PDA

View Full Version : ذخیره عکس در دیتا بیس

آرام جان گل
سه شنبه 10 آذر 1388, 13:52 عصر
سلام

خواهش می کنم این تاپیک را با تصور اینکه تکراری است پاک نکنید.

من در این مورد در این سایت جستجو کردم ولی مورد نظرم را پیدا نکردم.

ببینید من دقیقا می خوام خود عکس را در یکی از فیلد های جدولم ذخیره کنم نه در فولدری که در شاخه Application من هست

حالا چند تا سوال دارم
1- نوع فیلد جدول چی باشه؟
2 - دقیقا دستوری که عکس را می خونه نه آدرس اون را چیه؟ چطوری خود عکس را بخونم ؟
3 - حالا وقتی می خوام از جدول بخونم و به کاربر نمایش بدم توی چه شی ئی از دات نت باید اون را بریزم و با چه دستوری می تونم این کار را بکنم

مرسی راهنمایی کنید

Mostafa_Dindar
سه شنبه 10 آذر 1388, 14:27 عصر
تمام جوابهات رو تو اين مثال ميتوني بگيري :

http://www.aspnettutorials.com/tutorials/database/Save-Img-ToDB-Csharp.aspx

اينجا هم يكي ديگه :
http://www.dotnetcurry.com/ShowArticle.aspx?ID=129

براي سهولت آپلود كردم اينجا

m.hamidreza
سه شنبه 10 آذر 1388, 19:29 عصر
دلیل خاصی برای این کارت داری؟
جدای از مسائل فنی به فکر حجم دیتابیست و پولی که باید بابت افزایش فضا بدی هم باش.
موفق باشید.

Behrouz_Rad
سه شنبه 10 آذر 1388, 20:25 عصر
جدای از مسائل فنی به فکر حجم دیتابیست و پولی که باید بابت افزایش فضا بدی هم باش.

همون حجم اگر نوع ذخیره سازی File System هم باشه به وجود میاد. اگر دوستمون دلیل قانع کننده داره، مشکلی از بابت ذخیره ی هر نوع فایلی که دوست داره در دیتابیس وجود نداره. SQL Server در نسخه ی 2008 اش قابلیتی با عنوان FileStream داره که کارایی خوبی برای یکپارچه کردن فایل ها با دیتابیس ارائه میده (نوعی حالت ذخیره سازی).

موفق باشید.

Mostafa_Dindar
سه شنبه 10 آذر 1388, 22:35 عصر
آيا ذخيره كردن عكس در ديتابيس باعث كند شدن كوئري گرفتن ها نميشه ؟

m.hamidreza
سه شنبه 10 آذر 1388, 22:58 عصر
همون حجم اگر نوع ذخیره سازی File System هم باشه به وجود میاد.
در هاستینگ های درست درمون :لبخندساده: معمولا فضای SQL مستقل از کل فضایی هست که در پلن شماست و قیمتشو جدا حساب میکنن اونوقته که دیگه دیگه....

Behrouz_Rad
چهارشنبه 11 آذر 1388, 17:30 عصر
آيا ذخيره كردن عكس در ديتابيس باعث كند شدن كوئري گرفتن ها نميشه ؟

الان دیگه نه. قبلاً آره! در حال حاضر SharePoint تمامی فایل های مورد نیازش رو در دیتابیس ذخیره می کنه!

معمولا فضای SQL مستقل از کل فضایی هست که در پلن شماست و قیمتشو جدا حساب میکنن اونوقته که دیگه دیگه....

واژه ی "معمولاً" اشتباه هست. من با دو تا هاست کار می کنم. هر دوی اونها فضای دیتابیس رو جزء فضای سایت حساب می کنن و نه جدا!

موفق باشید.

m.hamidreza
چهارشنبه 11 آذر 1388, 23:53 عصر
واژه ی "معمولاً" اشتباه هست. من با دو تا هاست کار می کنم. هر دوی اونها فضای دیتابیس رو جزء فضای سایت حساب می کنن و نه جدا!

Ouriran، Parsdata و IranHost به این صورت هستن....
هاست هات درست درمون نیستن مهندس دیگه. قبول کن! بیا پیش خودم Reseller کردم تنها مشکلش اینه که مشتری هام کنترل پنل ندارن! :بامزه:

Behrouz_Rad
پنج شنبه 12 آذر 1388, 07:21 صبح
هاست هات درست درمون نیستن مهندس دیگه. قبول کن!

نه اتفاقاً خیلی خوبن. چرا میگی درست درمون نیستن؟ خیلی وقته سایت آپ هست و مشکلی هم با هاست نداشتم. از هاست های معروف هستن که البته بیان نامشون جنبه ی تبلیغاتی داره.

تنها مشکلش اینه که مشتری هام کنترل پنل ندارن!

مثل ماشین بدون بنزین ;)

آرام جان گل
شنبه 14 آذر 1388, 14:43 عصر
سلام

ممنون از همه که خیلی کمک کردید

حالا یک سوال دیگه
آیا امکان داره که من این عکس خیلی بزرگی را که در جدول ذخیره کرده ام موقع ویرایش ببینم تا بتونم بفهمم که قبلا چی بوده و موقع ویرایش یک عکس جدید براش بزارم

آخه من وقتی می خوام عکس را ببینم عکس را می ریزم داخل یک آرایه از نوع بایت و بعد اون آرایه را برای یک صفحه دیگر می فرستم و اون صفحه خودش می سازد

حالا اگه نخوام توی یک صفحه دیگه بفرستم توی چه کنترلی باید اون را نمایش دهم آخه کنترل Image فقط URL می گیره

Saber_Fatholahi
دوشنبه 16 آذر 1388, 23:22 عصر
سلام

ممنون از همه که خیلی کمک کردید

حالا یک سوال دیگه
آیا امکان داره که من این عکس خیلی بزرگی را که در جدول ذخیره کرده ام موقع ویرایش ببینم تا بتونم بفهمم که قبلا چی بوده و موقع ویرایش یک عکس جدید براش بزارم

آخه من وقتی می خوام عکس را ببینم عکس را می ریزم داخل یک آرایه از نوع بایت و بعد اون آرایه را برای یک صفحه دیگر می فرستم و اون صفحه خودش می سازد

حالا اگه نخوام توی یک صفحه دیگه بفرستم توی چه کنترلی باید اون را نمایش دهم آخه کنترل Image فقط URL می گیره
خوب دوست عزیز
اول سلام
اگه می خوای کویری بگیری به نظر من نباید تصویر توی کویری بگیری
بلکه تصویر از سریق ای دی اون رکورد به صورت جداگانه دریفات کنی بهتره اینجوری حجم داده های دریافتی کمتره البته برای این روش بهتره از یه هندلر فایل استفاده کنی فکر کنم من توی پروزم استفاده کردم
خوب برای تغییر میتونی اگه سایتت سه لایه باشه مثل اب خوردن میتونی کنترلش کنی
اما برای ذخیره تصویر توی دیتابیس من دیدم اینو که با حذف یه تصویر از دیتابیس حجم دیتابیس هیچ تغییری نمیکنه نمیدونم دلیلش چیه هنوزم من راهی برای این پیدا نکردم
موفق باشی

mosafer60
دوشنبه 28 مرداد 1392, 11:30 صبح
ولی من فضای sql رو جدا خریداری می کنم.