PDA

View Full Version : آموزش: وارد کردن داده در DataGrigView بصورت مستقیم .

uliya110
چهارشنبه 18 آذر 1388, 08:25 صبح
با عرض سلام خدمت دوستان

یه راهنمای برای وارد کردن داده در DataGrigView بصورت مستقیم .

به طور مثال فرض کنید اسامی دانش آموزان در یه ستون DataGrid وجود دارد و ما می خوایم در ستون نمرات , به صورت مستقیم نمره وارد کنیم و در انتها اطلاعات در بانک ذخیره بشود .
یا بصورت سطر به سطر اضافه شود .

با تشکر:لبخندساده:

Afshin160
چهارشنبه 18 آذر 1388, 08:52 صبح
سلام....
دوست عزيز يكم به كلمه DataGrigView نگاه كنView يعني نمايش پس قرار اول يه ديتابيس يا يه ليست موجود باشد و بعددر DataGrigViewنمايش داده شود .
شما اول بايد در ديتابيس جدولي را پياده سازي كنيد و بعد با ADO.net اقدام به وصل شدن و پر كردن آن كنيد .
را حل اصولي اينه.

p_asemany
چهارشنبه 18 آذر 1388, 09:09 صبح
سلام
براي اينكار بايد يك ستون unbound داشته باشي. پيشنهاد مي كنم كلا دستورات sql رو به صورت دستي بنويسي و از wizard استفاده نكني. براي دستيابي به يك ستون جدول مي توني از دستور زير استفاده كني

grid.rows[i].cells["cellName"].value

uliya110
چهارشنبه 18 آذر 1388, 09:49 صبح
سلام
براي اينكار بايد يك ستون unbound داشته باشي. پيشنهاد مي كنم كلا دستورات sql رو به صورت دستي بنويسي و از wizard استفاده نكني. براي دستيابي به يك ستون جدول مي توني از دستور زير استفاده كني

grid.rows[i].cells["cellName"].value

بله , حتی از یه دستور راحتتر هم میشه به اطلاعات گرید دست پیدا کرد

Grid.Item(I,J).value

ولی ...

Afshin160
چهارشنبه 18 آذر 1388, 09:58 صبح
دوست خوب شما سوال تون را اينطور مطرح كرده ايد :یه راهنمای برای وارد کردن داده در DataGrigView بصورت مستقیم .

اين به صورت مستقيم يعني چي ؟
در انتها اطلاعات در بانک ذخیره بشود .

معناي اينها يعني چي ؟ خوب منطقا" اطلاعات غير از سطر به سطر نبايد جور ديگه اي پر بشه . معمولا" اطلاعات اول در بانك ذخيره ميشه بعد در ويو نمايش داده ميشه .

ولي اگه منظورتون ويرايش اطلاعات يه گريدويو است كه خوب اين ويرايشه .
حتما" من بد متوجه شدم .شما كه بد ننوشتيد .

به طور مثال فرض کنید اسامی دانش آموزان در یه ستون DataGrid وجود دارد و ما می خوایم در ستون نمرات , به صورت مستقیم نمره وارد کنیم و در انتها اطلاعات در بانک ذخیره بشود .

uliya110
دوشنبه 23 آذر 1388, 10:59 صبح
این بحث ادامه پیدا کنه بهتره ....
سوالمو اینطوری مطرح می کنم

فرض کنید بانکی با 2 فیلد داریم (نام دانش آموز , نمره)
حالا یه دیتا گرید داریم که با توجه به بانک , نام دانش آموز رو نشون میده و بخش نمره خالی است .
من می خوام نمرات رو در خود دیتا گرید وارد کنم . یعنی نمره هر دانش آموز رو در فیلد نمره وارد کنم .

اگه بازم سوالم ابهام داره راهنمایی کنید .

قبلا از همکاری شما ممنونم .

viper2009
دوشنبه 23 آذر 1388, 12:23 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان

با تشکر:لبخندساده:

با این دستور هم می شه

Dim CB As New SqlCommandBuilder(Da)

Da.InsertCommand = CB.GetInsertCommand
Da.Update(Ds,"Table")

برای حذف و ویرایش هم می توان استفاده کرد
ضمناً برای تایید این عمل ها در هر سلول بعد از وارد کردن اطلاعات می بایست کلید اینتر را هم زد.