PDA

View Full Version : مشکل در هاست

setare_kz
پنج شنبه 05 آذر 1388, 09:36 صبح
با سلام و خسته نباشید
یه هاست دارم که وقتی فایل ها را تو اون آپلود می کنم نمی تونم با استفاده از نرم افزار FTP , attribute اون فایل رو تغییر بدم . میشه اگه کسی در این زمینه اطلاعی داره راه حل رو به من بگه
؟
(تغییر attribute و اجازه دسترسی به همه )

arturmacnight
پنج شنبه 05 آذر 1388, 16:25 عصر
اجازه خواندن و نوشتن و اجرا کردن رو به همه رو میده:

chmod("file.txt",0644);

اجازه خواندن و نوشتن و اجرا کردن رو فقط به صاحب اون میده:

chmod("file.txt",0600);

اگه منظورت از ftp اینه که میخوای از طریق نرم افزارهای ftp این کار رو بکنی. ابتدا باید از طریق کنترل پنل وب سایتت بری و دسترسی ها رو برای ftp به دلخواه خودت تنظیم کنی.

اگر منظورت از attribute: read only and hiden هستش باید بگم hiden کردن روی هاست معنی نداره! و فقط خواندنی هم صد البته میتونی با دستور باز کردن فایل فقط به صورت فقط خواندنی باز کنی:

fopen("file.txt","r");

به جای "r" در کد بالا میتونی از مقدارهای زیر استفاده کنی:

• r- فقط خواندنی. شروع از ابتدای فایل.
• r+- خواندنی و نوشتنی. شروع از ابتدای فایل.
• w- فقط نوشتنی. فایل را باز میکنه و محتوی اون رو پاک میکنه. در صورتی که فایل نیز موجود نباشد اون را میسازه.
• w+- خواندنی و نوشتنی. فایل را باز میکنه و در انتهای اون مینویسه. در صورتی که فایل موجود نباشه اون را میسازه.
• a- فقط نوشتنی. فایل را باز میکنه و در انتهای اون مینویسه. در صورتی که فایل نیز موجود نباشه اون را میسازه.
• a+- خواندنی و نوشتنی. فایل را باز میکنه و در انتهای آن مینویسه.
• x- فقط نوشتنی. برای ساخت فایل جدید. در صورتی که فایل موجود نباشه false را برمیگردانه.
• x+- خواندنی و نوشتنی. برای ساخت فایل جدید. در صورتی که فایل موجود نباشه false را برمیگردونه.

موفق باشی.

setare_kz
یک شنبه 08 آذر 1388, 09:53 صبح
ممنون از راهنماییت
ولی مشکل من به خاطر استفاده از هاستی است که دسترسی محدود برای کاربران قرار داده و به خاطر همین نمی تونم از طریق نرم افزار های FTP برای تغییر attribute فایل استفاده کنم

الان هم به همین خاطر ajax در این سایت کار نمی کنه