PDA

View Full Version : سوال: ابزار filelistbox در vb6

kh-hamid
سه شنبه 17 آذر 1388, 13:12 عصر
سلام
دوستان شیء filelistbox در vb6 تنها 700 فایل رو نشون می ده و مابقی فایل ها رو نشون نمی ده باید چکار کرد ؟
با تشکر

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 17 آذر 1388, 14:25 عصر
سلام،

شیء filelistbox در vb6 تنها 700 فایل رو نشون می ده

خیر، چنین محدودیتی وجود ندارد!
چرا اینو میگید؟

kh-hamid
پنج شنبه 19 آذر 1388, 14:25 عصر
سلام
دوستان ببخشید یک ایرادی در کار من بود
البته این ابزار هم مشکل داره .
زمانی که ما مسیر رو مثلا پوشه ویندوز انتخاب می کنیم خوب درست نشون می ده ولی اگر زمانی که برنامه در حال اجراست یک فایل کم و زیاد کنیم در فایل لیست تغییری بوجود نمیاد .
چاره اصولا این است که ما یک کامند باتون بگذاریم و در سورس اون بنویسیم file1.refresh ولی این دستور کاری انجام نمیده . راه حل اینه که یکبار مسیر فایل لیست رو عوض کنیم مثلا به آدرس \:c و بعد مسیر مورد نظر رو دوباره انتخاب کنیم .

با تشکر از مدیر محترم که وقت گذاشتند

xxxxx_xxxxx
جمعه 20 آذر 1388, 00:45 صبح
چاره اصولا این است که ما یک کامند باتون بگذاریم و در سورس اون بنویسیم file1.refresh ولی این دستور کاری انجام نمیده . راه حل اینه که یکبار مسیر فایل لیست رو عوض کنیم مثلا به آدرس \:c و بعد مسیر مورد نظر رو دوباره انتخاب کنیم .

سلام،
نه همون متد Refresh کار رو انجام میده. یعنی نیازی به تغییر مسیر نیست!:متفکر:

kh-hamid
دوشنبه 23 آذر 1388, 14:41 عصر
عجیبه حتما من یک جا اشتباه کردم !!!

یک سوال دیگه
چطور فایل لیست رو مرتب سازی کنیم؟

xxxxx_xxxxx
دوشنبه 23 آذر 1388, 22:07 عصر
آیتم های FileListBox قابل جابجا شدن نیستند. به ترتیب حروف الفبا لیست می شوند.

kh-hamid
سه شنبه 24 آذر 1388, 11:38 صبح
یک دنیا ممنون از اینکه وقت گذاشتید و سوال منو پاسخ دادید .
من یک سری فایل دارم که نامی هریک ترکیبی از تاریخ شمسی و ساعت(24) است .
در مای کامپیوتر پوشه را که به ترتیب نام مرتب می کنیم درست نشون میده ولی در فایل لیست باکس ترتیب قاطیه ؟؟؟؟؟؟؟

اصلا شیئی دیگه یا اکتیوایکسی وجود داره که این امکانات رو داشته باشه .
آخه من می خوام این فیل های که به ترتیب ساعت هستند رو در یک مدیا پلیر کهخودم طراحی کردم به ترتیبپخش کنم و از فایل لیست می خوام به عنوان پلی لیس استفاده کنم

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 24 آذر 1388, 20:00 عصر
سلام،
اگر نظم خاصی در آیتم های فایل لیست باکس وجود داره که اون نظم مدنظر شما نیست. یعنی فرضاً شما آیتمها رو به صورت صعودی می خواید داشته باشید ولی نزولی مرتب شده اند، من پیشنهاد می کنم FileListBox رو مخفی کنید از دید کاربر و بجاش از ListBox استفاده کنید و آیتمهای FileListBox رو به همان ترتیبی که می خواید به ListBox منتقل کنید.

یا اینکه با استفاده از ListBox ، خودتون یک FileListBox بسازید (شبیه سازی کنید با ویژگی هایی که مدنظر دارید).

موفق باشید/