PDA

View Full Version : فراخوانی تصاویر PNG از فیلد Image

hadisalahi2
دوشنبه 16 آذر 1388, 20:12 عصر
با سلام به دوستان.
من با کد زیر تصاویر PNG رو داخل جدولم که فیلد اون از نوع Image هست ذخیره میکنم.

procedure TForm1.SaveImage(ID:Byte;Image:TImage);
var
Stream: TStream;
begin
Stream :=TADOBlobStream.Create(tblobfield(ADOQuery1.Field s[ID]),bmwrite);
try
Image.Picture.Graphic.SaveToStream(Stream);
finally
Stream.Free;
end;
end;

اما مشکل در هنگام فراخوانی این تصاویره.
با تصاویر Jpg هیچ مشکلی ندارم. اما تصاویر PNg رو هر کاری میکنم نمیتونم بخونم و اکثرا پیغام Accsee validation میده.
چندین تکه کد رو امتحان کردم ولی متاسفانه هیچ کدوم جواب نمیده.
لازم به ذکره که خیلی جستجو کردم ولی هیچی دستگیرم نشد. پس خواهش میکنم از به کار بردن کلمات جستجو کن خودداری کنید.:لبخند:
اگه دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم.

hadisalahi2
سه شنبه 17 آذر 1388, 11:20 صبح
ما منتظر نظرات دوستان هستیم...

nilidelphi
سه شنبه 17 آذر 1388, 14:03 عصر
دوست گرامی اگر از دلفی 7 استفاده می کنید در این ورژن امکان استفاده از فرمت PNG وجود نداره
ولی اگر از دلفی 2009 استفاده کنید براحتی می توانید از این نوع عکس ها استفاده کنید

ولی این پیغام Error ی که شما میگید مربوط به ماهیت آن فایل میشه که امکان داره حتی به فایل های bmp هم گرفته شه.

hadisalahi2
سه شنبه 17 آذر 1388, 16:06 عصر
دوست گرامی اگر از دلفی 7 استفاده می کنید در این ورژن امکان استفاده از فرمت PNG وجود نداره
ولی اگر از دلفی 2009 استفاده کنید براحتی می توانید از این نوع عکس ها استفاده کنید

ولی این پیغام Error ی که شما میگید مربوط به ماهیت آن فایل میشه که امکان داره حتی به فایل های bmp هم گرفته شه.

با سلام
مثل اینکه شما سوال من رو دقیق متوجه نشدید. من در فراخوانی اونها از جدول بانک اطلاعاتی مشکل دارم ، نه در استفاده از اونها در پروژه.
این فایلها رو به راحتی میشه هنگام طراحی در کنترل Image قرار داد و این کار هم هیچ مشکلی نداره.
در ضمن من از دلفی 2007 استفاده میکنم.