PDA

View Full Version : سوال: افزایش سرعت لود صفحه

ferankyy
چهارشنبه 04 آذر 1388, 13:27 عصر
سلام به اساتید و دوستان برنامه نویس

من یه سایت تبلیغاتی دارم . میخواستم ببینم چطور می تونم کاری بکنم که ابتدا صفحه لود بشه سپس تصاویر نشون داده بشه (مثل سایت ایستگاه ) و سرعت لود بالا بره ؟؟

Mostafa_Dindar
چهارشنبه 04 آذر 1388, 14:25 عصر
سلام به اساتید و دوستان برنامه نویس

ابتدا صفحه لود بشه سپس تصاویر نشون داده بشه (مثل سایت ایستگاه ) و سرعت لود بالا بره ؟؟

دوست من پيشنهاد ميكنم حتما از CSS و Div تگها براي طراحي Layout سايتت استفاده كني . همانطور كه W3C پيشنهاد ميكنه چون استفاده از Table ها خصوصا بيشتر از 3 تا Table تو در تو باعث اشغال كردن پردازنده كامپيوتر كلاينت ميشه و زماني صرف پردازش Table ها و چيدمان آنها بر روي Browser صرف ميشه . استفاده از CSS باعث ميشه ابتدا Layout سايت شما سريع لود بشه و بعد از اون عناصر گرافيكي .
پس تا جايي كه امكان دارد سعي كنيد از BackGround Image براي ساييتون استفاده نكنيد (BackGround Image هاي چند پيكسلي كه Repeat ميشه اشكالي نداره) و حد المقدور كمتر عناصر گرافيكي استفاده كنيد
سعي كنيد عكسهايي را كه درساييتون استفاده ميكنيد :
در صورتي كه با فرمت jpeg هست هنگام Save for web & device ميكنيد گزينه Progressive رو بزنيد . با اين كار كاربر منتظر لود شدن تمام عكس نميماند و عكس از بالا به پاين به صورت فرايندي لود ميشه .
در صورتي كه با فرمت Gif هست گزينه Interlaced رو بزنيد . با اين كار هم كاربر منتظر لود شدن عكس با كيفيت بالا نميمونه و ابتدا عكس با كيفيت پاين لود ميشه و با مرور زمان عكس با كيفيت بالا لود ميشه .
البته انتخاب فرمت براي عكس هم بسيار مهم هست و بنا به تعداد تنوع رنگ و ... استفاده از فرمت خاص حجم رو بيشتر ميتونيد فشرده كنيد .
موفق باشيد

Mostafa_Dindar
چهارشنبه 04 آذر 1388, 18:22 عصر
اينجا هم يك تاپيك هست كه شايد بدردتون بخوره (http://developer.yahoo.com/performance/rules.html)