PDA

View Full Version : استفاده از متغیری که نامش را کاربر مشخص می کند

momo1366
چهارشنبه 18 آذر 1388, 14:01 عصر
با عرض سلام خدمت تمام دوستان عزیز

من یک مبتدی در برنامه نویسی هستم و با VB6 کار میکنم.

یک سوال دارم که شاید ساده به نظر بیاد ولی برای من یه مشکل شده .... اوون اینه که :

من قصد دارم یک رشته رو در یک TEXTBox وارد کنم که این رشته نام یک متغیره و بعد از فشار دادن یک دکمه این رشته که نام متغیر ماست باعث فراخوانی اوون متغیر بشه و مقدار اوون متغیر در یک label نمایش داده بشه.

نهایتا جاهایی که من در اوون مشکل دارم اینهاست:

وقتی این رشته رو مستقیما به عنوان عبارت داخل Label قرار میدیم خود رشته نمایش داده میشه و مقدار متغیر همنام با این رشته نمایش داده نمیشه.

و یک سوال دیگم که آقا اصلا چیزایی مثل نام متغیر ها و نام مقادیر ثابت تعریف شده ،به چه صورت در VB ثبت میشن؟ به شکل data ؟ به شکل object؟ آیا راهی برای تبدیل یک رشته به نوع داده ای که نام متغیر ها به اوون شکل در VB ذخیره میشه ،وجود داره؟

پیشاپیش از توجه و پاسختون ممنونم

ASedJavad
چهارشنبه 18 آذر 1388, 15:10 عصر
سلام
اين چيزي که شما ميخواي رو نمي دونم ميشه يا نه ولي با يه سلکت کيس ساده مي توني تا حدودي مشکلت رو حل کني مثل زير:

Dim a As Byte, b As Long, c As String, d As Single, e As Boolean

Select Case Text1.Text
Case "a"
Label1 = a
Case "b"
Label1 = b
Case "c"
Label1 = c
Case "d"
Label1 = d
Case "e"
Label1 = e
End Select

momo1366
چهارشنبه 18 آذر 1388, 16:38 عصر
با سلام و تشکر،هم برای جواب جواد عزیز و هم برای درست کردن نام تاپیک.

جواد جان روشی که شما گفتی هم چیز جالبی و بود و ازت بابت این که اینو به من یاد دادی ممنونم.... حالا به نظر شما و دیگر دوستان بزرگوار روشی وجود نداره که نام متغیر از یه رشته استخراج بشه و با استفاده از اوون متغیر ما فراخوانی بشه؟

من خودم فکر کردم میشه از یه فایل اکسس و جداولش استفاده کرد ولی من برنامم در اوون حد نیست که یه بانک خارجی لازم داشته باشه.... ممنون میشم باز هم نظر شما و بقیه دوستان رو بدونم

quantomquery
چهارشنبه 18 آذر 1388, 18:51 عصر
سلام

یه ارایه 2 بعدی (2 سطری ) در نظر بگیرید و سطر اول نام متغیر خود را ذخیره کنید و در سطر دوم مقدار ان را و برای خواندن ان با یک جستجوی ساده در ارایه مقدار سطر دوم متغیر تعریف شده خود را برگردانید و برای ذخیره اول جستجو کنید که این متغیر را قبلا در ارایه خو دارید یا نه
اگر موجود بود همان را تغییر دهید وگرنه در خانه بعدی ارایه قرار دهید

موفق باشید

momo1366
چهارشنبه 18 آذر 1388, 20:34 عصر
سلام

آقای quantomquery دست درد نکنه... چیز جالبی گفتی.... فکر کنم بشه با این آرایه های 2 بعدی یه کارایی بکنم... ممنون.

دوستان دیگه کسی نظری نداره؟