PDA

View Full Version : ارتباط بین sql server و اکسس

ali190
شنبه 14 آذر 1388, 23:13 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
فرض کنید من یک پایگاه داده اکسس شامل یک سری فرم با جداول مرتبط با خود باند است و از طریق فرم ها در جداول ورود اطلاعات میشود.
حالا م یک پایگاه داده sql هم ساخته ام.جاول اکسس خودم رو به داخل پایگاه sql server خود ایمپورت میکنم.حالادوباره به داخل پایگاه داده اکسس خودم برمیگردم و اینبار جداول اکسس خودم رو به دیتابیس sql server خودم لینک میکنم.آیا الان این فرم های من با جداول در sql نیز باند است و ارتباط دارد.یعنی وقتی ورود داده میکنم داده ها به جداول در sql میرود؟
آیا همچین چیزی امکانش هست؟

iemt_hhk
سه شنبه 17 آذر 1388, 17:09 عصر
bebakhshid ke man english minvisham ekhe dastam tond tare
arzam behorereton ke injaneb hamin karo anjam dadam ama vaghi to sql recordi sabt mishe toye access asari azash nadidam fekr mikonam ke ye rahi dare yani nemonehaee didam ke in karo anjam dadan. bayad ba code nevisi az toye barnameh taghirato toye access montaghel kard.
be gomanam

dadsara
سه شنبه 17 آذر 1388, 20:02 عصر
سلام
1- ساده است کافیه یک رکورد بزنی بعد وارد SQL بشی ببینی آن رکورد ذخیره شده است یا خیر
2- معمولا وقتی جداول از داخل SQL لینک می شوند یک عبارت.BD به اول جدولها اضافه می شود کافی است این تغییرات را در فرم خود ایجاد کنید یا اینکه اسامی را تغییر دهید

ali190
پنج شنبه 19 آذر 1388, 16:13 عصر
دوستان و اساتید گرامی
ظاهراً جناب dadsara جواب رو گفتن ولی من منظورشون رو متوجه نشدم.میشه بیشتر توضیح بدین

DataMaster
پنج شنبه 19 آذر 1388, 21:44 عصر
من از اخر نفهميدم ايمپورت ميكني يا لينك ميكني؟
براي اينكه هر چي تو اكسس ثبت ميشه توي اسكيوال ثبت بشه بايد جداول رو به اسكيوال لينك كني

ali190
جمعه 20 آذر 1388, 11:53 صبح
دوستان عزیز
من ابتدا میخوام از sql جداول اکسسم رو ایمپورت کنم تا جداول اکسس با ساختارش بره توی sql.حالا وقتی که جداول رفت توی sql میخوام با اکسس توش ورود داده کنم و یا گزارش گیری کنم.پس باید جداول اکسس خودم رو به جداول موجود در sql‌لینک بدم.پس قاعدتاً اینجوری باید وقتی از طریق فرم ورود داده میکنم اطلاعات مستقیماً بره تو sql.
آیا این روش عملیه یا نه؟

dadsara
شنبه 21 آذر 1388, 08:50 صبح
سلام
وقتی شما جداول را به SQL ایمپورت می کنید به معنی آن است که انگار جداول در داخل خود SQL ساخته شده است و از این جهت تفاوتی نمی کند
جهت اطمینان از ذخیره اطلاعات جواب همان است که در بالا عرض کردم به راحتی یک رکورد در اکسس ایجاد کنید سپس ببینید این رکورد در SQL ذخیره شده است یا خیر . این عمل اصلا پیچیدگی خاصی ندارد