PDA

View Full Version : سوال: خیلی فوری در مورد Setup

neda_dela
سه شنبه 03 آذر 1388, 22:54 عصر
سلام دوستان
یه سوال خیلی فوری برام پیش اومد
برنامه ای که دارم روش کار می کنم یک بخشش تموم شده و مشتری اصرار داره که همون یه بخش رو فعلا براش ست آپ کنم تا بتونن بخشی از اطلاعاتشون رو وارد برنامه کنن. و بعد از اینکه بقیه برنامه آماده شد کامل شده اون رو در اختیارشون بذارم
حالا سوال من اینه که اگه من برنامه رو نصفه نیمه فعلا تحویل بدم و اونا شروع کنن به ورود اطلاعات (البته توی 2 از تیبل ها )، بعد که نسخه آپ دیت شده برنامه رو براشون ببرم،در اون صورت بانک جدید من اون اطلاعاتی رو که اونا وارد کردن نداره که
حالا من چی کار کنم؟ میشه فقط اون 2 تا تیبل هایی رو که توی سیستم مشتری هست و توش اطلاعات وارد کردن رو کپی کنم توی بانک خودم ؟ (البته بانک خودم هم مسلما اون دو تا تیبل رو داره ولی خالی )

far9090
سه شنبه 03 آذر 1388, 23:21 عصر
می تونین کپی کنید . البته اگه Relation هاتون چیزه خاصی نداشته باشن .

mohammadi4net
چهارشنبه 04 آذر 1388, 01:27 صبح
در شدنش هیچ مشکلی وجود نداره ولی اگر واقعا مطمئنی که تو ادامه کار ، اون بخشی که می خوای تحویل بدی تغییر نمی کنه این کارو انجام بده که بعدا دردسر نشه.
اگه اون جداول اطلاعات خام هستند مثل نام اشخاص و مشخصاتشون نام کالا و ... این کار رو انجام بده
ولی اگر جداول واسطه ای و یا پردازشی هستند به هیچ وجه این کارو نکن.

saeedr22
چهارشنبه 04 آذر 1388, 02:35 صبح
به نظر من اول کل database رو طراحی کنین و مطمئن باشید که دیگه هیچ تغییری قرار نیست اتفاق بیفتد.
بعد کافیه از همون database استفاده کنین.
رو reletion ها هم حواستون باشه.

alinaghiha
چهارشنبه 04 آذر 1388, 07:30 صبح
بنده يه برنامه به نام برنامه بازار كه برنامه حسابداري هستش رو ديدم كه همينطوري درست شده يعني مشكلاتش توسط مشتري پيدا شده و شركت زمان پوياي خوزستان آپ كرده
برنامه درست درست كار مي كنه و هيچ ايرادي نداره اما ديتابيسش پره از اطلاعاتnull و جالبه كه هيچ Relation تو ديتابيسش نيست:گیج:
قيمتش بالاي 300 هزار تومنه و با برنامه ميليوني برابري مي كنه يكي از دوستان من برنامه اي خريد 2 ميليون تومان بعد يه مدت اومد سراغ بازار:متعجب:

alinaghiha
چهارشنبه 04 آذر 1388, 07:33 صبح
اينم بگم من به هيچ وجه اين نوع برنامه نويسي رو نمي پسندم و تاييدش نمي كنم فقط خواستم مثالي زده باشم

سهیلا صالح نوسی
چهارشنبه 04 آذر 1388, 10:09 صبح
سلام دوستان

یه سوال خیلی فوری برام پیش اومد
برنامه ای که دارم روش کار می کنم یک بخشش تموم شده و مشتری اصرار داره که همون یه بخش رو فعلا براش ست آپ کنم تا بتونن بخشی از اطلاعاتشون رو وارد برنامه کنن. و بعد از اینکه بقیه برنامه آماده شد کامل شده اون رو در اختیارشون بذارم
حالا سوال من اینه که اگه من برنامه رو نصفه نیمه فعلا تحویل بدم و اونا شروع کنن به ورود اطلاعات (البته توی 2 از تیبل ها )، بعد که نسخه آپ دیت شده برنامه رو براشون ببرم،در اون صورت بانک جدید من اون اطلاعاتی رو که اونا وارد کردن نداره که

حالا من چی کار کنم؟ میشه فقط اون 2 تا تیبل هایی رو که توی سیستم مشتری هست و توش اطلاعات وارد کردن رو کپی کنم توی بانک خودم ؟ (البته بانک خودم هم مسلما اون دو تا تیبل رو داره ولی خالی )

سلام
شما می تونید بعد از اینکه طراحی دیتابیستون کامل شد توی محیط management studio یک query بنویسید که اطلاعات قبلی رو به دیتابیس جدید کپی کنید.
موفق باشید!

حامد مصافی
چهارشنبه 04 آذر 1388, 10:42 صبح
برنامه پیش نمایش را طوری بسازید به جای نام واقعی دیتا بیس با یک نام جدید کار کند؛ مثلاً اطلاعاتا را به دیتابیسی با نام db_temp اضافه کند.
به این صورت قادر خواهید بود تا بعد از نصب نرم افزار نهایی اطلاعات مشتری را به ویزارد Import در SQL Server وارد پایگاه نهایی کنید (البته در صورتی که دیتا بیس شما sql server است).

alinaghiha
چهارشنبه 04 آذر 1388, 12:56 عصر
برنامه پیش نمایش را طوری بسازید به جای نام واقعی دیتا بیس با یک نام جدید کار کند؛ مثلاً اطلاعاتا را به دیتابیسی با نام db_temp اضافه کند.
به این صورت قادر خواهید بود تا بعد از نصب نرم افزار نهایی اطلاعات مشتری را به ویزارد Import در SQL Server وارد پایگاه نهایی کنید (البته در صورتی که دیتا بیس شما sql server است).
اين روش خيلي بهتر از روش قبلي منه
من قبلا تغييرات روي يك ديتا بيس رو با برنامه اي كه مي نوشتم حل مي كردم
create table...

neda_dela
چهارشنبه 04 آذر 1388, 23:20 عصر
سلام
شما می تونید بعد از اینکه طراحی دیتابیستون کامل شد توی محیط management studio یک query بنویسید که اطلاعات قبلی رو به دیتابیس جدید کپی کنید.
موفق باشید!
من هیچ گونه اطلاعاتی در این زمینه ندارم دوست عزیز
میشه بیشتر توضیح بدین:متفکر:
این management studio توی محیط sql هست؟

neda_dela
چهارشنبه 04 آذر 1388, 23:23 عصر
مرسی از لطفتون
ولی من در اوج تازه کاری هستم
میشه بیشتر برام توضیح بدین؟:خجالت: