PDA

View Full Version : سوال: کوئری برای مانده بدهکار و بستانکار

niko2008
چهارشنبه 11 آذر 1388, 00:11 صبح
سلام دوستان عزیز یک سوال در نوشتن یک دستور sql برای پیدا کردن مانده بدهکار و بستانکار در ماه جاری و همچنین از اولین ماه سال تا ماه جاری رو میخواستم؟
امیدوارم که کمک کنید

Ali_Fallah
چهارشنبه 11 آذر 1388, 21:02 عصر
به نظر من هیچ راهی نداری
جز اینکه از Union کوئری استفاده کنی ( آنچه که از سوالت متوجه شدم)
البته من برنامه نویس نیستم و فقط از روی تجربه این مطلب را عرض کردم

niko2008
چهارشنبه 11 آذر 1388, 23:05 عصر
به نظر من هیچ راهی نداری
جز اینکه از Union کوئری استفاده کنی ( آنچه که از سوالت متوجه شدم)
البته من برنامه نویس نیستم و فقط از روی تجربه این مطلب را عرض کردم

ببخشید Union یعنی چه؟

smderfan
پنج شنبه 12 آذر 1388, 00:31 صبح
سلام
لطفاً نمونه قرار دهید.

niko2008
پنج شنبه 12 آذر 1388, 14:56 عصر
سلام
لطفاً نمونه قرار دهید.
مشکل من اینه

dadsara
شنبه 14 آذر 1388, 08:44 صبح
سلام
دوست عزیز در Union فیلدها در انتهای یکدیگر قرار میگیرند نه در امتداد یکدیگر
نمونه درخواستی جنابعالی را می توان با کوئری معمولی انجام داد درصورت نیاز نمونه فایل خودتان را قرار دهید تا روی همان اصلاحات انجام شود

laia56
شنبه 14 آذر 1388, 13:26 عصر
سلام
دوست عزیز در Union فیلدها در انتهای یکدیگر قرار میگیرند نه در امتداد یکدیگر
نمونه درخواستی جنابعالی را می توان با کوئری معمولی انجام داد درصورت نیاز نمونه فایل خودتان را قرار دهید تا روی همان اصلاحات انجام شود

با سلام
عین همین مشکل را بنده هم دارم
که در شکل زیر مشاهده میکنید
میخواهم مانده هر صورت تنخواه به صورت بعدی انتقال یابد البته در این نمونه مجبور شدم که فیلدی را هم بعنوان مانده اول دوره ایجاد کنم و کاربر مجبور است در هر صورت مانده صورت قبلی را خودش وارد کند

dadsara
شنبه 14 آذر 1388, 14:27 عصر
سلام
دوست عزیز ، فایل ارسالی مربوط به تصویر ارسالی نیست
در فایل ضمیمه اصلا نام حسابهای قید نشده است بلکه فقط شرح اسناد موجود است
درصورت نیزا فایل خودتان را با فرمت 2003 ارسال نمائید تا اصلاح شود

laia56
شنبه 14 آذر 1388, 14:33 عصر
با تشکر از جنابعالی
فایل ضمیمه در 2003 ذخیره شد

dadsara
شنبه 14 آذر 1388, 15:10 عصر
سلام
سرعت اینترنت من خیلی پائین است یا اینکه سرعت این سایت خیلی پائین است و نتاونستم فایل را اینجا قرار دهم
1- در جدول خود یک فیلد با نام شماره صاحب حساب ایجاد کنید
2- یک کوئری درست کنید که تاریخ سند آن کوچکتر از تاریخ اولی باشد و برروی شماره حساب گروه بندی و مبلغ را جمع کنید
3- یک کوئری درست کنید و تاریخ سند بزرگتر مساوی تاریخ اولی و کوچکتر مساوی تاریخ دومی و به همان ترتیب توابع تجمعی را تنظمی کنید
4- یک کوئری درست کنید و کوئری اول و دوم و جدول اصلی را در آن اضافه کنید سپس بین شماره حسابها یک جوین ایجاد کنید و فیلدهای مورد نیاز را در کوئری اضافه کنید خواهید دید که گزارش مطابق خواسته جنابعالی اجرا می شود

laia56
شنبه 14 آذر 1388, 15:17 عصر
سلام
سرعت اینترنت من خیلی پائین است یا اینکه سرعت این سایت خیلی پائین است و نتاونستم فایل را اینجا قرار دهم
2- یک کوئری درست کنید که تاریخ سند آن کوچکتر از تاریخ اولی باشد و برروی شماره حساب گروه بندی و مبلغ را جمع کنید
3- یک کوئری درست کنید و تاریخ سند بزرگتر مساوی تاریخ اولی و کوچکتر مساوی تاریخ دومی و به همان ترتیب توابع تجمعی را تنظمی کنید
4- یک کوئری درست کنید و کوئری اول و دوم و جدول اصلی را در آن اضافه کنید سپس بین شماره حسابها یک جوین ایجاد کنید و فیلدهای مورد نیاز را در کوئری اضافه کنید خواهید دید که گزارش مطابق خواسته جنابعالی اجرا می شود

دوست عزیز اگر فایل را آپلود کنی مفهوم تر خواهد بود
بازهم تشکر میکنم

laia56
دوشنبه 16 آذر 1388, 10:23 صبح
سلام

سلام
دوستان اگر کسی برایش مقدور است این اعمال را روی فایل ضمیمه انجام بدهد
بنده که نتوانستم به نتیجه ای برسم
البته نمیدانم چرا امکان آپلود نیست بهر حال فایل در همین تایپیک در یادداشت شماره 9 هست
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=861922#post861922

dadsara
دوشنبه 16 آذر 1388, 18:32 عصر
سلام
این هم یک نمونه