PDA

View Full Version : سوال: بارکدخوان

sedayebaran
چهارشنبه 18 آذر 1388, 23:13 عصر
سلام
من سحر هستم و تازه عضو سایت شدم
و یه درخواست داشتم
میشه لطف کنید و یه نمونه پروژه کاربا بارکدخوان برای داونلود بذارید؟
برنامه ای که دارم می نویسم باید بارکد ها رو بخونه و یه رسید هم چاپ کنه مثل برنامه های فروشگاه
تا حالا با ورودی خروجی هایی مثل بارکدخوان و پرینتر کار نکردم
اگه لطف کنید و یه نمونه برای آشنایی در اختیارم بذارید بینهاییت ممنون میشم

majjjj
پنج شنبه 19 آذر 1388, 07:25 صبح
سلام
1-ورودیتون(بارکد) رو باید با دستگاه بارکد خوان (اسکنر تفنگی) بخونید این اسکنرها مقادیر ورودی رو تو بافر صحفه کلید قرار میدهن و مثل این میمونه که شما بطور مستقیم دارید با صحفه کلید کار میکنید اگه قصد خرید اسکنر ویا کاغذهای مخصوص چاپ رو دارید میتونید از شرکت بارکد ایران کمک بگیرید
2-برای چاپ بارکد هم میتونید از فونتهای بارکد تو محیط کریستال ریپورت یا مایکروسافت ریپورت کمک بگیرید

sarbazi
پنج شنبه 19 آذر 1388, 11:12 صبح
سلام دوستان من هم می خواستم در مورد بار کد اطلاعات کسب کنم
من بار کد دارم می خواهم وقتی بار کدم را روی کالای مورد نظر گرفتم کد آن کالا را به برنامه ام انتقال بدهد یا به پایگاه داده ام لطفا کمک کنید
و یا هر چیز یا منبعی در این زمینه می دانید کمممممممممممممممممممک

misoft.ir
پنج شنبه 19 آذر 1388, 11:13 صبح
سلام
میشه فونتش رو این جا بگذارید؟

Afshin160
پنج شنبه 19 آذر 1388, 11:59 صبح
سلام.....
در مورد قسمت اول سوالتون بايد بگم اصلا" خواندن از باركد خوان چيز سختي نيست و حتي احتياج به يك خط كد هم نداره !!!! ميدوني چرا ؟ چون فقط كافي در محيط با محل موردنظر باشي .مثلا" روي تكس باكس مورد نظر كليك كن بعد هم با توجه به اينكه دستگاه بركد خوان به سيستمت مصل هست باركد را بخواني و اعداد و حروف بصورت معمولي در اون قرار ميگيرد .
تمام . حال شما با آن هر كاري ميتوني بكني .

اما در رابطه با قسمت دوم من هم به دونبال يه فونت درست حسابي ميگردم . ولي فعلا" با فونت زير كارم راه افتاده .در واقع باركدي كه شما ميبينيد يه نوع فوننت كه حروف و اعداد را به صورت باركدي مي نويسه .

مشكل همه ما (خودم ) اينكه خيلي وقتها براي بار اول با چيزي روبرو ميشيم ازش واهمه داريم . چون اطلاعاتي در باره آن نداريم . من هم بار اول فكر ميكردم خيلي بايد مشكل باشه .

ولي اگه كسي فونت بهتري داره ممنون ميشم بگذاره .