PDA

View Full Version : سوال: شبیه ساز کنکور (چهار گزینه ای)

Black Shadow
شنبه 07 آذر 1388, 19:38 عصر
با سلام.
مثل همیشه باز هم توی یه برنامه ی شاید خیلی ساده گیر کردم و نمیتونم جلو برم... دیگه سرم درد گرفته از بس فکر کردم ولی نتونستم چیزی تعریف کنم.... لطفا کمک کنید چون ممکنه بعدا این سوال در این انجمن به درد خیلی ها بخوره چون من کل اینترنت و سایت های فارسی رو گشتم و هیچ جا جوابی براش پیدا نکردم!
من تصمیم دارم یک برنامه ی شبیه ساز کنکور بنویسم یعنی همون سوالات چهار گزینه ای که سوالاتش رو از یک دیتابیس در Sql میگیره... تا اینجا مشکل چندانی نیست ولی نکته اینجاست که من نیاز دارم که هر بار که صفحه ی اینترنت Load میشه جای گزینه ها به صورت Random تغییر بکنن! من نمیدونم چطور میتونم در ASP در #C میشه گزینه هام رو به شکل Random تغییر بدم. اگر یکی از شما دوستان زحمت بکشه و Source کد این برنامه رو اینجا بذاره و کمی هم توضیح بده واقعا ممنون میشم.
مطمئنا این برنامه میتونه خیلی به درد بخوره. خیلی ممنونم... !
موفق و پیروز باشید.

Black Shadow
یک شنبه 08 آذر 1388, 20:17 عصر
ترد جان بیا بالا :D

آقا لطفا یکی جواب بده!

seven7777777
یک شنبه 08 آذر 1388, 21:12 عصر
عجب سوالی پرسیدی ؟!؟!؟!؟

خوب ببینم شما 4 تا جواب رو در لحظه درست می کنی یا اینکه 4 تا جواب برای سوالت تو بانک ذخیره کردی ؟

در هر دو حال به راحتی می تونی اونها رو رندم بذاری ، مشکلت دقیقا چیه ؟

mosi_asgari
یک شنبه 08 آذر 1388, 21:40 عصر
سلام
من راه حل کلی رو بهت می گم اما نمی تونم کدی بهت بدم چون از ساختار و طراحی برنامت خبر ندارم
راه حل :
احتمالا در دیتابیس شما ساختار به این صورت است که یک سری کنکور داریم ( مثلا کنکور 85 یا 86) و هر کنکور یک سری سوال دارد و هر سوال هم یکسری جواب ( که تعداد جواب ها در اینجا لزوما 4 عدد است)
خوب کاری که باید بکنی به این صورت است که ابتدا تمامی جواب های یک کنکور خاص رو که می خواهی نمایش بدهی از دیتابیس بخونی و در یک ساختاری که خودت ترجیح می دهی قرار دهی.منظورم از ساختار یک Data Structure است.ممکن است که در DataSet ذخیره کنی یا در یک لیستی از کلاس ها. سپس از ابتدای این ساختار شروع به خواندن کنی تا انتها و به هر جواب یک عدد random نسبت بدی. کار تمام است!!! حال موقع bind کردن به کنترل های UI خود باید بر اساس این اعداد sort کنی. کار تمامه!
من برات یک مثال می زنم . فرض کن یک کلاس درست کردی که نشان دهنده یک جواب است :

public class Answer{
public string AnswerText;
public int RandomNumber
}
حالا وقتی که از دیتا بیس جواب های یک کنکور خاص رو می خونی جواب را در AnswerText بریز و سپس یک شماره random هم به این جواب بده :

answerObj.RandomNumber = rnd.Next();

بعد که اینطری ساختی باید به یک لیست اضافه کنی. و در UI بر اساس RandomNumber سورت کن.

یا علی