PDA

View Full Version : حرفه ای: دسترسی به SQL از طریق اینترنت

علیرضا حسن زاده
شنبه 14 آذر 1388, 22:04 عصر
با سلام خدمت دوستان
من یه IP استاتیک دارم که به سرور وین 2003 دادم SQL 2005 رو هم توش نصب کردم از شبکه محلی می تونم به SQL سرور وصل بشم (با آی پی) ولی وقتی با همون کانکشن از طریق Dial up می خوام وصل بشم خطا میده اینم بگم که من برای راحتی با ODBC کانکت می شم ولی تو کامپیوتر Client هم که SQL maneger داره نمی تونم با Dial up وصل بشم کسی می تونه کمک کنه خیلی گیر کردم ؟؟؟؟؟؟؟؟:عصبانی:ریموت و انها هم درسته چون با Local network جواب میده ولی به از اینترنت جواب نمیده؟:گریه::گریه: از این کانکشن تو C#‎ استفاده می کنم

صادق صدقی
سه شنبه 08 دی 1388, 14:44 عصر
با سلام خدمت دوستان
من یه IP استاتیک دارم که به سرور وین 2003 دادم SQL 2005 رو هم توش نصب کردم از شبکه محلی می تونم به SQL سرور وصل بشم (با آی پی) ولی وقتی با همون کانکشن از طریق Dial up می خوام وصل بشم خطا میده اینم بگم که من برای راحتی با ODBC کانکت می شم ولی تو کامپیوتر Client هم که SQL maneger داره نمی تونم با Dial up وصل بشم کسی می تونه کمک کنه خیلی گیر کردم ؟؟؟؟؟؟؟؟:عصبانی:ریموت و انها هم درسته چون با Local network جواب میده ولی به از اینترنت جواب نمیده؟:گریه::گریه: از این کانکشن تو C#‎‎ استفاده می کنم

دوست عزیز انگار کسی نیست به شما پاسخ بده
منم چندین بار این سوال رو طرح کردم اما جواب نگرفتم
امید وارم دوستان عزیز بیشتر عنایت کنن

fjm11100
پنج شنبه 10 دی 1388, 09:44 صبح
ول از همه سعي كن كه به هيچ عنوان اينطوري اجازه دسترسي به بانكت را ندي چون خطرناكه بهترين راه نوشتن يك برنامه سرويس مثل وبسرويس است توي ميتوني از طريق وبسرويس براحتي با بانكت تماس داشته باشي. حسن ديگه وب سرويس اينه كه مجبور نيستي پورت جديدي را توي فايروال باز كني و همون پورت 80 وب كافيه
اما اگه تصميمت جديه چندتا چيز را بررسي كن
اولا ببين مثلا ميتوني به سرويسهاي ديگه مثل iis يا ftp يا telnet وصل شي تا مطمئن بشيم كه گير فقط توي sqlserver است
دوما معماري شبكه ات چطوريه؟ فايروال سخت افزاري داره؟ تنظيمات روتر ها، مودم طرف سرور و چند تا چيز ديگه كه قدم به قدم بايد بررسي كنيم