PDA

View Full Version : چند تا سوال برای شروع کار با PHP

Marzieh_A
پنج شنبه 05 آذر 1388, 21:01 عصر
با سلام خدمت دوستان محترم :لبخندساده:
من تازه می خوام برنامه نویسی با php رو شروع کنم یه کمی مشکل دارم اگر کمکم کنید ممنون می شم.
من قبلا تو حیطۀ web programing با javascript و html و کمی هم asp کار کردم.
در مورد بانک اطلاعاتی هم با sql کار کردم.
می خواستم بدونم که برای کار با php باید از IIS استفاده کنم یا Aphache. اگر جواب یکی از این دو هست چجوری باید تنظیماتشون رو set کنم چون من با هر دوی این برنامه ها سعی کردم کار کنم اما نشد.
یه سوال دیگه هم اینکه برای استفاده از mysql در ارتباط با php چجوری باید این برنامه رو نصب و تنظیم کنم؟ من این برنامه رو نصب کردم اما هر کاری کردم تو قسمت server instsnce configuration wizard نتونستم تنظیماتش زو set کنم یعنی در مراحل نهایی مرحلۀ start service شکست می خوره.
توی انجمن search کردم اما تاپیکی که بتونه همۀ سوالهای منو جواب بده پیدا نکردم.
برای این موضوع خیلی عجله دارم. :افسرده:
ممنون می شم شما دوستان نصب و راه انداری اینها رو مرحله به مرحله به من بگید.:بوس:

HOSSEINGHOLI
پنج شنبه 05 آذر 1388, 21:23 عصر
با عرض سلام
دوست عزیز برای نصب php و mysql و apache روش های نصب مختلف وجود داره
ولی برای اینکه خودتو در گیر نصب نکنی بهتره ازیکی از برنامه های xamp یا wamp یا easy php استفاده کنی
البته نصب دستی هم خیلی ساده هستش

yaqubian
پنج شنبه 05 آذر 1388, 23:50 عصر
دوست عزیز
در ادامه صحبت های دوستمون که نرم افزارهای مربوطه رو معرفی کردن می خواستم بدونم روی کدوم windows می خواین نصب کنین؟ چون تنظیماتش توی vista یک مقدار متفاوته.
موفق باشید

Marzieh_A
جمعه 06 آذر 1388, 14:50 عصر
با عرض سلام
دوست عزیز برای نصب php و mysql و apache روش های نصب مختلف وجود داره
ولی برای اینکه خودتو در گیر نصب نکنی بهتره ازیکی از برنامه های xamp یا wamp یا easy php استفاده کنی
البته نصب دستی هم خیلی ساده هستش

ممنون دوست عزیز :لبخندساده:
اگر یکی از این برنامه ها رو نصب کنم بعدش تنظیماتش اتوماتیک انجام میشه؟
میشه یه کم توضیح بدید نصب اینا چجوریه؟ کدومشون بهتره؟ اول کدوم یکی رو باید نصب کنم؟
احتمالا بعد از نصب باید چه کارای دیگه ای انجام بدم
شرمنده، من که گفتم تازه کارم :لبخند:

دوست عزیز
در ادامه صحبت های دوستمون که نرم افزارهای مربوطه رو معرفی کردن می خواستم بدونم روی کدوم windows می خواین نصب کنین؟ چون تنظیماتش توی vista یک مقدار متفاوته.
موفق باشید

دوست عزیزم
من می خوام این برنامه ها رو، تو ویندوز XP نصب کنم :لبخندساده:

بازم ممنون که کمک می کنید

f_naderi
جمعه 06 آذر 1388, 15:26 عصر
با سلام
کار با برنامه ی wamp خیلی راحته فقط نصبش کن بعدش برنامه هات رو داخل پوشه ی www بریز . هیچ تنظیماتی هم نمی خواد . یه فایل PDF خیلی خوب دارم که مرحله به مرحله انجام تنظیمات برای اصل php و mysql و apache رو نوشته ولی حجمش 1MB, زیپش هم می کنم اونقدر نمی شه که اینجا برات بذارمش.

HOSSEINGHOLI
جمعه 06 آذر 1388, 21:42 عصر
نظر من هم همینه
نصب wamp برات راحت تره
اگر هم خواستی با mysql راحت تر و بدون console کار کنی phpmyadmin گزینه ی خوبی هستش
البته نرم افزار های خوب دیگر هم هستند در صورت نیاز اگه خواستی بهت معرفی میکنی

arturmacnight
شنبه 07 آذر 1388, 17:24 عصر
delphi 4 php رو بگیر و نصب کن که از همه چیز بهتره. راحت کد بنویس. اجرا کن. چیزی رو هم لازم نیست دستگاری کنی! به قول خودت اتوماتیکه!

maleki_eng1359
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 11:08 صبح
با سلام
کار با برنامه ی wamp خیلی راحته فقط نصبش کن بعدش برنامه هات رو داخل پوشه ی www بریز . هیچ تنظیماتی هم نمی خواد . یه فایل PDF خیلی خوب دارم که مرحله به مرحله انجام تنظیمات برای اصل php و mysql و apache رو نوشته ولی حجمش 1MB, زیپش هم می کنم اونقدر نمی شه که اینجا برات بذارمش.

سلام... ممنون میشم اگر اون فایل PDF رو برام ایمیل کنید... میدونم زحمته اما بزرگی میکنید... ممنون...

maleki_eng1359@yahoo.com