PDA

View Full Version : ایجاد یک دیتابیس جدید

ali190
سه شنبه 10 آذر 1388, 20:48 عصر
باسلام خدمت استید و بزرگواران
بنده یه مشکلی داشتم خواستم که با شما مطرح کنم شاید مشکلم حل بشه:
من تا الان فقط با اکسس و بیسیک کار کردم نه sql server .
مشکلم اینجاست که من میخوام یک سری از جداول اکسسم رو از sql ایمپورت کنم و به sql ببرم و از طریق اکسس فقط ورود اطلاعات کنم و گزارش بگیرم ، بخاطر سرعت و امنیت بیشتر.
من تا بحال با sql کار نکردم حتی 10 دقیقه .
فقط هم میخوام در همین بدونم.چون بیشتر نیاز ندارم.
سئوالات:
1-اگر بخوام cd اس کیوال بخرم (ترجیحاً 2000 یا 2005) باید چه نسخه ای باشه که کار باهاش راحت باشه و گیج کننده نباشه؟
2-چطور میتونم یک دیتابیس جدید درست کنم(یه اس کیو ال نصب کردم اینقدر گزینه داشت (در منوی استارت : Enterprise Manager و Configure SQL XML Support in IIS و Service Manager و....) من اصلاً‌گیج شدم که باید با کدوم کا کنم و چی برای چیه؟
دوستان اگر میشه این مرحله رو کاملاً قدم به قدم و واضح توضیح بدین.آخه در هنگام ایجاد کلی از آدم چیزای مختلف میخواد (یوزر ، پاسورد ، نام سرور و ....) خواهشاً کاملبگین.
3-چطور میتونم جداولم رو از اکسس توش ایمپورت کنم؟
دوستان یه کمک دیگه هم میخواستم.اگر یک سری لینک هم واسم در این مورد گذاشتین عالی میشه.چون بسیار مبتدی هستم نمیدونم چیو باید سرچ کنم(ممکنه اصلاً به بیراهه برم).اگر آموزش تصویری باشه که دیگه عالی میشه:لبخند:
ممنونم دوستان عزیز.

ali190
چهارشنبه 11 آذر 1388, 17:22 عصر
دوستان میشه لطف کنند و من رو راهنمایی کنند.

Bahmany
چهارشنبه 11 آذر 1388, 19:52 عصر
سلام
- ترجیحا از SQL 2005 استفاده کن تا حداقل بتونی مطمئن باشی سرویس های بانک اطلاعاتید امنه برای SqlServer2000 ویروسهای زیادی وجود داره که این سرویس دهنده رو از کار شبکه ایش می ندازه
- برای نصب هم http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms143516%28SQL.90%29.aspx را مشاهده کن
- برای اکسپورت کردن : http://hosting.intermedia.net/support/kb/default.asp?id=576

ali190
چهارشنبه 11 آذر 1388, 19:57 عصر
میشه لطف کنید به من فارسی توضیح بدید.خلاصه ، مختصر مفید(من انگلیسی ام ضعیفه)
من چطور میتونم یک دیتابیس جدید درست کنم؟
خواهشاً قدم به قدم بگید.خواهش میکنم.(باید کارت شبکه ام نصب باشه؟)
کار Service Manager چیه؟

ali190
پنج شنبه 12 آذر 1388, 13:02 عصر
بچه ها میشه مشکلم رو حل کنید؟

iman_tavajoh
پنج شنبه 12 آذر 1388, 17:43 عصر
البته من پیشنهاد میکنم تا زمانی که اطلاعات تون راجع به سیستم sql نا چیزه از اکسس استفاده کنید
ولی اگر مجبور به اینکار هستید
نسخه استاندارد sql 2005 روی xp نصب میشه و حداقل امکاناتی که میخواهید رو داره
در موقع نصب تنظیمات پیش فرض رو قبول کنید و نیازی به تغییر آن نیست

ali190
جمعه 13 آذر 1388, 13:28 عصر
دوستان خواهشاً منو راهنمایی کنید.من این تایپیک هی از اون پایین میارمش بالا دوباره میفته پایین.

ali190
شنبه 14 آذر 1388, 07:37 صبح
این سئوال من یعنی خیلی سخته؟

ASKaffash
شنبه 14 آذر 1388, 07:44 صبح
سلام
- برای مبتدی SQLServer2000 بهترین شروع است
- در نسخه 2000 باید Personal را روی XP نصب کرد
- از برنامه Enterprise Manager جهت ساخت DB استفاده کنید
و مطابق شکلهای ذیل شروع کنید(باید کتاب هم مطالعه کنید) :

Bahmany
دوشنبه 16 آذر 1388, 17:45 عصر
این سئوال من یعنی خیلی سخته؟
دوست عزیز این سوال شما وقتی خیلی سخت میشه که انتظار دارید تمام مطالب مربوط به پروژتون رو در یک تاپیک بدست بیارید
می تونید از گوگل استفاده کنید و پیشنهاد می کنم حتما یک کتاب آموزش MSSQL تهیه کنید