PDA

View Full Version : ارتباط بین sql server و اکسس

ali190
شنبه 14 آذر 1388, 22:14 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
فرض کنید من یک پایگاه داده اکسس شامل یک سری فرم با جداول مرتبط با خود باند است و از طریق فرم ها در جداول ورود اطلاعات میشود.
حالا م یک پایگاه داده sql هم ساخته ام.جاول اکسس خودم رو به داخل پایگاه sql server خود ایمپورت میکنم.حالادوباره به داخل پایگاه داده اکسس خودم برمیگردم و اینبار جداول اکسس خودم رو به دیتابیس sql server خودم لینک میکنم.آیا الان این فرم های من با جداول در sql نیز باند است و ارتباط دارد.یعنی وقتی ورود داده میکنم داده ها به جداول در sql میرود؟
آیا همچین چیزی امکانش هست؟

ali190
یک شنبه 15 آذر 1388, 12:03 عصر
آیا این امر قابل اجرایی شدن هست؟

DataMaster
یک شنبه 15 آذر 1388, 20:19 عصر
شما فقط میتونید جداول و کوئریها رو به SQL Server منتقل کنید و بقیه اجزا در اون قابل وارد کردن نیستند
یک تاپیک مشابه بود کامل جواب داده بودند

ali190
یک شنبه 15 آذر 1388, 20:58 عصر
نه دوست عزیز سئوالم رو درست متوجه نشدید.
منظور من این بود من ابتدا جداولم (منظور جداول اکسس) رو در sql ایمپورت کنم سپس همون جداول اکسسم رو به جداولی که در sql بردم لینک بدم تا از طریق فرمها که اطلاعات وارد میکنم اطلاعاتم بره توی sql.(منظورم این نبود که فرمها و گزارشات و... رو به sql ببرم.)
ممنون

DataMaster
دوشنبه 16 آذر 1388, 11:39 صبح
اها
شما توی اکسس 2007 به قسمت External data fun بعد گزینه more>ODBCبرید و توی پنجره ای که باز میشه گزینه دوم یعنی Link to ..... رو انتخاب و ok کنید
بعدا یک ODBC Data Soutce پنجره ای که باز میشه بسازید و به سرور اسکیوال مورد نظر وصل بشید و جداول مورد نظرتون انتخاب کنید
هر تغییراتی که توی جداول توی اکسس بدین توی اسکیوال هم وارد میشه

ali190
دوشنبه 16 آذر 1388, 19:21 عصر
یعنی اینکار بهیچ وجه در اکسس 2003 امکانش نیست.اگه میشه راهنمایی کنید.

DataMaster
دوشنبه 16 آذر 1388, 20:35 عصر
یعنی اینکار بهیچ وجه در اکسس 2003 امکانش نیست.اگه میشه راهنمایی کنید.
چرا عزیز من میشه
با همین روش ولی من آفیس 2007 داشتم باید بگردی پیداش کنی یادم نیست

ali190
دوشنبه 16 آذر 1388, 21:05 عصر
آقا تورو خدا به دادم برسید من دیگه خسته شدم توی این 2 هفته اخیر از بس تایپیک و پست زدم .سر آخر هم به هیچ نتیجه ای نرسیدم.(بنده میخوام یه دیتابیس از نوع SQL بسازم بعد از اون SQL جداول اکسسم رو ایمپورت کنم و بعدش دوباره جداول اکسس خودم رو به جداولی که SQL از اکسس ایمپورت کرده لینک بدم . طبیعتاً با اینکار من با ورود اطلاعات از طریق فرمها اطلاعات من باید قاعدتاً در جداول SQL ذخیره بشه. البته من میخوام تحت شبکه این کار رو انجام بدم)