آپ گرفت؟
شما می تونید از طریق سرور بکاپ بگیرید.

5- آیا این بک آپی که من میگرم تحت چه فرمتی استتحت sql است یا اکسس(ای نسئوال خیلی مهمه)
SQL

6- اگر اطلاعات اکسس من توسط sql رو شبکه بره آیا بازم کاربر میتونه به اطلاعات جداول دسترسی داشته باشه و احیاناً اونارو پاک کنه یا نه؟
کار نشد وجود نداره ولی امنیت بانک اطلاعاتی SQL بسیار بالا هست.

7- آیا نیاز به جدا کردن اینترفیس از برنامه من هست؟
اگر منظور شما از اینترفیس ، جداول هستند، بلی

ali190
جمعه 06 آذر 1388, 16:24 عصر
سلام

شما باید تمام مراحل را روی یک فایل نمونه انجام داده سپس کلید شیفت و اتصال به لینکها (فراخوانی با کد) و سایر موارد امنیتی را انجام داده سپس فایل اجرایی اکسس را به فرمت MDE تبدیل کنید.

من میتونم از link table استفاده کنم.اینکه دیگه کد نمیخواد فقط یه ماکروی ساده .جداول رو انتخاب کرد بعد هم ok.درسته؟

smderfan
جمعه 06 آذر 1388, 17:00 عصر
سلام ؛ ولی اگر بخواهید کار شما به صورت حرفه ای باشه باید کدنویسی کنید.

ali190
جمعه 06 آذر 1388, 17:08 عصر
میشه در این خصوص یه مثال بزنید؟
ببنبد مگه من جداول تاکسس رو از توی sql ایمپورت نمیکنم.پس دیگه چرا باید همین کار رو دوباره از اکسس هم بکنم (link table)
من یه نمونه گذاشتم . منظورتون این بود یا اینکه اگر غیر از این بود یه نمونه بذارید ممنون میشم.

ali190
شنبه 07 آذر 1388, 10:15 صبح
سلام
فکر کنم تا اینجا خوب پیش اومدیم .اگه میشه این پرسش و پاسخ رو ادامه بدیم تا به یک نتیجه خوب برسیم.

ببنبد مگه من جداول تاکسس رو از توی sql ایمپورت نمیکنم.پس دیگه چرا باید همین کار رو دوباره از اکسس هم بکنم (link table)
من یه نمونه گذاشتم . منظورتون این بود یا اینکه اگر غیر از این بود یه نمونه بذارید ممنون میشم.
نمونه در پست بالا موجود است.ممنون و متشکر از تمامی دوستان و اساتید محترم بخصوص جناب آقای smderfan.

smderfan
شنبه 07 آذر 1388, 10:27 صبح

نمونه خوبي هست. مي تونه يك راه ساده باشه.

ali190
شنبه 07 آذر 1388, 13:14 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من برنامه خودم رو به ناچار چون راه دیگه ای بلد نبودم در یک فوادر برای دیگران SHARE کردم ولی یکی از دوستان راجع به این روش یک نظری ارائه کردند:

سلام عليكم
يك روش اينكه كه شما فايل اكسس را روي شبكه روي يك فولدر share شده مشخص بگذاريد
مثلا \\server2\db\
سپس در برنامه بجاي اينكه آدرس مثلا c:\programfile\.. را بدهيد آدرس \\server2\db\ را قرار دهيد

برنامه را كمپايل كنيد
برنامه در تمام شبكه شما به راحتي كار خواهد كرد

ولي شما با يك مشكل بسيار حاد مواجه مي شويد كه كاربران به راحتي مي توانند فايل شما را حذف نمايند.
براي آن هم مي توان راه كاري گذاشت مثلا بر روي اون سرور يك يوزر پس ساخت سپس به اون فولدر share شده فقط دسترسي يوزر رو بدهي
سپس تو برنامه بگي با اين يوزر و پس به اين سرور لاگين بشه
من که بطور واضح منظورشون رو متوجه نشدم .میشه شما منظورشون رو بطور واضح بگید.یا اگر راه حل دیگه ای در این خصوص به ذهنتون میرسه ارائه کنید(برای جلوگیری از حذف فایل اصلی توسط کاربران(عدم حذف فایل اکسس))
ممنون و متشکر

ali190
شنبه 07 آذر 1388, 20:09 عصر
دوستان در این خصوص نظری ندارند؟

ali190
شنبه 07 آذر 1388, 21:22 عصر
دو ستان نمونه ای که در این خصوص من درست کردم نمیدونم چرا بعد از چند بار جابجا کردن فایل دوم(جدول لینک داده شده) دیگه کد گذاشته شده در فرم عمل نمیکنه (اصلاً فرم باز نمیشه.)
فایل نمونه :
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=40414&d=1259330809
در ضمن یه خواهش دیگه هم داشتم:
من برنامه خودم رو به ناچار چون راه دیگه ای بلد نبودم در یک فوادر برای دیگران SHARE کردم ولی یکی از دوستان راجع به این روش یک نظری ارائه کردند:
سلام عليكم
يك روش اينكه كه شما فايل اكسس را روي شبكه روي يك فولدر share شده مشخص بگذاريد
مثلا \\server2\db\
سپس در برنامه بجاي اينكه آدرس مثلا c:\programfile\.. را بدهيد آدرس \\server2\db\ را قرار دهيد

برنامه را كمپايل كنيد
برنامه در تمام شبكه شما به راحتي كار خواهد كرد

ولي شما با يك مشكل بسيار حاد مواجه مي شويد كه كاربران به راحتي مي توانند فايل شما را حذف نمايند.
براي آن هم مي توان راه كاري گذاشت مثلا بر روي اون سرور يك يوزر پس ساخت سپس به اون فولدر share شده فقط دسترسي يوزر رو بدهي
سپس تو برنامه بگي با اين يوزر و پس به اين سرور لاگين بشه
من که بطور واضح منظورشون رو متوجه نشدم .میشه شما منظورشون رو بطور واضح بگید.یا اگر راه حل دیگه ای در این خصوص به ذهنتون میرسه ارائه کنید(برای جلوگیری از حذف فایل اصلی توسط کاربران(عدم حذف فایل اکسس))
میشه کلاً بگید برای اینکه یه فایل اکسس رو بشه تحت شبکهگذاشت چه راههایی وجود داره؟

ali190
یک شنبه 08 آذر 1388, 15:41 عصر
دوستان میشه در این مورد یکم توضیح بدید؟

ali190
یک شنبه 08 آذر 1388, 22:55 عصر
من باز هم در این خصوص ابهام دارم.
1-من باید جداول اکسس رو از طریق sql ایمپورت کنم یا لینک کنم (دوستان یه بار گفتن لینک ، یه بار هم گفتن ایمپورت)؟:متفکر:
آیا من باید ابتدا جداولم رو از طریق sql ایمپورت کنم بعدش همون جداولی که در sql رفت یعنی ایمپورت شد ، دوباره توسط خود اکسس لینک کنم؟آیا اینطوره؟
2-ایا sql جداول اکسس رو میفهمه؟یعنی آیا اون data type و field name که ما در اکسس تعریف کردیم قابل درک و استفاده در sql هست(آیا sql زبان اکسس رو میفهمه )
3- یه سئوال دیگه :من در sql میام در ابتدا برای هر کی یه یوزر نیم و پسورد تعریف میکنم . اینکار واسه چیه؟واسه اینه که هرکی میخواد برنامه اکسس رو باز کنه از همون یوزر و پاسورد رو میخواد یا نه؟
4- من چطور باید از این سیستم بک آپ بگیرم ؟آیا یک روش روتین داره یا باید کدنویسی کنم؟آیا میتونم تنظیم کنم تا خود sql هر چند دقیقه یکبار یکبار بک آپ بگیره؟
5- اگر من بک آپ گرفتم تحت sql میشه ؟اگر دوبار خواستم میتونم این بک آپ رو دوباره تحت اکسسس تبدیلش کنم؟
6-آخرین و درعین حال مهمترین سئوال من:
من اصولاً بخاطر کدوم ضعف اکسس دارم اون رو تحت sql شبکه میکنم؟دقیقاً هدفم از شبکه کردن اکسس با sql چیه؟مثلاً من چرا نمیتونم برنامه ام رو back end و front end کنم و اینترفیس رو به کاربران بدم و فایل حاوی جدول روی سرور بدم و یوزر ها بهش data entry کنن؟

