PDA

View Full Version : سوال: مقایسه جواب select با مقدار null

pbiuki630
سه شنبه 10 آذر 1388, 10:42 صبح
سلام
اگه بخوام چک کنم در جواب دستور select رکوردی وجود داره یا نه باید چه کدی باید بنویسم؟
مرسی

Beyondsoft
سه شنبه 10 آذر 1388, 10:50 صبح
DataSet dsTest = ...

if (dsTest.Tables["TableName"].Rows.Count > 0)
{
DataRow drTest = dsTest.Tables["TableName"].Rows[0];
....
}

صادق صدقی
سه شنبه 10 آذر 1388, 22:43 عصر
DataSet dsTest = ...

if (dsTest.Tables["TableName"].Rows.Count > 0)
{
DataRow drTest = dsTest.Tables["TableName"].Rows[0];
....
}

سلام
من با کد نویسی یک select رو اجرا میکنم
بعدش وقتی که پیدا نمی کنه ارور می ده
چی کار کنممممممممممممممممممممممم مممممم:گریه::گریه::گریه:
Select Tblstu.stuname from tbl student where id=@id
چی کار کنم
اما اگه رکوردی که جستجوکردم پیدا بشه نشون می ده

AliRezaPro
چهارشنبه 11 آذر 1388, 17:43 عصر
sqlcomand sc....
if (sc== DBNull.Value)

mehdi.mousavi
چهارشنبه 11 آذر 1388, 17:53 عصر
خیلی برام عجیبه که اینجا، (تقریبا) همه بصورت پیش فرض، از DataSet ها برای انتقال داده ها استفاده میکنن. این بخاطر Wizard های موجود در IDE هستش، یا شماها از Design های دیگه اطلاعی ندارید؟؟؟ میشه یکی اینو برای من یه مقداری توضیح بده؟

Beyondsoft
چهارشنبه 11 آذر 1388, 20:32 عصر
خیلی برام عجیبه که اینجا، (تقریبا) همه بصورت پیش فرض، از DataSet ها برای انتقال داده ها استفاده میکنن. این بخاطر Wizard های موجود در IDE هستش، یا شماها از Design های دیگه اطلاعی ندارید؟؟؟ میشه یکی اینو برای من یه مقداری توضیح بده؟

دوست عزیز اگر دیتاست به نظر شما مشکل خاصی داره و یا بهتر است از روش دیگری استفاده کرد، بهتر است واضع تر بحث را آغاز کنید !

maedeh-t
چهارشنبه 11 آذر 1388, 22:33 عصر
دوست عزیز من خودم معمولاً همچین مواقعی یک dataReader تعریف می کنم که اگه دستور select چیزی پیدا کرد، مقدارشو می خونه. نمی دونم از لحاظ برنامه نویسی حرفه ای کار درستیه یا نه اما واسه من که جواب داده. یه نمونه شو برات می ذارم:

cmdTeacher.CommandText = "select ID from Teachers where Name=N'" + txtTName.Text + "'and Family=N'" + txtTFamily.Text + "'";
SqlDataReader dr = cmdTeacher.ExecuteReader();
if (dr.Read())
{
dr.Close();
TeacherId = Convert.ToInt32(cmdTeacher.ExecuteScalar());
.
.
.
}
else
{
dr.Close();
MyConnection.Close();
MessageBox.Show("مربی با این نام پیدا نشد! ");
}

صادق صدقی
پنج شنبه 12 آذر 1388, 01:42 صبح

دوست عزیز
استفاده ازدیتا ست رو من از هر کس که برنامه نویسی حرفه ای کرده پرسیدم گفتن تا می تونی با کد برو جلو
گاهی مواقع سوتی میده دیتا ست
!!!!!!!!

mehdi.mousavi
پنج شنبه 12 آذر 1388, 10:59 صبح
دوست عزیز استفاده ازدیتا ست رو من از هر کس که برنامه نویسی حرفه ای کرده پرسیدم گفتن تا می تونی با کد برو جلو گاهی مواقع سوتی میده دیتا ست
!!!!!!!!

سلام.
فردی که این حرف رو بهتون زده، کارش این نبوده و نمیدونسته DataSet چی هستش. این "غیر حرفه ای ترین" نقصانی بودش که می شد به DataSet ها گرفت. ضمن اینکه من پرسیدم کسانیکه از DataSet استفاده می کنن برای چی اینکارو می کنن؟ دلیلشون چیه. نه اینکه کسانیکه استفاده نمی کنن دلائلشون چیه...

موفق باشید.