PDA

View Full Version : خبر: یه راه ساده ولی حرفه ای برای خلاص شدن از دست using های مزاحم

mostafa_shoakry
یک شنبه 15 آذر 1388, 18:49 عصر
این یه راه ساده برای خلاص شدن از دست using هایی است که موجب سنگینی برنامه میشن.البته این کار usingهایی که لازم نیست و یا برای توابعی که فراخوانی کردید و یادتون رفته از اون استفاده کنید و یا اصلا استفاده نکردید رو به صورت اتوماتیک حذف میکنه و لازم نیست نگران از دست رفتن توابع اصلی فراخوانی شده باشید:تشویق::تشویق::تشویق:

sia_2007
دوشنبه 16 آذر 1388, 00:11 صبح
ممنون از دوست عزیزم ppgroup، برای راه اندازی این بحث؛
دوست عزیز؛ این کار خوانایی برنامه را افزایش میدهد؛
من هم خودم از این گزینه استفاده میکنم؛ مخصوصا برای Sort کردن.
این چند خط کد باعث کندی کامپایل یا اجرای برنامه نمیشوند؛
و فقط برای راحتی کار نوشتن و نظم دهی به کلاسهای هم نام هستند.
البته اگر Package در جاوا را معادل Namespace در Net. بگیریم؛
در کامپایلر جاوا، Import کردن بیهوده Package ها، باعث کندی فقط و فقط کامپایل میشود
و در هیچ کدام؛ این بدبختها برنامه را کند نمیکنند.
لکن برای افزایش سرعت باید شما Reference ها رو از پروژه حذف کنید؛
در Solution Explorer؛ در بخش References؛ هر ارجاع غیر لازمی را که میبینید؛ حذف نمایید.
مثل :
System.Data.DataSetExtensions
البته من خودم تا به حال در هیچ پروژه ای هیچ ارجاع بیهوده ای نداشته ام.
---
هشدار : تنها استفاده کننده از ارجاعات شما نیستید؛ کامپایلر هم هست.
برای مثال System.Xml را حذف نمایید؛ تا ببینید چند خط خطا میگیرید.
---
البته این کار فقط سرعت کامپایل برنامه را افزایش میدهد که به نظر من بی ارزش است؛ و به ریکش نمیارزد.
---
ببینید در CLR که اجراگر برنامه های شماست،
یک قسمت وجود دارد به نام JIT Compiler
کار این بنده خدا چیست ؟
در برنامه شما فقط قسمتی به کد زمان اجرا تبدیل میشود که واقعا واقعا نیاز باشد؛ Just-In-Time
شما تمامی Reference هایی رو هم که میشناسید Add کنید؛ Using بنویسید؛میبینید که باز هم برنامه همان است که بود؛
تا شما از LINQ استفاده نکنید؛ حتی فراخوانی آن نیز توسط JIT Compiler نادیده گرفته میشود.
موفق و موید باشید.

mostafa_shoakry
دوشنبه 16 آذر 1388, 09:12 صبح
متشکرم دوست عزیز از گفته های شما.اون گونه شما تصور می کنید Programming من خیلی حرفه ای نیست و تقریبا نزدیک 3ماه که شروع به Programming کردم یعنی بی تجربه ام و خوشحال می شم از تجارب شما عزیزان استفاده کنم:خجالت::خجالت::خجالت: