PDA

View Full Version : مبتدی: بهترین برنامه برای تهیه فرمهای sql 2000

venus1984
دوشنبه 09 آذر 1388, 08:52 صبح
با سلام خدمت اساتید محترم
برای تهیه فرمهای ورود اطلاعات و ... در sql بهتر است از چه برنامه ای استفاده شود؟
در ضمن بانک تحت شبکه نمی باشد.
با تشکر

حسین شهریاری
دوشنبه 09 آذر 1388, 10:23 صبح
سلام
اگه درست متوجه شده باشم منظور شما معرفی یه زبان برنامه نویسی مناسب برای طراحی واسطهای کاربری یا برنامه Application هستش درسته؟

باید عرض کنم که در این مورد به کرات در این سایت بحث شده کافی بود جستجو میکردید.
ولی از نظر من زبانهای برنامه نویسی یه ابزار هستند و شما باید ببینید که برای کاری که میخاین انجام بدید کدوم یکی از این ابزارها مناسبترند.نظر شخصی من اینه و هیچ حساسیتی هم روی این موضوع ندارم ولی اگه توی این زمینه تازه کار هستید بهتره برای ایجاد واسطهای کاربری از دلفی استفاده کنین چون کار با بانکهای اطلاعاتی در دلفی خیلی ساده تر و روتین تر هستش.چون از امکان اتصال باز استفاده میکنه و برای انجام عملیات یکسری متد آماده داره.
چون ابتدای راه هستید(البته جسارت نشه از روی سوالتون متوجه شدم) فعلا سراغ مجموعه دات نت نرین تا زمانی که خوب راه بیفتین.
البته این سوال هم ربطی به این بخش نداشت!!

موفق باشید

ASKaffash
دوشنبه 09 آذر 1388, 12:00 عصر
سلام
هیچ توصیه ای برای یک فرد مبتدی وجود ندارد با هر زبانی که برنامه نویسی بلد هستید استفاده کنید

ali190
دوشنبه 09 آذر 1388, 12:11 عصر
آیا در این مورد از اکسس هم میشه استفاده کرد؟

ASKaffash
دوشنبه 09 آذر 1388, 12:57 عصر
سلام
از طریق ActiveX مربوط به ADO و یا از طریق شی RDO هم میتوان از اکسس به SQLServer متصل شد برای 2008 با کلکسیون فارسی نیاز به Provider همراه دات نت بنام Native Client است ولی در کل اینکار خیلی منطقی نیست (وصله زدن است)