PDA

View Full Version : cluster or miroring

mdrd
دوشنبه 09 آذر 1388, 16:09 عصر
با سلام
من دو سوال داشتم
1- فرض کنید دو سرور داریم که میخواهیم اگر یکی به صورت فیزیکی (نه فقط دیتابیس) مُنهدم شد اون یکی جاشو بگیره باید از clustring استفاده کنم یا miroring هم جواب میده

2- با توجه به اینکه حتما باید از نسخه license دار اصلی sql server 2008 Enterprise استفاده کنیم آیا جدا از روش miror یا cluster ، باید دو نسخه از sql server خریداری کنیم یا لایسنس انترپرایز به ما این امکان را میده که یک نسخه روی دو کامپیوتر جدا نصب شود

AminSobati
دوشنبه 09 آذر 1388, 22:13 عصر
سلام دوست عزیزم،
Clustering هزینه بالایی به خاطر سخت افزار نیاز داره ولی Mirroring با هزینه بسیار پایین قابل انجامه. البته هر کدوم مزایای و معایب خودشون رو دارند.
در مورد لایسنس، این در سایت مایکروسافت کامل توضیح داده شده.

mdrd
سه شنبه 10 آذر 1388, 09:29 صبح
با تشکر از استاد ثباتی
جدا از هزینه میخواستم ببینم آیا میرورینگ database base است؟ اگر بله آیا اگر در instance هم مشکلی پیش بیاید یا اگر ایراد سخت افزاری پیش آید میرورینگ میتواند جواب دهد یا حتما باید کلاسترینگ استفاده کنیم

حسین شهریاری
سه شنبه 10 آذر 1388, 12:02 عصر
از اساتید خواهش دارم در مورد miroring توضیح بفرمایند

ممنون

AminSobati
سه شنبه 10 آذر 1388, 22:54 عصر
با تشکر از استاد ثباتی
جدا از هزینه میخواستم ببینم آیا میرورینگ database base است؟ اگر بله آیا اگر در instance هم مشکلی پیش بیاید یا اگر ایراد سخت افزاری پیش آید میرورینگ میتواند جواب دهد یا حتما باید کلاسترینگ استفاده کنیم

Mirroring به ازای هر دیتابیس تنظیم میشه. اگر Principal به هر مشکلی بخوره، Mirror میتونه جای اون رو بگیره.