PDA

View Full Version : حرفه ای: کار با نقشه [آدرس دهی روی نقشه]

misoft.ir
دوشنبه 16 آذر 1388, 00:00 صبح
سلام
میخوام توی برنامه وقتی آدرس یه مکن رو وارد میکنم ،روی نقشه نشون بده یا حداقل خیابونشو نشون بده.
کسی تا حالا در این رابطه کار کرده؟
از کجا باید شروع کنم؟
با کامپوننت Dounds Map میشه این کار رو انجام داد؟

shask00l
دوشنبه 16 آذر 1388, 04:29 صبح
برای انجام این کاری که شما میگی باید یه مدل از خیابون ها و کوچه ها داشته باشی .(بصورت گراف) . یا این که در ساده ترین حالت برای هر مکان یه برچسب درست کنی و مختصاتشو روی نقشه مشخص کنی . با نقشه ی خالی که نمیشه . نقشه یه عکسه .. و هیچ اطلاعاتی نداره .

misoft.ir
چهارشنبه 18 آذر 1388, 08:02 صبح
برای انجام این کاری که شما میگی باید یه مدل از خیابون ها و کوچه ها داشته باشی .(بصورت گراف) . یا این که در ساده ترین حالت برای هر مکان یه برچسب درست کنی و مختصاتشو روی نقشه مشخص کنی . با نقشه ی خالی که نمیشه . نقشه یه عکسه .. و هیچ اطلاعاتی نداره .

سلام
برای انجام این کارهایی که گفتید چه راه حل هایی رو پیشنهاد میکنید
تکنولوژی خاصی رو مد نظر دارید؟

مصطفی ساتکی
چهارشنبه 18 آذر 1388, 12:00 عصر
برای اینکار بایستی یه imageview خاص خودشو طراحی کنه که قابلیت اینو داشته باشه که تعداد از part های نقشه رو نشون بده چون کل نقشرو بازکنی سیستم کند میشه و application قفل میشه و یا امکانش وجود نداره
بعد طراحی بالا. به همین کاموننت اختیاری تحت نام tag اضافه می کنی که نقاط مورد نظر رو روی نقشه آدرس دهی می کنه.
خیلی بخای پیشرفته کار کنی می تونی با پردازش تصویر اگر بدل باشین خیابونا و object رو کامپوننتون تشخیص بده و شما در صورت لزوم هر کدوم از خیابونارو و Object ها رو آدرس دهی کنین.

fjm11100
چهارشنبه 18 آذر 1388, 14:07 عصر
برای اینکار باید نقشه ات را در چند فایل خرد کنی. بعد در موقع زوم کردن تکه یا تکه هایی را که مختصاتش را داده ای در ویو برنامه ات به هم بچسبانی. مسلما هرچه زوم بیشتری کرده باشی تکه های کمتری را با می توانی با اندازه درشت تری نشان بدهی و این یعنی ریز شدن بر روی یک موقعیت خاص. بدیهی است که تکه ها باید عکسهای با کیفیتی باشند. برای GIS کامپوننتهایی هست که بکارت میاد. میدون خیلی کلی گفتم اما اگر سوالت را ریز کنی در موارد اشکالت بهتر می تونم کمک کنم

misoft.ir
پنج شنبه 19 آذر 1388, 06:26 صبح
سلام
من با چند نفر صحبت کردم گفتند باید از GIS استفاده کنم ، حالا میخوام بدونم چجوری باید شروع کنم
کامپوننت Dounds Map رو هم دیدم،در کل برای کار با نقشه هاست یه مثال داره خیلی به هدف من نزدیکه ولی بلد نیستم باهاش کار کنم
مثلا یه نوار لغزنده داره که وقتی جا بجاش میکنی یه نشونه رو نقشه مسیر پیشبینی شده رو طی میکنه
دقیقا مثل تیزرهای تبلیغاتی روز قدس که تلویزیون برای نشون دادن مسیرهای راهپیمایی پخش میکرد.

misoft.ir
پنج شنبه 19 آذر 1388, 21:10 عصر
سلام
جناب fjm11100
لطفا کمک کنید