PDA

View Full Version : سوال: در مورد بانک اطلاعاتی Access

Mr.Moghadam
جمعه 13 آذر 1388, 23:36 عصر
سلام

یه مشکل با بانک اکسس دارم اینه که توی ویندوز سون وقتی اطلاعات رو از دیتابیس اکسس میخونم کلمات فارسی همه شون توی برنامه من علامت سوال میشن ولی تو خود اکسس درستن! توی دلفی اینجوریه ولی توی سی شارپ چنین مشکلی نداشتم.(البته روی ویندوز دیگه ای امتحان نکردم)

برای اجرای برنامه ای که از بانک اکسس استفاده میکنه و با ADO به بانک متصل شده برنامه دیگه ای نیار نیست روی سیستم مقصد نصب باشه؟

shaporty
دوشنبه 16 آذر 1388, 00:11 صبح
برو به کنترل پنل ، قسمت Region and Language بعد برو به تب administrator . بعدش گزینه ی تغییر محل سیستم رو بزن و persian رو انتخاب کن . مشکلت حل میشه . اگه نشد بگو

DataMaster
دوشنبه 16 آذر 1388, 09:53 صبح
برای اجرای برنامه ای که از بانک اکسس استفاده میکنه و با ADO به بانک متصل شده برنامه دیگه ای نیار نیست روی سیستم مقصد نصب باشه؟
فکر نکنم چیز خاضی نیاز باشه ، فقط مگه اینکه آخرین نسخه MDAC رو نصب کنید

hossein_h62
سه شنبه 17 آذر 1388, 11:10 صبح
در مورد علامت سوالا با تنظیم و ست کردن فارسی توی Regional Setting مشکلتون حل میشه.ضمن اینکه فونت مورد استفادتون در برنامه Tahoma باشه بهتره.
در ضمن برای استفاده از برنامه با بانک Access و استفاده از ADO نیاز به نصب برنامه دیگه ای رو سیستم مقصد ندارید.

Batman
پنج شنبه 19 آذر 1388, 12:51 عصر
از ورژن 2007 به بالا نیاز به برنامه دارید.الان یادم نیست.یه فایلی هستش که موتور دیتابیس اکسس رو بدون اکسس نصب میکنه

hamzehshabani
یک شنبه 11 بهمن 1388, 21:11 عصر
از ورژن 2007 به بالا نیاز به برنامه دارید.الان یادم نیست.یه فایلی هستش که موتور دیتابیس اکسس رو بدون اکسس نصب میکنه

تو گوگل سرچ کنید Microsoft Jet یه فایل نصبیه که تمام نیاز ها برای اجرای دیتابیس اکسس رو تو سیستمی که اکسس وجود نداره برطرف میکنه.

پیشنهاد میکنم این برنامه رو ضمیمه فایل نصب برنامه تون کنید. :چشمک:

حسین شهریاری
سه شنبه 13 بهمن 1388, 10:20 صبح
سلام

درقسمت Controlpanel/Regional and language تب Advance را انتخاب کنید و اون گزینه را هم فارسی کنید.آخه اکثرا اونا از قلم میندازن