amirzazadeh
دوشنبه 09 آذر 1388, 08:47 صبح
1-همينطوره شما براي استفاده از sql بايد به اون لينك بشيد و يا حداقل در زمان ذخيره و يا فراخواني به اون متصل بشيد.
2-عموما بله به جز فيلدهاي byte يا همون yes/no
3-اينكار براي بالا بردن امنيت برنامه هست و اختياري
4-از دو طريق كد نويسي از داخل اينترفيس اكسس و يا مستقيما از طريق sql و با امكان پشتبان گيري تعريف شده در زمان مشخص امكانپذير هست.
5-جواب مثبته
6-سرعت ،قدرت و امنيت بالاتر.
ببخشيد اگه خيلي تلگرافي شد.
...............................
موفق باشيد

eafar1366
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 15:42 عصر
1-همينطوره شما براي استفاده از sql بايد به اون لينك بشيد و يا حداقل در زمان ذخيره و يا فراخواني به اون متصل بشيد.
4-از دو طريق كد نويسي از داخل اينترفيس اكسس و يا مستقيما از طريق sql و با امكان پشتبان گيري تعريف شده در زمان مشخص امكانپذير هست.
5-جواب مثبته
موفق باشيد

با سلام من تقریبا این کار را انجام دادم میخوام بدونم آیا بعد از لینک کردن و قرار دادن در sql در آینده آیا امکان ویرایش table ها وجود دارد بالاخره پیش میاد که آدم بخواد ویرایش کنه چون من خواستن ویرایش کنم نشد میگه برین از تو sql بکنین از اونجا هم که می کنم میام تو اکسس تغییرات ایجاد نشده !!!!!
در مورد back up هم توضیح میدین ؟ چه جوری به طور اتوماتیک backup میگیره کجا ذخیره میشه چه جوری میشه backup رو برگردوند

amirzazadeh
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 12:23 عصر
با سلام من تقریبا این کار را انجام دادم میخوام بدونم آیا بعد از لینک کردن و قرار دادن در sql در آینده آیا امکان ویرایش table ها وجود دارد بالاخره پیش میاد که آدم بخواد ویرایش کنه چون من خواستن ویرایش کنم نشد میگه برین از تو sql بکنین از اونجا هم که می کنم میام تو اکسس تغییرات ایجاد نشده !!!!!
در مورد back up هم توضیح میدین ؟ چه جوری به طور اتوماتیک backup میگیره کجا ذخیره میشه چه جوری میشه backup رو برگردوند
سلام
بعد از اعمال تغييرات در بانك sql بايد جداول لينك به اكسس رو مجددا از طريق راست كليك روي جدول موردنظر و انتخاب link table manager رفرش كنيد.
براي backup از اين لينك كمك بگيريد.http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=237054
....................
موفق باشيد

eafar1366
شنبه 30 مرداد 1389, 10:10 صبح
سلام
بعد از اعمال تغييرات در بانك sql بايد جداول لينك به اكسس رو مجددا از طريق راست كليك روي جدول موردنظر و انتخاب link table manager رفرش كنيد.
براي backup از اين لينك كمك بگيريد.http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=237054
....................
موفق باشيد

