PDA

View Full Version : اتصال به mysql در vb.net

PHILIPS
جمعه 06 آذر 1388, 21:52 عصر
سلام و درود خدمت تمامی برنامه نویسان بسیار محترم.
دوستان از شما یک سوال داشتم و بسیار ممنون می شم پاسخ دهید.
چگونه می توان در VB.Net یک برنامه ساخت که با بانک اطلاعاتی Mysql که در یک سرور اینترنتی قرار دارد ارتباط برقرار کرد (نحوه ی برقراری ارتباط) ؟

با تشکر فراوان. :خجالت:

PHILIPS
شنبه 07 آذر 1388, 11:05 صبح
کسی نیست پاسخ دهد ؟

Hossein Bazyan
شنبه 07 آذر 1388, 11:32 صبح
کسی نیست پاسخ دهد ؟
سلام
دوست عزیز جستجو نکردی. قبلا مطرح شد و جواب هم گرفت و تا جایی که یادمه براش یه مثال ساده هم نوشتم ( البته مثال رو زیاد مطمئن نیستم اما پست به جواب رسید) در پستهای من جستجو کن اگر پیدا نکردی بگو تا توضیحات را برات بنویسم

PHILIPS
شنبه 07 آذر 1388, 15:03 عصر
سلام
دوست عزیز جستجو نکردی. قبلا مطرح شد و جواب هم گرفت و تا جایی که یادمه براش یه مثال ساده هم نوشتم ( البته مثال رو زیاد مطمئن نیستم اما پست به جواب رسید) در پستهای من جستجو کن اگر پیدا نکردی بگو تا توضیحات را برات بنویسم

دوست من .
ممنون.
تمام پست های شما + کل سایت رو جستجو کردم ولی چیزی پیدا نیکردم.
میشه توضیح بدی - ممنون می شم.

afshinjazi
یک شنبه 08 آذر 1388, 08:14 صبح
سلام دوست خوبم

براي اينكه از طريق دات نت به mySql كانكت بشي احتياج به نصب mysqlconnector .net داري

كه آدرس اون رو برات اين پايين گذاشتم
[/URL]
[URL="http://dev.mysql.com/downloads/connector/net/1.0.html"]mySqlConnector .net 1.0 (http://dev.mysql.com/downloads/connector/net/1.0.html)

mySqlConnector .net 6.2 (http://dev.mysql.com/downloads/connector/net/6.2.html)

البته اگه براي دانلود مشكل كشور داشتي از طريق يك فيلتر شكن دانلودت رو انجام بده....

بعد از اينكه يكي از برنامه هاي بالا رو نصب كردي، يه dll ميسازه كه اونو به پروژت add مي كني . ميشه مثل يك data.sqlclient و بقيه كارها مثل Sql هست.

موفق باشي

:تشویق:

Hossein Bazyan
یک شنبه 08 آذر 1388, 12:32 عصر
سلام
در ادامه بحث دوستمون برای کار با mysql بعد از اضافه کردن دی ال ال به رفرنس باید در فرمهات هم ان را به پروژت ( مانند sql ) به شکل زیر اضافه نمایی
Imports MySql.Data.MySqlClient

بقیه هم شبیه اس کیو ال میباشد . به دستورات زیر دقت کن

Dim con As MySqlClient.MySqlConnection
Dim dr As MySqlClient.MySqlDataReader
Dim cmd As MySqlClient.MySqlCommand
con = New MySqlClient.MySqlConnection(sConString)
con.open
cmd = New MySqlClient.MySqlCommand(strsql, con)
dr = cmd.ExecuteReader()
dr.hassrow
dr.read
con.close

برای کار با دیتابیس mysql میباشند.

lahij.ir
یک شنبه 31 مرداد 1389, 15:25 عصر
سلام
در ادامه بحث دوستمون برای کار با mysql بعد از اضافه کردن دی ال ال به رفرنس باید در فرمهات هم ان را به پروژت ( مانند sql ) به شکل زیر اضافه نمایی

con.open
dr = cmd.ExecuteReader()
dr.hassrow
dr.read
con.close

دستور movenext و move last و یا مثلا مثل vb 6 که اینجوری مینوشتیم Adodc1.Recordset.Fields("name") = text1.text
واسه گرفتین مقدار یه فیلد اینا چه جوری اینجا کار میکنه ؟!!!!:متفکر:

lahij.ir
شنبه 24 مهر 1389, 15:25 عصر
سلام

con.open
dr = cmd.ExecuteReader()
dr.hassrow
dr.read
con.close

آقا این سوالایی که پرسیدمو بی زحمت یه نگاهی بهش میندازی ؟

Hossein Bazyan
شنبه 24 مهر 1389, 16:54 عصر
سلام
در دات نت دیگه استفاده از این دستورات منسوخ و باید با توابع دات نت و aDO کار کنی
یه مثال یادمه در یکی از پستهام نوشتم
ببین میتونی پداش کنی در غیر اسنصورت در همین سایت مثالهای فراوانی وجود داره

lahij.ir
سه شنبه 27 مهر 1389, 00:38 صبح
سلام
در دات نت دیگه استفاده از این دستورات منسوخ و باید با توابع دات نت و aDO کار کنی
یه مثال یادمه در یکی از پستهام نوشتم
ببین میتونی پداش کنی در غیر اسنصورت در همین سایت مثالهای فراوانی وجود داره
تو مثالی که شما نوشتین کل جدول و مقدار فیلد هاش داخل یه datagride میریزه ، حالا اگه بخوایم فیل های یه جدول و دونه دونه چک کنیم یا بخونیم باید چی کار کنیم ؟

mahmood.shahbazian
سه شنبه 19 دی 1391, 23:55 عصر
از یه حلقه استفاده کنید برای تغییر رکورد جاری

WHILE dr.read
msgbox(dr.item(شماره ستون))
END WHILE

mahmood.shahbazian
چهارشنبه 20 دی 1391, 00:03 صبح
دوستان عزیز تا حالا از این کد برای ارتباط با دیتابیسی که رو سرور دیگه ای (رو اینترنت) باشه استفاده کردین؟ جوابگو نیست.چون باید دسترسی ریموت به بانک اطلاعاتی داده بشه تا نرم افزار ها بتونن بهش متصل بشن.من اون کار رو انجام دادم.باز هم نشد. کسی هست که این اتصال رو برقرار کرده باشه؟
ممنون میشم اگه تجربیاتتون رو در اختیارمون بزارید

امین مستانی
چهارشنبه 20 دی 1391, 10:15 صبح
با سلام

دسترسی ریموت به سرور های دیتابیس معمولا به خاطر ملاحظات امنیتی غیر فعاله .
من هم میخواستم همین کار رو بکنم برای همین یه هاست خریدم که اتصال ریموت داشته باشه ولی مشکلاتی که بعدا فهمیدم وجود داره دیگه از این کار صرف نظر کردم .
به نظر من بهتره از یک صفحه php واسطه برای رد و بدل کردن اطلاعات استفاده کنید که هم به مراتب راحته هم سریع تره .

من خودم جدیدا از همین روش استفاده کردم و خیلی خوب جواب داد.

موفق باشید

mahmood.shahbazian
یک شنبه 15 دی 1392, 15:53 عصر
با سلام

دسترسی ریموت به سرور های دیتابیس معمولا به خاطر ملاحظات امنیتی غیر فعاله .
من هم میخواستم همین کار رو بکنم برای همین یه هاست خریدم که اتصال ریموت داشته باشه ولی مشکلاتی که بعدا فهمیدم وجود داره دیگه از این کار صرف نظر کردم .
به نظر من بهتره از یک صفحه php واسطه برای رد و بدل کردن اطلاعات استفاده کنید که هم به مراتب راحته هم سریع تره .

من خودم جدیدا از همین روش استفاده کردم و خیلی خوب جواب داد.

موفق باشید

با تشکر از پاسختون.
من قبلاً از این روش(واسط php) استفاده کردم. درمورد مشکلات امنیتی که اتصال ریموت ممکنه بوجود بیاره هم آگاهم. خواستم مطمئن بشم که راه دیگه ای برای این کار وجود داره یا خیر.
نمیدونم تاحالا با نرم افزار Livezilla کار کردین یا نه.
http://www.livezilla.net/home/en/
یه نرم افزار برای پشتیبانی آنلاینه که 2 بخش تحت وب و ویندوز داره. مراحل نصبش از طریق نرم افزار تحت ویندوزش انجام میشه. اطلاعات کاربر بانک اطلاعاتی رو میگیره و خودش تمام اطلاعات مورد نیاز رو میسازه داخل mysql سرور. نیازی نداره که(مثل اتصال از راه دور) هیچ دسترسی داخل هاست براش تعریف کنی.خیلی برام جالب بود که این ارتباط و چجوری برقرار میکنه. احتمال هم داره که این نرم افزار هم از طریق یه فایل واسط php کوئری هارو ارسال و دریافت کنه. ولی خوب بررسی نکردم.
به هر حال ممنون