PDA

View Full Version : سوال: vb6 در windows server 2003

kh-hamid
سه شنبه 17 آذر 1388, 11:00 صبح
سلام
من یک برنامه نوشتم که وقتی شما گوشی تلفن را بر می دارید تا زمانی که گوشی را می گذارید سر جاش صدای شما را ضبط می کند .
البته با استفاده از سخت افزار تلفن یک کابل میکروفون و یک کانکتور ال پی تی وصل کردم به کامپیوتر برای دریافت صدا و فهمیدن اینکه چه زمان گوشی را برداشته ایم .
برنامه خیلی خوب کار می کنه ولی یک مشکل دارم .

من برنامه رو 24 ساعته روی یک کامپیوتر با ویندوز سرور 2003 راه اندازی کردم .
برنامه کار میکنه ولی بعد از چند مدت مثلا یک روز یا دو روز یا حتی یک نصفه روز اتومات برنامه بسته میشه .
در ویندوز 2003 یک برنامه هست به نام دکتر وستون که خطاهای برنامه ها را ثبت می کنه در این برنامه زمان بسته شدن برنامه را در هر بار ثبت کرده و من از پیغامش این برداشت را داشتم که فایلی سیستمی به نام ntdll دچار خطا می شه .
حالا من چکار کنم .
چطور برنامه رو در 2003 ریجیستر کنم .

mpmsoft
سه شنبه 17 آذر 1388, 11:35 صبح
از چه پورتی برای اتصال دستگاه استفاده کردید ؟
و از چه ابزاری برای دریافت اطلاعات از پورت استفاده کردید ؟

kh-hamid
سه شنبه 17 آذر 1388, 12:31 عصر
سلام مجدد
از پورت lpt درگاه H379& فرمان دریافت می کنم و با استفاده از ورودی میکروفن صدا رو ضبط می کنم .
از فایل inpout32.dll استفاده می کنم

مدیر محترم لطفا اگر می دونید بگید با مشکل چکار کنم .
فایل ntdll.dll موجود در ایکس پی ورژنش با 2003 فرق می کنه و در ضمن امکان حذف و جایگزینی وجود نداره .
چکار کنم این موضوع برام خیلی حیاتیه

mpmsoft
سه شنبه 17 آذر 1388, 12:48 عصر
What is ntdll.dll?
The ntdll.dll file is a file created by Microsoft that has a description of "NT Layer DLL" and is the file that contains NT kernel functions.
This file is located in the c:\windows\system32 or c:\winnt\system32 directory and can also be found in the c:\i386 directory.

این فایل یکی از فایلهای اصلی ویندوز می باشد
روی یک ویندوز دیگه هم چک کردید ؟
آیا سرویس پکهای ویندوز رو نصب کردید ؟

kh-hamid
سه شنبه 17 آذر 1388, 12:56 عصر
راستش روی ویندوز معمولی بیشتر از چند ساعت برنامه رو فعال نگذاشتم باید امتحان کنم .
هر دو ویندوز سرویس پک دو هستند .

kh-hamid
دوشنبه 05 بهمن 1388, 10:22 صبح
سلام
بعد از مدت زیادی برگشتم .

اساتید محترم ایراد برنامه از ران تایم ارور بود . یعنی چون برنامه در ویندوز سرور 2003 با پکیچ نصب نشده بود این مشکل بوجود می اومد . برنامه رو نصب کردم و ایراد برطرف شد .

kh-hamid
دوشنبه 05 بهمن 1388, 10:28 صبح
یک ایراد بدشکل دیگه !!!!!!!!!!!!!

برنامه زمانی که بر روی ویندوز معمولی و کیس خودم در حال اجراست بافر هایی که برای ضبط کردن از سیستم برمی داره مختلفه ولی وقتی بر نامه رو روی سرور(کامپیوتر داراری ویندوز یرور 2003) اجرا می کنم انگار که بافر های 11 کیلوبایتی جدا و ذخیره می کنه .
یعنی چی ؟
یعنی مثلا فایل های ممکنه 11 یا 22 یا 33 یا 44 و الی .... باشه و حالا اگر مکالمه بین 11 تا 22 باشه اون مقدار مکالمه از بین میره . البته خیلی نیست و در حد یک ثانیه یا کمتره ولی برای من خیلی مهمه که مثلا صدای گذاشتن گوشی بر روی تلفن هم ضبط بشه .

حالا نمی دونم مشکل از ویندوزه یا از سخت افزار کامپیوتر. البته سخت افزار مشکل نداره و ممکنه جوابگو نباشه.
مشخصات سیستم سرور = سی پی یو 3.2 اینتل فول - رم 1 گیگابایت - و ویندوز 2003 سرور

kh-hamid
دوشنبه 05 بهمن 1388, 10:32 صبح
اگر دستورات مربوط به فایل inpout32.dll رو دارید لطفا برای بگذارید آخه یک سری اصطلاحات و ورودی هایی داره که برای من کاملا واضح نیست .
مثلا آیا می شه بافرش رو دستگاری کرد یا کیفیت ضبط مکالمه رو تغییر داد .

kh-hamid
یک شنبه 16 اسفند 1388, 16:39 عصر
اساتید محترم .
لطفا ....؟