PDA

View Full Version : سوال: یونیکد در C

ehsanham
جمعه 06 آذر 1388, 22:29 عصر
سلام امیدوارم حالتون خوب باشه!من یک سری سوال راجع به سی دارم.
اول اینکه c یونیکد رو پشتیبانی می کنه؟یا اینکه میشه براش کارکتر تعریف کرد؟
و دیگه اینکه کسی می تونه در زمینه ساپورت فارسی از راست به چپ و فارسی نویسی در c بصورت اطلاعات وارده از کی بورد با من همکاری کنه یا نه؟
***جواب سوال اولمو تقریبا یافتم:The good news is that if you use wchar_t* strings and the family of functions related to them such as wprintf, wcslen, and wcslcat, you are dealing with Unicode values. In the C++ world , you can use std::wstring to provide a friendly interface
دومیشو اما نیاز دارم به کمکتون.ممنون میشم اساتید کمکم کنن!

tdkhakpur
جمعه 06 آذر 1388, 23:09 عصر
یعنی چی؟خوب مشکل شما چی هست؟

ehsanham
جمعه 06 آذر 1388, 23:20 عصر
سلام دوست من!مشکلم اینه!ببین من یک سورس کدی دارم که مال یک دستگاه تاچ اسکرین هستش.یک فایل jpg داره که مثلا نقش کی بورد رو بازی میکنه!حالا این سورس کد قراره فارسی شه!منم سی بلد نیستم !می خوام کد رو طوری تغیر بدم که مثلا بتونم به جای حروف انگلیسی از کاراکتر های فارسی استفاده کنم.در ضمن کاملا برام مهمه که یونیکد و text direction هم بصورت فارسی و از زاست به چپ باشه!

tdkhakpur
جمعه 06 آذر 1388, 23:26 عصر
خب اگر این برنامه برای ویندوز هست شما میتوانید توسط یک آرایه معادل کلید را به فارسی تبدیل کنید ولی نحوه کار source code شما باید بررسی بشه همینطوری نمیشه مطلبی ارسال کرد.

ehsanham
شنبه 07 آذر 1388, 00:08 صبح
خب اگر این برنامه برای ویندوز هست شما میتوانید توسط یک آرایه معادل کلید را به فارسی تبدیل کنید ولی نحوه کار source code شما باید بررسی بشه همینطوری نمیشه مطلبی ارسال کرد.
نه این برنامه برای ویندوز نیست.برای یک دیوایس که بصورت portable هستش.سورس کاماش رو دارم.در اختیارت بذارم می تونی یک نگاه بندازی لطفا؟

tdkhakpur
شنبه 07 آذر 1388, 14:34 عصر
خب ارسال کنید ولی اگر خودتان طراحی کرده باشید شاید بتوان کاری کرد در غیر اینصورت احتمال میدم به توابعی نیاز داشته باشد که پیدا کردنش سخت باشد.

ehsanham
شنبه 07 آذر 1388, 23:39 عصر
خب ارسال کنید ولی اگر خودتان طراحی کرده باشید شاید بتوان کاری کرد در غیر اینصورت احتمال میدم به توابعی نیاز داشته باشد که پیدا کردنش سخت باشد.
سلام.شما اگر ممکنه میلتون رو برام بگذارید.ممنونم.

pswin.pooya
یک شنبه 08 آذر 1388, 02:13 صبح
اگر محیط برنامه نویسی شما (کامپایلر ) از استاندارد C++‎ 2004 پشتیبانی کنه. بله C++‎ به صورت native از یونی کد پشتیبانی میکنه. و شما میتونید با نوع داده wchar_t با کاراکترهای یونی کد در قالب UTF-16 کار کنید و یا اینکه از std::wstring برای کار با رشته های یونی کد استفاده کنید در غیر این صورت بسته به سیستم عاملی که از اون استفاده میکنید باید از توابع مربوط به یونی کد استفاده کنید (مثلا برای ویندوز نوع داده TCHAR هستش).

wchar_t = L'ب';
std::wstring str = L"سلامhello";
توی تاپیک زیر در مورد یونی کد در C و C++‎ بحث شده:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=179516

tdkhakpur
یک شنبه 08 آذر 1388, 14:05 عصر
شما اگر ممکنه میلتون رو برام بگذارید.ممنونم.
tdkhakpur@yahoo.com

kitten
دوشنبه 09 آذر 1388, 15:54 عصر
در این تاپیک هم یه سری مطلب در مورد یونیکد و اسکی و انسی هست که اگه خواستی می تونی بخونی البته این صفحه در مورد برنامه نویسی است
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=169776

ehsanham
چهارشنبه 11 آذر 1388, 21:56 عصر
ممنونم از همه.پویا جان شمام اگر ممکنه میلتون رو برام بگذارید.مچکرم .

ehsanham
چهارشنبه 11 آذر 1388, 22:19 عصر
در ضمن می خواستم بدونم فونت استانداردی که تو c فارسی رو ساپورت بکنه چی هست؟tahoma رو ساپورت می کنه یا نه؟آخه همونطوری که گفتم این فایل c مربوط به یک دیوایس پرتابل هست که قرار ه تو بازار عرضه شه و مسئولیت فارسی سازیش با منه پس هر کس بتونه همکار ی کنه استقبال می کنم.