PDA

View Full Version : user control

جمعه 07 شهریور 1382, 18:18 عصر
ba salam man do sola dar morede do user control dashtam
man dar hale tarrahi hamoon online store hastam
1(yek user control daram ke neshoon mide karbar login karde ya na.age karde bood ke mige felani khosh amdadi wagar na forme login ro neshoon mide
mikhastam bedooonam een che joori mishe?yani che joori mishe tagge html ro to ye sagheye .aspx.vb be kar bord?
2(ye user control dge ham daram ke mire az ye jadvali yek seri mahsoolat ro peyda mikone ama bekhatere behine boodan too oon jadwali ke az tooshoon mahsoolat ro peyda mikone faghat idie mahsoolat zekr shode baddesh bayad ber az jadwal aslie oon idha ro bekhoone wa baad esmesh ro benvise
che joori?

Vahid_Nasiri
جمعه 07 شهریور 1382, 20:14 عصر
لطفا فارسی بنویس تا به سوالاتت جواب بدم. اینجا به سوالات پینگیلیش جواب داده نمی شود!! :lol:
چشم درد گرفتم!

شنبه 08 شهریور 1382, 05:12 صبح
با سلام
ببخشید فارسیم خراب بود
من در حال طراحی اون آنلاین استور هستم و دو سوال داشتم(البته فعلا)
1)یک یوزر کنترل دارم که باید نشان دهد کاربر لاگین کرده یا نه اگر کرده بنویسد خوش آمدی فلانی
ودر ضمن به طرف سبد خرید آن را نشان بدهد اگر نه فرم لاگین را نشان دهد
در حقیقت چه جوری میشه کنترل ها رو دینامیک اضافه کرد
2)یک یوزر کنترا دیگر دارم که می رود از یک جدول مقدارهایی را می گیرد برای بهینه شدن کار من در آن جدول فقط آی دیه محصولات را گذاشتم
حالا می خواهم اون آی دیها رو که می خونه بره در جدول محصولات تمام نام های اونا رو بده تا در یک دیتا گرید بنویسم.چه جوری؟!!!
با تشکر

Vahid_Nasiri
شنبه 08 شهریور 1382, 11:09 صبح
1- شما چرا می خواهید به صورت دینامیک آنها را اضافه کنید. مگر یک صفحه ی لاگین بیشتر دارید؟ فقط کافی است این یوزر کنترل را از solution explorer به روی وب فرم drag کنید. همین!
بعد در هر صفحه ای چک کنید که آیا کاربر لاگین کرده یا نه مثلا با کوکی. بعد اگر نکرده بود بفرستیش به این صفحه ی لاگین
2- شما باید یک ریفرنس از جدولی که ID ها را در اون گذاشتید به جدول محصولات داشته باشید. یعنی این ID باید اونجا هم باشد تا بتوان از دستور join در SQL استفاده کرد. آیا شما اینکار را کرده اید یا خیر. اگر این دو جدول هیچ ارتباط منطقی همانند چیزی که گفتم نداشته باشند کاری نمی توان کرد چون دو جدول جدا و مستقل به حساب می آیند.

شنبه 08 شهریور 1382, 11:24 صبح
با سلام
1-اخر صفحه دو ضاهر متفاوت دارد یا به شکل لاگین است یا می گوید کاربر عزیز فلانی!!! خوش آمدی
2-باید چگونه این کار را انجام بدهم؟می شود کد را بنویسید
با تشکر

شنبه 08 شهریور 1382, 11:34 صبح
در ضمن استاد بحث بحث انتقال نیست که نمی خواهم که کاربرم را تایین اعتبار کنم می خواهم
ظاهرش دینامیک باشد یا لاگین یا همون که گفتم مثلا استاد خوش آمدی :lol:

Vahid_Nasiri
شنبه 08 شهریور 1382, 12:32 عصر
یوزر کنترل یک آبجکت است.خوب؟ پس دارای خاصیت visible بودن یا نبودن است. فقط کافی است این خاصیت را به true‌ و false تنظیم کنید.

شنبه 08 شهریور 1382, 13:01 عصر
مرثی استاد پس دو تا بسازم و غیب و پنهانش کنم(یکی نمیشه؟)
و جواب اون ارتباط جداول رو لطفا بدین چون خیلی بهش محتاجم
با تشکر

Vahid_Nasiri
شنبه 08 شهریور 1382, 16:08 عصر
1- همون یکی را می شود غیب و آشکار کرد و نیازی به دو تا نیست
2- جداول شما دقیقا چه فیلدها و مشخصاتی دارد

شنبه 08 شهریور 1382, 17:24 عصر
مثل جدول بوک استور یک جدول ادیتوریال دارد که سه مقدار New,General,Weekly
دارد و یک جدول دیگر editorial_info است که مقدار آی دیه یک محصول و نوع ادیتوریال(همون جدول اولی) را می گیرد و مثلا اگر محصول ایدیش 56 بوده و مقدار ادیتوریال متناظر با جدیدها تنظیم شده باشد باید محطول 56 را در جدول جدیدها در برنامه ی من نمایش دهد
اما در مورد سوال اولم من برایم مشخص نشد
فرض کنید یک یوزر کنترل دارم که بنا به شرایط ظاهر متفاوتی دارد اگر لاگین کرده باشی درون خودش می نویسد فلانی خوش آمدی وگر نه صفحه ی لاگین را نمایش می دهد پس بچگونه می شود با یک یوزر کنترل این کار را کرد؟
با تشکر

Vahid_Nasiri
یک شنبه 09 شهریور 1382, 01:17 صبح
1- شما به بحث join نیاز دارید. یعنی :
http://www.w3schools.com/sql/sql_join.asp
مثال واقعا قشنگی است!

2- عزیزم! اینطوری:

this.visibility=false;

m.doostdar
دوشنبه 11 بهمن 1389, 01:11 صبح
دوست من راه حلی که دوستان گفتند که 2 تا کنترل بگزار راه حل خوبی نیست چون حجم صفحه رو بالا میبره
حالا 2 تا کنترل داری میشه ویزیبل رو تغییر داد اگه 10 تا بود چی؟؟
همون طور که گفتی راه حلش اضافه کردن یوزر کنترل به صورت داینامیک هست
اول یه پنل میسازی و runat رو ranatserver میکنی و بهش ایدی میدی تا قابل دسترس باشه
حالا توی لود صفحت این کد رو بنویس(اگه از سشن برای لاگین استفاده کردی که حتما هم همینه)

if (Session["user"] != null)
Panel1.Controls.Add(LoadControl("usercontrol1.ascx"));
else
Panel1.Controls.Add(LoadControl("usercontrol2.ascx"));

خوب می بینی که اگه سشن باشه یوزر کنترل یک ساخته میشه و الا یورز کنترل 2
ببخشید انگلیسی ها رو هم فارسی نوشتم :لبخند: