PDA

View Full Version : سوال: اشكال در اتصال SQL Server 2008

_lotus_
پنج شنبه 12 آذر 1388, 08:39 صبح
سلام دوستان
من تازه به كاربران sql server پيوستم
من يك بار sql server 2008 را نصب كردم و با sa و پسورد وارد شدم و هيچ مشكلي نبود ولي بعد از مدتي (حدودا 2 روز) وقتي ميخواستم به همان روش وارد بشم خطا ميداد
Cannot Connect to server name و ...
ضمنا از سرويسهاي آن Sql Server (MSSQLSERVER) اجرا نشده بود، اجرا هم كه ميكردم خطا ميداد حتي بعضي از سرويسهايي هم كه اجرا شده بود refresh ميكردم خطا ميداد
در ضمن درحال حاضر ميخوام فقط در لوكال از sql كار بگيرم
با برنامه vs هم كه به sql server وصل ميشم خطا ميده
نسخه برنامه Sql Server 2008 Developer Edition هست
مشكل از كجاست لطفا راهنمايي بفرماييد

hdv212
پنج شنبه 12 آذر 1388, 18:08 عصر
سلام دوستان
من تازه به كاربران sql server پيوستم
من يك بار sql server 2008 را نصب كردم و با sa و پسورد وارد شدم و هيچ مشكلي نبود ولي بعد از مدتي (حدودا 2 روز) وقتي ميخواستم به همان روش وارد بشم خطا ميداد
Cannot Connect to server name و ...
ضمنا از سرويسهاي آن Sql Server (MSSQLSERVER) اجرا نشده بود، اجرا هم كه ميكردم خطا ميداد حتي بعضي از سرويسهايي هم كه اجرا شده بود refresh ميكردم خطا ميداد
در ضمن درحال حاضر ميخوام فقط در لوكال از sql كار بگيرم
با برنامه vs هم كه به sql server وصل ميشم خطا ميده
نسخه برنامه Sql Server 2008 Developer Edition هست
مشكل از كجاست لطفا راهنمايي بفرماييد

احتمالا مشکل از Permisson مربوط به کاربری هست که سرویس Sql داره تحت اون اجرا میشه، لطفا کاربر مورد نظر رو عوض کنید یا سعی کنید با Network Service یا Local System سرویس رو استارت کنید.

_lotus_
پنج شنبه 12 آذر 1388, 21:00 عصر
احتمالا مشکل از Permisson مربوط به کاربری هست که سرویس Sql داره تحت اون اجرا میشه، لطفا کاربر مورد نظر رو عوض کنید یا سعی کنید با Network Service یا Local System سرویس رو استارت کنید.
خيلي ممنون از پاسخ شما. permission را نگاه كردم از نوع administrator بود. در مورد بقيه پاسختون ميشه كمي بيشتر توضيح بدين
ممنون