PDA

View Full Version : سوال: شمارش دفعات کلیک یا دانلود

iran2008
دوشنبه 09 آذر 1388, 12:48 عصر
سلام
( من این تاپیک رو تو انجمن VB.NET ایجاد کردم ، اما گفتند چون کار با وب هست برو تو بخش ASP مطرح کن )

من میخوام کاری کنم که وقتی که توسط برنامه روی یه چیزی کلیک کنه نشون بده که تا حالا چند بار کلیک شده.

تقریبا میخوام کاری کنم که وتی یکی یه دانلود میکنه ، تعداد دانلودها رو مشخص کنه.
برنامه هم اینترنتی هست.
یعنی کاربران باهاش فایل هایی که خودم توی هاستم میذارم رو از اینترنت توسط برنامه دانلود میکنن.

حالا حتما میبایست یه دیتابیس توی هاست باشه که تعداد کلیک ها رو نشون بده.
در کل میخوام تعداد دفعاتی که کاربران آن فایل رو دانلود میکنن رو توی برنامه نشون بدم که طبیعتا تعداد ها باید یه جا ذخیره بشن که با توجه به اینکه برنامه اینترتی هست و فایل از اینترنت دانلود میشه پس باید تعداد کلیک و دانلودها رو توی هاست و بانک اطلاعاتی آنلاین ذخیره کرد که برای همه در دسترس باشه.

حال هر کی میتونه کمکم کنه و بگه چطوری میتونم این کار رو عمیلی کنم یه دنیا ممنونش میشم.

( برنامه خیلی مهمه و بسیار کارآمد)

سلام

همه چیز رو که خودت گفتی، چی راهنمایی می‌خوای اون هم توی این بخش که برنامه نویسی ویندوزیه؟
فکر کنم در بخش ASP.NET بحث کنی بهتر باشه.
البته در اون‌جا هم مسأله رو به صورت شمارشی عنوان کنی باز فکر کنم بهتره باشه.
مثلاً
۱- تعداد لینک روی یک گزینه رو چه طوری به دست بیارم
۲- تعداد دانلود رو چه جوری به دست بیارم
و ...
موفق باشی
خدانگه‌دار

حالا هر کی میتونه کمک کنه یا علی .
اینم باز بگم که من دارم برنامه ام رو توسط Application یا همون فرم ویندوزی طراحی میکنم.

sahele_sheni
دوشنبه 09 آذر 1388, 13:20 عصر
سلام . شما یه table توی بانکت میزاری که اسم فیلها (یا یه ای دی منحصر به فرد برای اونها)و تعداد دانلود رو ذخیره میکنی . حالا هر بار که روی لینک مربوط به دانلود کلیک شد توی رویداد مربوطه یکی به تعداد دانلودهای اون فایل اضافه میکنی .
موفق باشید .

Peyman.Gh
دوشنبه 09 آذر 1388, 13:57 عصر
در Web Application با استفاده از SYSTEM.IO یک فایل را میخواندیم و یک واحد به ازای هر کلیک به اون
اضافه میکردیم و در یک فایل TXT مینوشتیم. نمیدونم این راه جواب میده یا نه ؟!

Dim Counter As String
Dim Url As String
url = Request.PhysicalApplicationPath
Url += "Count.txt"
Counter = System.IO.File.ReadAllText(Url)
Counter += 1
System.IO.File.WriteAllText(Url, Counter)
Response.Write("Total Visit: " + Counter)
این برای WEB APPLICATION هست راه ساده و پر از باگ میباشد :لبخند:

Saber_Fatholahi
سه شنبه 10 آذر 1388, 19:48 عصر
دوست عزیز
برای این کار توی جدولتون باید یه فیلد برای تعداد دفعات دانلود داشته باشید
در مرحله بعد هر کاربری که روی اون لینک کلیک میکنی به ید شما کویری رو اجرا کنید که به ازای یک رکورد خاص به تعداد دانلود های اون یک واحد اضافه کنه
اگرم مثال خاصی مد نظرته من همه اینهارو توی پروژه ام استفاده کردم میتونی دانلود کنی
و از اونها ایده بگیری شاید راه بهتری به ذهن خودت رسید
موفق باشی