PDA

View Full Version : مبتدی: کنترل LED با پورت سریال rs232

Izadshahri
پنج شنبه 12 آذر 1388, 14:10 عصر
سلام.
لطفا نگید اول فروم رو بگردید چون اینی که من میخوام پیدا نمیشه و بقیه تقریبا شبیه این هستند یا کار نمی کنند‍!
من یه نمونه ی ساده و کاربردی می خوام که با زبان ویژوال بیسیک نوشته شده باشه و 4 تا کلید داشته باشه، و با فشردن هر کلید پین مربوطه ی پورت سریال (پورت 9 پینی ) فعال بشه و led متصل به اون روشن بشه! اگه بتونید ، لطفا برنامه را با سورس بزارید،
پیشاپیش قدر دانی می کنم ، فقط این رو بگم که حتی به زبان انگلیسی هم گشتم چیز بدرد بخوری پیدا نکردم،

farzadsw
پنج شنبه 12 آذر 1388, 18:10 عصر
خب معلومه که چیزی پیدا نکردید !
ارتباط پورت سریال از طریق 2 تا پایه tx , rx انجام میشه به این صورت که یکسری صفر و 1 پشت سرهم با فرکانس و قالب خاصی که تعریف میشه فرستاده میشن(سریال یعنی همین دیگه!) . 2 تا پایه دیگه هم که برای انتقال برق هستن (vcc , gnd) . پنج تا پایه میمونه که اونا هم برای کنترل اضافی روی ارتباط هستن که تقریبا هیچ موقع ما نیازی بهشون نداریم.(هند شیکینگ و ...)
پس همونطور که میبینید نمیشه 4 تا از پایه های پورت سریال رو به طور دلخواه 0 و1 کرد.
ولی پورت پارالل (موازی یا LPT) میتونه کاری رو که شما میخواید انجام بده.
ولی اگه همچنان میخواید از پورت سریال استفاده کنید ، باید اطلاعات رو به میکرو کنترلر بدید تا اون led یا هر وسیله دیگه ای رو براتون کنترل کنه. نحوه کار هم اینجا توضیح داده شده:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=183351

Izadshahri
جمعه 13 آذر 1388, 00:10 صبح
با این وجود باید از همون پورت پارالل استفاده کنم که اگه اشتباه نکنم 25 تا پین داره.
خوب در این مورد هم چیزی پیدا نشد،اگه در این مورد هم راهنمایی کنید ممنون میشم،
یه چیزی مثل یه sample که از روش بشه یه چیز هایی یاد گرفت و این کار رو انجام داد

Izadshahri
جمعه 13 آذر 1388, 00:59 صبح
البته یه چیزی پیدا کردم ولی هنوز تست نکردم
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=839984
شماه ماگه نمونه ای غیر از این دارید بزارید

farzadsw
جمعه 13 آذر 1388, 13:07 عصر
همون رو امتحان کنید احتمالا جواب میده ، من چون نه کیس و نه لپتاپم پورت موازی نداره نمیتونم امتحان کنم

Izadshahri
جمعه 13 آذر 1388, 16:47 عصر
ok
کار کرد
مرسیییییییییییییییییییییی ییییی