PDA

View Full Version : خبر: AutoNumber برای دیتاگرید

viper2009
پنج شنبه 12 آذر 1388, 01:00 صبح
سلام دوستان
با استفاده از این Dll ها می تونید در دیتا گرید حالت AutoNumber و تاریخ (البته با تاریخش کار نکردم ) استفاده کنید.

Mani_rf
شنبه 14 آذر 1388, 01:09 صبح
دوست من کامپاننت جالبی پیدا کردی اما خود DataGridView بدون نیاز به کامپاننت چنین امکانی را دارد. برای انجام این کار می توانی بدون نیاز به کامپاننت از این روش استفاده کنی :

DataColumn = New DataColumn("ردیف")
DataColumn.DataType = System.Type.GetType("System.Int16")
DataColumn.AutoIncrement = True
DataColumn.AutoIncrementSeed = 1
DataTable.Columns.Add(DataColumn)

viper2009
شنبه 14 آذر 1388, 01:12 صبح
کدومش سریعتر و بهتره واسه برنامه نویس؟

Mani_rf
شنبه 14 آذر 1388, 01:43 صبح
بله خوب؛ مطمعنا استفاده از امکانات استاندارد خود کنترلر (DataGridView). نوشتن 3 خط کد بهتر است (دو خط دیگر برای توضیحات بیشتر اضافه شده و ضروری نمی باشد.) یا اضافه کردن یک Refrence جدید به برنامه؟ کدام سرعت برنامه را بالا تر می برد و حجم اشغال شده برنامه را کاهش می دهد؟ اگر به هردلیلی کامپاننت در جای خود قرار نگیرد کل برنامه از کار می افتد. درست است؟

من برای آگاهی شما و سایر دوستان از این امکان DataGridView این مطلب را اضافه کردم وگرنه هرکسی مالک دانش خودش است و استفاده از آن بر عهده خودش. هرکسی مختار است از هر روشی که راحت تر است استفاده کند.
موفق باشید....

sharifat
شنبه 02 بهمن 1389, 11:13 صبح
بله خوب؛ مطمعنا استفاده از امکانات استاندارد خود کنترلر (DataGridView). نوشتن 3 خط کد بهتر است (دو خط دیگر برای توضیحات بیشتر اضافه شده و ضروری نمی باشد.) یا اضافه کردن یک Refrence جدید به برنامه؟ کدام سرعت برنامه را بالا تر می برد و حجم اشغال شده برنامه را کاهش می دهد؟ اگر به هردلیلی کامپاننت در جای خود قرار نگیرد کل برنامه از کار می افتد. درست است؟

من برای آگاهی شما و سایر دوستان از این امکان DataGridView این مطلب را اضافه کردم وگرنه هرکسی مالک دانش خودش است و استفاده از آن بر عهده خودش. هرکسی مختار است از هر روشی که راحت تر است استفاده کند.
موفق باشید....
سلام آقاي ماني
شما كدي برا تاريخ هم ميدونيد؟؟؟؟؟
مي خواستم تاريخ رو با فرمت خود تاريخ وارد گريد كنم.
اگر كدش رو بدونيد ممنون ميشم

Mani_rf
شنبه 02 بهمن 1389, 14:40 عصر
Data GridView در حالت معمولی از تاریخ شمسی و مرتب سازی آن پشتیبانی نمی کند. در هنگام فراخانی تاریخ از دیتابیس آن را به فرمت دلخواه تبدیل کنید و به صورت رشته در دیتاگرید نمایش دهید.

sharifat
شنبه 02 بهمن 1389, 21:55 عصر
Data GridView در حالت معمولی از تاریخ شمسی و مرتب سازی آن پشتیبانی نمی کند. در هنگام فراخانی تاریخ از دیتابیس آن را به فرمت دلخواه تبدیل کنید و به صورت رشته در دیتاگرید نمایش دهید.

من نمي خواهم اطلاعات رو از بانك بگيرم
بلكه من تازه قصد دارم اطلاعاتي كه توي ديتاگريد هست رو توي بانك ذخيره كنم
من توي بانك فيلد تاريخ رو از نوع رشته تعريف كردم. مي خواستم از همون ابتدا تاريخ به صورت صحيح(ظاهراً) در بانك ذخيره بشه
كسي هست كه مشكل من رو حل كنه؟؟؟؟؟

مرتضی تقدمی
یک شنبه 03 بهمن 1389, 13:37 عصر
سلام

نوع فیلد تاریخ شمسی رو به هیچ عنوان از نوع تاریخ نگیرید. بلکه از نوع رشته بگیرید. چون نوع تاریخ برای میلادیه. هنگام فراخوانی هم دیگه لازم نیست که اونو تبدیل کنید.
تاریخ رو تو بانک ذخیره کنید. خواندنش هم که کاری نداره و بعدش توی دیتاگرید نمایش بدید.

موفق باشید

ali_najari
یک شنبه 03 بهمن 1389, 15:01 عصر
من نمي خواهم اطلاعات رو از بانك بگيرم
بلكه من تازه قصد دارم اطلاعاتي كه توي ديتاگريد هست رو توي بانك ذخيره كنم
من توي بانك فيلد تاريخ رو از نوع رشته تعريف كردم. مي خواستم از همون ابتدا تاريخ به صورت صحيح(ظاهراً) در بانك ذخيره بشه
كسي هست كه مشكل من رو حل كنه؟؟؟؟؟

دوست عزيز شما اگر نميخواهيد از كامپونت استفاده كنيد براي تبديل تاريخ ميتونيد خودتون توي EndcellEdit و همچنين توي CellTextChange اين كار رو انجام بديد!

اگر امكانش هست به من اجازه بديد تا يك يا دو روز آينده يه مثال وستون آماده كنم براي اين كار!

shahab2025
یک شنبه 03 بهمن 1389, 17:20 عصر

سلام
نمیدونم جای مناسبی سوال کردم یا نه ؟؟؟ ولی لطفا جواب بدین

میشه بگید چطوری فرمت پیش فرض را عوض کنم ؟ فرمت من به صورت 2011/23/01 است که من میخوام به صورت 23/01/2011 باشد

ali_najari
یک شنبه 03 بهمن 1389, 23:31 عصر
سلام
نمیدونم جای مناسبی سوال کردم یا نه ؟؟؟ ولی لطفا جواب بدین

میشه بگید چطوری فرمت پیش فرض را عوض کنم ؟ فرمت من به صورت 2011/23/01 است که من میخوام به صورت 23/01/2011 باشد

دوست عزیز شما باید فرمت رو اینگونه تعریف کنید "##/##/####" یا "yyyy/mm/dd"

shahab2025
دوشنبه 04 بهمن 1389, 09:51 صبح
دوست عزیز شما باید فرمت رو اینگونه تعریف کنید "##/##/####" یا "yyyy/mm/dd"

سلام
علی آقا تا اینجاشو میدونستم
دستورشو نمیدونم
اونو رد کن بیاد

ali_najari
دوشنبه 04 بهمن 1389, 21:00 عصر
دوست عزیز شما فقط کافیه هنگامی که DataGrid رو پر کردید ستون مورد نظر را فرمتش رو به شکل بالا تعریف کنید:

Me.DataGridView1.Columns(0).DefaultCellStyle.Forma t = "####/##/##"

اگر باز مشکل حل نشد بگید تا یه نمونه واستون آماده کنم

najmehdj
دوشنبه 04 بهمن 1389, 21:06 عصر
اگه تاریخ رو بخوایم توی دیتا بیس ثبت کنیم چطوری اگه میشه مبتدی تر راهنمایی کنید

ali_najari
سه شنبه 05 بهمن 1389, 02:25 صبح
دوستان این هم برنامه ای که بهتون قولش رو داده بودم:(بدون نیاز به Dll و کلاس های پیچیده)

شما زمانی که در ستون Date شروع به تایپ کردن کنید خود برنامه تاریخ رو جدا میکنه و علاوه بر آن اجازه نمیده چیزی غیر از عدد وارد بشه!

nowar1352
جمعه 11 شهریور 1390, 23:08 عصر
با سلام بر اساتيد محترم من چگونه ميتوانم در ديتا گريد ويو ستون بلا استفاده حاشيه سمت راست ( چپ ) را حذف كنم
خيلي گشتم اما به جواب نرسيدم
يه جا ديدم كه تو اين ستون ستون رديف رو ايجاد كردن
74748

Hadiir.net
جمعه 02 اسفند 1392, 06:57 صبح
این سوال آخری بی جوابه منم همین مشکل دارم بعضی وقتها اون ردیف نیازی بهش نیست. لطف میکنین راهنمایی کنین.
mc_laren
جمعه 02 اسفند 1392, 21:53 عصر
با سلام
حذف اولین ستون دیتاگرید :
مقدار گزینه RowHeadersVisible رو برابر false کنید.

niknam_mh
شنبه 03 اسفند 1392, 06:39 صبح
دوست من کامپاننت جالبی پیدا کردی اما خود DataGridView بدون نیاز به کامپاننت چنین امکانی را دارد. برای انجام این کار می توانی بدون نیاز به کامپاننت از این روش استفاده کنی :

DataColumn = New DataColumn("ردیف")
DataColumn.DataType = System.Type.GetType("System.Int16")
DataColumn.AutoIncrement = True
DataColumn.AutoIncrementSeed = 1
DataTable.Columns.Add(DataColumn)

سلام
من از کد بالا استفاده مي کنم ولي نمي دونم چرا ارور زير رو ميده :

boveiryghasem
شنبه 03 اسفند 1392, 08:35 صبح
برای از بین بردن اون ستون اول Selection:

DataGridView1.RowHeadersVisible = False

mc_laren
شنبه 03 اسفند 1392, 15:30 عصر
سلام
من از کد بالا استفاده مي کنم ولي نمي دونم چرا ارور زير رو ميده :

اگه به سورس اصلی نگاه کنید، شما دارین بجای DataTable از dgvanbar استفاده می کنید که یک دیتاگرید می باشد.
شما باید ابتدا این ستون رو به یک DataTable اضافه کنید و بعد DataTable رو به دیتاگرید به عنوان Data Source بدهید.