ممنون از راهنماییتون
من به یه مشکل دیگه برخوردم من تو ساختن user و pass دیتابیس برای برقراری ارتباط به sql به مشکل خوردم هر کاری می کنم error میده حتما باید بسازی نمیشه تو همه pc ها از همون windows authenticating استفاده کرد ؟
برای ساختن user مطلب کاملی وجود داره ؟

eafar1366
شنبه 30 مرداد 1389, 14:57 عصر
ممنون از راهنماییتون
من به یه مشکل دیگه برخوردم من تو ساختن user و pass دیتابیس برای برقراری ارتباط به sql به مشکل خوردم هر کاری می کنم error میده حتما باید بسازی نمیشه تو همه pc ها از همون windows authenticating استفاده کرد ؟
برای ساختن user مطلب کاملی وجود داره ؟

کلا در ارتباط server با client ها مشکل دارم میشه یه آموزش ساده درباره ی برقرار کردن ارتباط یک pc به server توضیحات کامل رو به من بگید
این حل شه دیگه بقیش حله :( خواهشا یکی کمک کنه

eafar1366
دوشنبه 01 شهریور 1389, 14:24 عصر
5-جواب مثبته
موفق باشيد

آقا من همه چیو اکی کردم الان دیتابیسم در sql رفته سرعتم هم در سطح بنزه :دی کسی سوال داشت بپرسه ازم بهش میگم :دی eafar1366@gmail.com
یه سوال دارم الان سرعتم خوب شده ولی وقتی میخواد گزارش بگیره یا یه quary رو اجرا کنه یه مدت زمانی طول میکشه چون فقط table ها داخل sql رفته آیا برای بالا بردن سرعت گزارش گیری هم کاری میشه کرد
البته این کندی سرعت فقط مربوط به client ها و کاربران میباشد در خود server سرعت در حد تیم ملیه :) :دی

microprolog-p96s
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 08:47 صبح
سلام
مشکل من در ساختن یوزر و پسورد هست . که هر کاری میکنم در SQL 2008 نتونستم این کار رو انجام بدم .

لطفا کمک کنید .

mhkavian
شنبه 05 مرداد 1392, 01:41 صبح
سلام
یکی از معضلات موجود به هنگام استفاده مشترک از اکسس و SQL Server تغییر نام کامپیوتر ، نام سرور و نام پایگاه داده در SQL Server می باشد . که به ازای تغییر هر کدام از موارد مذکور اتصال به پایگاه داده فراهم نمی شود .
نام پایگاه داده زمانی تغییر می یابد که راهبر برنامه عملیات پشتیبان گیری و سپس بازیابی پایگاه داده را به درستی انجام ندهد .
نام سرور زمانی تغییر می یابد که قصد انتقال پایگاه داده را بر روی یک سرور جدید داشته باشیم .
نام کامپیوتر نیز به ازای هر کدام از کلاینت ها یا در صورتی که کاربر نام کامپیوتر خود را از طریق ویندوز ( Computer Name ) تغییر دهد ، بایستی تنظیم شود .
لذا مراحل بروز آوری ( Refresh ) جداول لینک شده بایستی به ازای هر کدام از تغییرات فوق مجددا انجام شود که فرآیند دستی آن ، بسیار وقت گیر می باشد .
این عملیات که در یک فرم به صورت اتوماتیک درآمده نحوه استفاده از آن به شرح زیر می باشد :
1- فرم « Frm_Server » را به درون برنامه خود منتقل نمایید .
2- آن را در یکی از منو های برنامه خود تحت عنوان تنظیم سرور قرار دهید .
3- با اجرای آن و تنظیم نام سرور ، نام کامپیوتر جاری و نام پایگاه داده دکمه « ثبت » را فشار دهید .
درصورتیکه اطلاعات وارد شده صحیح باشد عملیات بروز اوری لینک ها انجام خواهد شد و برنامه شما بعد از نقل و انتقالات احتمالی پایگاه داده و تغییر نام های احتمالی سرور و کامپیوتر ، از این پس به درستی کار خواهد نمود .
لازم به ذکر است که کلیه جداول بایستی قبلا به صورت لینک شده وجود داشته باشند و در این روش لینک جدیدی ایجاد نمی گردد و تنها لینکها موجود بروز آوری می گردند .

به روز آوری جداول لینک شده به SQL Server (http://www.mantis.ir/access-knowledge/access-articles/item/47)