PDA

View Full Version : مشکل در استفاده از Sql در شبکه

reza6384
شنبه 07 آذر 1388, 21:33 عصر
سلام.
با عرض عذرخواهی از دوستان چون سوالم ابتداییه.

من می خوام از دیتابیس ام توی شبکه استفاده کنم. الان روی یک کامپیوتر Win20030-Server نصب کردم و بعد هم روش Sql Enterprise ریختم. بعد یک دیتابیس جدید ایجاد کردم. بعد توی قسمت Security و Login اومدم یک Login جدید با حالت Sql Authentication تعریف کردم و این Login رو برای کلیه Database ها Grant Access کردم، اما مشکل اینجاست که وقتی که از یک Client دیگه میخوام به این Database متصل بشم ، وقتی توی Add Connection این سرور رو انتخاب میکنم و User & Pass این Login جدید رو وارد میکنم ، وقتی لیست Database ها رو باز میکنم خالیه.
مشکل از کجاست؟
در ضمن Sql رو با حالت Mixed Mode نصب کردم.

در ضمن می خواستم بدونم که استفاده از Sql در شبکه آیا حتماً به Windows Server احتیاج داره؟

خیلی ممنون.

iman_tavajoh
یک شنبه 08 آذر 1388, 00:09 صبح
استفاده از sql server تو ایکس پی هم جواب میده منظورم تحت شبکه است.
در مورد سوال اول مطمئن شوید نام سرور کامل است

reza6384
یک شنبه 08 آذر 1388, 12:55 عصر
در مورد سوال اول مطمئن شوید نام سرور کامل است

در این مورد مطمئن هستم، حتی به جای نام سرور IP رو هم وارد کردم ولی جواب نداد.

ASKaffash
یک شنبه 08 آذر 1388, 13:29 عصر
سلام
آیا با sa بدون مشکل وصل میشوید ؟

happy65_sh
یک شنبه 08 آذر 1388, 14:05 عصر
در ضمن می خواستم بدونم که استفاده از Sql در شبکه آیا حتماً به Windows Server احتیاج داره؟

خير با هر ويندوزي مي شه البته من فعلا با ويندوز ويستا به مشكل برخورده ام كه نمي دونم مشكل از من هست يا ويستا؟

reza6384
یک شنبه 08 آذر 1388, 15:58 عصر
سلام
آیا با sa بدون مشکل وصل میشوید ؟

سلام دوست عزیز. نه ، با sa هم تحت شبکه وصل نمیشه ولی روی localhost خودش با sa وصل میشه.

ASKaffash
دوشنبه 09 آذر 1388, 08:28 صبح
سلام دوست عزیز. نه ، با sa هم تحت شبکه وصل نمیشه ولی روی localhost خودش با sa وصل میشه.
سلام
پس موضوع یک کم پیچیده تراست چون ممکن است پورت 1433 برای ارتباط با SQLServer توسط یک Admin بسته باشد بنابراین :
از یک کامپیوتر دیگر که روی آن SQLServer نصب است از طریق Enterprise Manager ببینید میتوانید سرور مورد نظر را به لیست سرورها Add کنید ؟(گفته بودید که 2000 است)

amin_alexi
دوشنبه 09 آذر 1388, 08:50 صبح
سلام
اگه SQL 2000 دارين حتما SP4 رو نصب كنين بعضي وقتا اين مشكل پيش مياد
اگه ورژن هاي بالاتر استفاده مي كنيد ببنيد SQL Browser در حال اجرا هست يا نه !
اين موارد رو چك كنين شايد مشكل از اين موارد باشه

reza6384
سه شنبه 10 آذر 1388, 21:28 عصر
با سلام و تشکر از دوستان

اگه SQL 2000 دارين حتما SP4 رو نصب كنين بعضي وقتا اين مشكل پيش مياد

از یک کامپیوتر دیگر که روی آن SQLServer نصب است از طریق Enterprise Manager ببینید میتوانید سرور مورد نظر را به لیست سرورها Add کنید ؟(گفته بودید که 2000 است)

من Sql2ksp4 رو نصب کردم و بعدش تونستم توی EnterpriseManager یک Registration جدید ایجاد کنم و به دیتابیس سرور اون یکی کامپیوتر وصل بشم و الان از این طرف می تونم داده ها و دیتابیس های اونطرف رو دستکاری کنم.

حتی الان روی سیستم یک فایل با پسوند UDL ایجاد کردم و از این طریق هم می تونم به دیتابیس اونطرف وصل بشم و TestConnection اش Succeed میشه.

فقط مشکل اینه که بازهم وقتی میخوام از Visual Studio یک کانکشن جدید تعریف کنم و user & pass رو میزنم بازهم لیست دیتابیس ها خالیه.

با تشکر

mrmprg
یک شنبه 15 آذر 1388, 21:00 عصر
شما از sql server network utility و sql server client network utility استفاده كرديد؟
من service pack 4 را نصب كردم ولي نتونستم وصل بشم ، لطفا راهنماي كنيد بايد چه چيزهايي رو چك كنم ؟
متشكرم

ASKaffash
دوشنبه 16 آذر 1388, 08:06 صبح
با سلام و تشکر از دوستان

من Sql2ksp4 رو نصب کردم و بعدش تونستم توی EnterpriseManager یک Registration جدید ایجاد کنم و به دیتابیس سرور اون یکی کامپیوتر وصل بشم و الان از این طرف می تونم داده ها و دیتابیس های اونطرف رو دستکاری کنم.

حتی الان روی سیستم یک فایل با پسوند UDL ایجاد کردم و از این طریق هم می تونم به دیتابیس اونطرف وصل بشم و TestConnection اش Succeed میشه.

فقط مشکل اینه که بازهم وقتی میخوام از Visual Studio یک کانکشن جدید تعریف کنم و user & pass رو میزنم بازهم لیست دیتابیس ها خالیه.

با تشکر
سلام
در VS از چه Provider ائی استفاده میکنید؟ پیشنهاد میکنم شکل ایجاد Connection در VS را اینجا قرار دهید

reza6384
سه شنبه 17 آذر 1388, 14:54 عصر
سلام.

نسخه Visual Studio شما ؟

2005
در ضمن توی 2008 هم چک کردم همین مشکل رو دارم.

در VS از چه Provider ائی استفاده میکنید؟

از Microsoft Sql Server(SqlClient)

پیشنهاد میکنم شکل ایجاد Connection در VS را اینجا قرار دهید

در VS یک کانکشن جدید ایجاد میکنم و Provider رو Sql Server انتخاب می کنم و بعدش Sql Authentication و بعد هم که User , Pass رو میزنم لیست دیتابیس ها خالیه.
اما وقتی که یک فایل با پسوند UDL ایجاد میکنم و Provider رو Microsoft OLE DB Provider for Sql Server انتخاب میکنم و بعد هم User , pass رو میزنم و دیتابیس ها رو میبینم.

ممکنه مشکل از Provider باشه؟

ASKaffash
شنبه 21 آذر 1388, 10:27 صبح
سلام
پس مشکل شبکه ای نیست چون با OLE-DB کار میکند لطفا شکل ایجاد Provider از نوع NativeClient را قرار دهید (شبیه این شکل):

reza6384
سه شنبه 24 آذر 1388, 15:56 عصر
سلام.

با تشکر از شما، عکس ها رو قرار میدم. در یکی از عکس ها اتصال با OLE رو نشون دادم ، در یکی دیگه نشون میده که به SqlClient لیست دیتابیس ها خالیه و در یکی دیگه که اسم دیتابیس رو دستی زدم یک Error داده و در عکس دیگه EnteroriseManager هست که دیتابیس کامپیوتر دیگه رو باز کرده. ممنون.