PDA

View Full Version : سوال: user در sql server 2005 برای پیاده سازی بر روی هاست

Geradsoft
شنبه 07 آذر 1388, 01:05 صبح
سلام من می خوام یه وب سایت با asp.net طراحی کنم و بانک اطلاعاتی را sql server2005 قرار بدم .
در connection string باید از کدام user استفاده کنم تا در زمانی که سایت بر روی هاست قرار میگیره مشکل پیش نیاد ؟؟؟

ممنون
یا علی مدد

Himalaya
شنبه 07 آذر 1388, 01:51 صبح
هر یوزری که برای دیتابیست تو کنترل پنل هاستت تعریف کردی

<connectionStrings>
<add name="Connection-name" connectionString="Data Source=IP;Initial Catalog=db-name;User ID=user;Password=pass" providerName="System.Data.SqlClient"/>
</connectionStrings>

Connection-name که اسم کانکشنتون هست
IP رو برای اتصال یه دیتابیس باید از هاستتون گرفته باشید
user و pass رو هم موقع تعریف یوزر برای دیتابیستون تو کنترل پنل تعیین میکنید

Geradsoft
شنبه 07 آذر 1388, 10:28 صبح
من هنوز هاست خریداری نکردم اول میخوام سایت را کامل طراحی کنم بعد هاست را بخرم...
یعنی میگین تمام این اطلاعات را مثل user و pass باید از کسی که ازش هاست رو میخرم بگیرم ؟؟

Himalaya
شنبه 07 آذر 1388, 10:53 صبح
اگه میخوای سایتت رو روی هاست قرار بدی آره...ولی اگه میخوای توی کامپیوتر خودت کار کنی پیشنهاد میکنم یه کاری کنی... یه گرید بزار تو صفحه بعد با اون فلشی که کنارش میاد تو دیزاین به صورت ویزاردی اونو وصلش کن به دیتابیسی که میخوای (sql datasource)...اگه همه چیز درست انجام شد (منظورم کانکت شدن به دیتابسه) اونوقت کانکشن استرینک لازم خودش خود به خود به فایل web.config اضافه میشه ... بعدش میتونی گرید و sql data sourse رو از صفحه پاک کنی...
موقعی که تو ویزارد میخوای server name رو وارد کنی اول sql 2005 رو که گفتی اجرا کن و تو پنجره اولی که باز میشه تو قسمت server name هر چی که هست کپی کن و تو ویزارد گفته شده پبست کن ... حالت . لوکال واسه من که جواب نداد ... من تازه نزدیکه 1 ماهه که از sql 2005 ستفاده میکنم... خیلی جالب بود برام وقتی که دیتابیس رو روی هاست قرار دادم و با این روش (همین ویزاردی که گفتم) با وبی که با vs طراحی کرده بودم و تو حالت لوکال اجراش کردم فقط با تغییر آیپی و یوزر و پسی که تو هاست تعریف کردم برنامه تونست به بانک روی سرور وصل بشه و اطلاعاتش رو از روی اون بخونه ... درست مثل همون کاری که اسکیوال نصب شده روی کامپیوترمون برای برقراری ارتباط با sql روی سرور انجام میده ...