PDA

View Full Version : سوال: چگونه توسط ASP در #C یک تست چهار گزینه ای بسازیم؟

Black Shadow
چهارشنبه 04 آذر 1388, 23:34 عصر
با سلام.
قبل از هرچیزی یه معذرت خواهی بکنم چون نمیدونم جای درست پرسیدن این سوال اینجا هست یا نه ولی شرمنده اگه اشتباه هستش.
من یه پروژه دارم که با SQL و #C و البته قابلیت Linq باید بنویسیمش و در محیط ASP هست و مربوط به تست ها میشه! حتما توی اینترنت دیدید تست های چهار گزینه ای که چهار تا جواب دارن و مثله Radiobutton یکی از چهار گزینه میتونه درست باشه! من هم دقیقا میخوام این کار رو بکنم و البته از RadioButtonList استفاده کردم ولی مشکلی که هستش اینه که مثلا هر RadioButtonList که طراحی میکنم مثلا اگر پنج تا سوال داشته باشم کلا RadioButtonList1 تنها فقط تمام گزینه های یک رو نمایش میده و RadioButtonList2 تمام گزینه های دو و همینجوری تا چهار! مشکل هم اینجاس که حالت RadioButton مثلا تنها بین گزینه های اول هستش یعنی مثلا اگه گزینه اول سوال دو رو انتخاب کنی دیگه سوال سوم رو نمیتونی گزینه ی اول انتخاب کنی! این یه موضوع.
از طرفی سعی کردم که بیخیال RadioLButtonList بشم و به جاش از DataList استفاده کنم ولی نمیدونم چطور میتونم با دستکاری HTML این DataList گزینه هام رو حالت RadioButtonList کنم که بین چهار تا گزینه تنها یکی روشن باشه!
اگه کسی بتونه Sorce این تست هایی که توی وبلاگ ها میذارن رو بهم بده و بگه چطور جایگزین کنم توی برنامه خیلی ممنون میشم.
موفق و پیروز باشید.

sky_in_iran
پنج شنبه 05 آذر 1388, 00:32 صبح
سلام دوست عزيز اگه لطف كني كدتو بزاري بهتر ميتونيم كمكتون كنيم اما فكر كنم مشكل شما اينه كه مقدار value اشتباه ميدين مثلا

<asp:RadioButtonList ID="RadioButtonList1" runat="server">
<asp:ListItem Value="1">text1</asp:ListItem>
<asp:ListItem Value="2">text2</asp:ListItem>
<asp:ListItem Value="3">text3</asp:ListItem>
<asp:ListItem Value="4">text4</asp:ListItem>
<asp:ListItem Value="5">text5</asp:ListItem>
</asp:RadioButtonList>

تو اين مثال شما هركدومو بزنيد مقدار مخصوص به خودشو مياره نا اينكه همه 1 بدن يا 2 نميدونم تونستم كمكتون كنم يا نه اما گه راهنماييم نتونست نظر شمارو جلب كنه لطفا كدتون و بزاريد
موفق باشيد

Mostafa_Dindar
پنج شنبه 05 آذر 1388, 01:45 صبح
شما داده ها رو از ديتابيس ميخوني و به RadioButtonList بايند ميكني . درسته ؟
درستش هم همين هست ولي اينكار رو به صورت اشتباهي انجام دادي .

Black Shadow
پنج شنبه 05 آذر 1388, 10:15 صبح
خیلی ممنون دوستان.
من یکشنبه میرم سر کار و حتما کدهاش رو توی همین تاپیک قرار میدم و البته کدهایی که شما هم گفتید رو چک میکنم تا شاید مشکلم رو رفع کنه. باز هم خیلی خیلی ممنونم از کمکتون.

mashhadpix
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 14:32 عصر
سلام دوست عزيز اگه لطف كني كدتو بزاري بهتر ميتونيم كمكتون كنيم اما فكر كنم مشكل شما اينه كه مقدار value اشتباه ميدين مثلا

<asp:RadioButtonList ID="RadioButtonList1" runat="server">
<asp:ListItem Value="1">text1</asp:ListItem>
<asp:ListItem Value="2">text2</asp:ListItem>
<asp:ListItem Value="3">text3</asp:ListItem>
<asp:ListItem Value="4">text4</asp:ListItem>
<asp:ListItem Value="5">text5</asp:ListItem>
</asp:RadioButtonList>

تو اين مثال شما هركدومو بزنيد مقدار مخصوص به خودشو مياره نا اينكه همه 1 بدن يا 2 نميدونم تونستم كمكتون كنم يا نه اما گه راهنماييم نتونست نظر شمارو جلب كنه لطفا كدتون و بزاريد
موفق باشيد

سلام..
منم تقريبا همين مشكل را دارم كه به اين صورت است :

Protected Sub rblMaritialStatus_SelectedIndexChanged( _
ByVal sender As Object, _
ByVal e As System.EventArgs) _
Handles rblMaritalStatus.SelectedIndexChanged
If rblMaritalStatus.SelectedValue = "Single" Then
txtAge.Focus()
Else
txtSpouseName.Focus()
End If
End Sub

اين radiobuttonlist مي باشد كه مي خواهم يك radiobutton را انتخاب كرده و textbox مربوطه فعال شود.
ممنون مي شوم پاسخگو باشيد