PDA

View Full Version : سوال در مورد یک استراتژی برای نرم افزار راه دور

whitehat
چهارشنبه 24 فروردین 1384, 21:34 عصر
سلام

فرض کنید فرمی (که محتوای چند جدول در آن نمایش داده می شود) داریم که بوسیله چند کاربر دائما در حال update است .این کاربران در یک شبکه محلی وجود دارند . تا اینجا مشکلی نبود و کاربران براحتی به سرعت می توانند update ها را اعمال کنند .
مشکل :
مجبور شدیم این پایگاه داده را برای کاربرانی که در شهردیگر هستند نمایش دهیم .این کار را دلفی انجام داده ایم ولی سرعت بسیار کند است .
سوال :
برای بهترین سرعت باید از چه استراتژی استفاده کنم ؟
بهتر است از حالت Application استفاده کنیم یا Web ؟
آیا زبان C# انتخاب خوبی می باشد ؟
ما از پایگاه داده Sql سرور استفاده می کنیم و 128mb پهنای باند داریم (و برای لینک ADO)
ا
با تشکر از تمامی دوستان و مدیر بخش

مهدی کرامتی
چهارشنبه 24 فروردین 1384, 21:39 عصر
مجبور شدیم این پایگاه داده را برای کاربرانی که در شهردیگر هستند نمایش دهیم
اگر در مقصد فقط نمایش اطلاعات مورد نظر است با توجه به مد نظر بودن گزینه سرعت، یک Web Application میتواند انتخاب خوبی باشد.

از امکان Remoting در Net. استفاده کنید.

یا زبان C# انتخاب خوبی می باشد ؟
شک داری؟ :sunglass:

whitehat
پنج شنبه 25 فروردین 1384, 07:39 صبح
سلام
ممنون آقای کرامتی :flower:

اگر در مقصد فقط نمایش اطلاعات مورد نظر است با توجه به مد نظر بودن گزینه سرعت، یک Web Application میتواند انتخاب خوبی باشد
در حال حاضر فقط نمایش اطلاعات می باشد شاید بعدا تغییر در آن بوجود آید (که فکر کنم حتما بوجود می آید و باید به فکر باشم) مشکل برنامه های Web Application در Refresh کردن می باشد کاربران می بایستی هر 1 ثانیه یک بار فرم برای آنها refresh شود که ترافیک بالایی را ایجتد می کند.
آیا باز هم این روش مفید است ؟

شک داری؟
:D من قبلا با زبان PHP جواب خوبی گرفتم (در مورد Web Application ها) برای همین کمی شک دارم :wink:

در این مورد زیاد اطلاعی ندارم سعی می کنم بیشتر جستجو کنم ولی اگر لینک خاصی دارید معرفی کنید.
با تشکر

M.GhanaatPisheh
پنج شنبه 25 فروردین 1384, 11:49 صبح
بهتر است از حالت Application استفاده کنیم یا Web ؟
یعنی چی؟
WinApp یا WebApp ؟

نقل قول:

اینی که ما از Web Service استفاده کنیم یا Remoting یا تکنولوژی دیگه ای کاری به استراتژی سرعت نداره.

آیا زبان C# انتخاب خوبی می باشد ؟
شما چه امکانی نیاز دارید برای کارتون؟
بهتره بگم NET. گزینه مناسبی می تونه باشه ولی تنها گزینه مناسب نیست.

مشکل برنامه های Web Application در Refresh کردن می باشد کاربران می بایستی هر 1 ثانیه یک بار فرم برای آنها refresh شود
اول چرا باید این اتفاق بیفته ؟
دوم اینکه یعنی توی یه WinApp لازم نیست اتفاق بالا بیفته ولی توی WebApp ....؟!!!

whitehat
پنج شنبه 25 فروردین 1384, 17:24 عصر
سلام
با تشکر از توجه شما

یعنی چی؟
WinApp یا WebApp ؟
ببخشید :oops: منظورم همین بود

شما چه امکانی نیاز دارید برای کارتون؟
در بالا به آن اشاره کردم

اول چرا باید این اتفاق بیفته ؟
هر کاربری هر تغییری در فرمها بدهند بلافاصله باید همه این تغییرات را ببینند :)

دوم اینکه یعنی توی یه WinApp لازم نیست اتفاق بالا بیفته ولی توی WebApp ....؟!!!
فکر کنم از نظر برنامه نویسی راحتر باشد .
با تشکر

omid_Ahmadi
پنج شنبه 25 فروردین 1384, 19:52 عصر

من قبلا با زبان PHP جواب خوبی گرفتم (در مورد Web Application ها) برای همین کمی شک دارم

شاید #C تنها انتخاب خوب نباشه ولی مسلما یکی از بهترین انتخابهاست

چون فاصله ها زیاد است فکر کنم استفاده از Web App بهترین باشد البته اگر بخواهی به جز انتقال داده ها از امکانات دیگری هم استفاده کنی مثلا محیط همه برنامه ها در تمام مراکز مثل هم باشند ولی اگر بعد از انتقال داده ها مهمترین چیز سرعت باشه میتونی از Web Service های مبتنی بر XML در Windows App استفاده کنی یا همونطو که جناب کرامتی گفتند از Remoting استفاده کنی

whitehat
شنبه 27 فروردین 1384, 10:48 صبح
بسیار ممنونم آقا امید :flower:

مثلا محیط همه برنامه ها در تمام مراکز مثل هم باشند
بله ، مجبور هستیم که به این صورت کار کنیم.
من بوسیله Web Service ها برنامه کوچکی نوشتم که بتواند صفحه ها را Refresh کند ولی بار زیادی بر روی سرور قرار می گیرد .آیا راهی وجود دارد که فقط وقتی Data ها Update می شود این اتفاقات بیفتد؟
(من آگاهی زیادی از امکانات Remoting ندارم فرق آنها با web Service ها چیست)
با تشکر

omid_Ahmadi
شنبه 27 فروردین 1384, 17:54 عصر
خوب شما فکر کنم بهتر باشه از انتقال اطلاعات با استفاده از Web Service های مبتنی بر XML استفاده کنید. من زیاد در زمینه NET Remoting. حرفه ای نیستم ولی در این سطحی که میدونم فکر کنم شما اگر یک Web Service طراحی کنید که اطلاعات رو بین برنامه های تمام مراکز ارایه دهد ولی اگر میخواهید حجم کمتری از انتقال اطلاعات رو در شبکه داشته باشید باید Web Service شما به گونه ای باشد که فقط تغییرات داده ها رو در فاصله بین Update قبلی تاکنون توسط XML به تمام مراکز انتقال دهد و مراکز دیگر بر اساس این اطلاعات جداول داده های خودشون رو Update کنند.
:موفق:

whitehat
یک شنبه 28 فروردین 1384, 10:06 صبح
ممنون آقا امید :flower:

omid_Ahmadi
دوشنبه 29 فروردین 1384, 08:30 صبح
خواهش میکنم.
موفق باشید :موفق: