PDA

View Full Version : ايجاد وب سرور شخصي

javadaghaiy
چهارشنبه 18 آذر 1388, 23:48 عصر
سلام دوستان
من يك سايت با asp طراحي كردم كه بانكش هم اوراكل هستش
خوب حالا اگه بخوام وب سرور شخصي داشته باشم بايد چكار كنم من از iis استفاده نكردم و از هاست محلي خود ويژال استوديو استفاده كردم.
و سئوال بعدي اينكه رشته اتصال من چي بايد باشه در حال حاضر اينه
<add name="cnDB" connectionString="Data Source=itmap;User ID=javad;Password=javad;Unicode=True"
providerName="System.Data.OracleClient" />

ممنون مي شم اگه از صفر توضيج بدين اخه تازه شروع كردم و الان چون عجله دارم گيج شدم خود هم نمي دونم دارم چكار مي كنم:متفکر::متفکر::لبخند:

Asad.Safari
پنج شنبه 19 آذر 1388, 00:35 صبح
سلام دوستان
من يك سايت با asp طراحي كردم كه بانكش هم اوراكل هستش
خوب حالا اگه بخوام وب سرور شخصي داشته باشم بايد چكار كنم من از iis استفاده نكردم و از هاست محلي خود ويژال استوديو استفاده كردم.
و سئوال بعدي اينكه رشته اتصال من چي بايد باشه در حال حاضر اينه
<add name="cnDB" connectionString="Data Source=itmap;User ID=javad;Password=javad;Unicode=True"
providerName="System.Data.OracleClient" />

ممنون مي شم اگه از صفر توضيج بدين اخه تازه شروع كردم و الان چون عجله دارم گيج شدم خود هم نمي دونم دارم چكار مي كنم:متفکر::متفکر::لبخند:

یک مثال جامع با عنوان Connecting to an Oracle Database Using ASP.NET—A Step-by-Step Tutorial که امیدوارم برای شما مفیدواقع بشود :

http://www.codeguru.com/csharp/csharp/cs_network/database/article.php/c8477

موفق باشید

Asad.Safari
پنج شنبه 19 آذر 1388, 00:37 صبح
کانکسن استرینگ ها هم در اینجا موجود می باشند :

http://www.connectionstrings.com/oracle

Alireza_Salehi
پنج شنبه 19 آذر 1388, 09:18 صبح
وب سروری که در Visual Studio استفاده می شود ASP.NET Development Server (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/58wxa9w5%28VS.80%29.aspx) هیچ ارتباطی با IIS ندارد، این وب سرور بسیاری قابلیت های IIS را ندارد از جمله این که نمی تواند به خارج از کامپیوتر شما سرویس دهی کند.

اگر می خواهید در شبکه یا اینترنت وب سایت شما در دسترس باشد بایستی از IIS استفاده کنید.

نحوه تنظیم IIS هم قبلا خیلی گفته شده جستجو کنید.

javadaghaiy
پنج شنبه 19 آذر 1388, 14:15 عصر
کانکسن استرینگ ها هم در اینجا موجود می باشند :

http://www.connectionstrings.com/oracle

باتشكر مفيد بود

در صورتي كه من Data Source=itmap;User ID=javad;Password=javad
باشه در حالت عادي كه موتور اوراكل را نصب كردم و بانكي به نام itmap ساختم و كاربري تعريف كردم كه با اين نام كاربري و كلمه عبور باشه جواب مي ده اما منظورم اينه كه اگر سايت قرار باشه روي شبكه فعاليت كنه و در صورتي كه من يه سرور شخصي داشته باشم يعني از هاست استفاده نكنم جايگاه بانك كجا بايد باشه
1- اين مشخصات تغيير مي كنه
2- نيازي به ip نداره
3- در كل چطوري مي شه يه موتور اوراكل داشته باشيم و يه بانك از بيرون به آن معرفي كنيم توسط همين كانكشن نه به صورت دستي توسط خود نرم افزار و همين كانكشن اون موقه جواب مي ده

اگه مي شه از صفر يه توضيحاتي بديد و سئوالات با لا را يه جوري جواب بدين تا من از اين سردرگمي نجات پيدا كنم مثلا اگر رفتار خودتون از ابتدا تا انتهاي يه پروژه مختصري توضيح بدين

و درمورد iis هم بايد گفت درسته VS داره شبيسازي مي كنه و لي من اگه نخوام VS نصب داشته باشم و مستقيم از IIS استفاده كنم چي

با توجه به اين كه بار اولم هست كه خير سرم يه پروژه را مي خوام عملي كنم توضيحات كاملي بدين ممنون مي شم فرض كنيد هيچي ياد ندارم :لبخند::لبخند: دعا تون مي كنم تماس فرت

kiosksoft
پنج شنبه 19 آذر 1388, 14:54 عصر
دوست عزیز

به استناد پست 4 خودتون ،این خط رو از پست 2 حذف کنید :

VS که خودش وب سرور نمی سازه ... بلکه یه پورت از همون IIS اجاره میکنه و سایت شما رو اون پورت قرار میگیره . پس سایت شما در واقع در همان IIS اجرا می شود ...

Asad.Safari
پنج شنبه 19 آذر 1388, 18:05 عصر
با تشکر از تذکر دوست عزیز ,

من از iis استفاده نكردم و از هاست محلي خود ويژال استوديو استفاده كردم.

برای اجرای سایت روی IIS می توانید به صورت زیر عمل کنید :

http://webproject.scottgu.com/CSharp/HelloWorld/step8.PNG

البته باید اول IIS رو نصب کنید .

موفق باشید.

Asad.Safari
پنج شنبه 19 آذر 1388, 18:21 عصر
باتشكر مفيد بود

در صورتي كه من Data Source=itmap;User ID=javad;Password=javad
باشه در حالت عادي كه موتور اوراكل را نصب كردم و بانكي به نام itmap ساختم و كاربري تعريف كردم كه با اين نام كاربري و كلمه عبور باشه جواب مي ده اما منظورم اينه كه اگر سايت قرار باشه روي شبكه فعاليت كنه و در صورتي كه من يه سرور شخصي داشته باشم يعني از هاست استفاده نكنم جايگاه بانك كجا بايد باشه
1- اين مشخصات تغيير مي كنه
2- نيازي به ip نداره
3- در كل چطوري مي شه يه موتور اوراكل داشته باشيم و يه بانك از بيرون به آن معرفي كنيم توسط همين كانكشن نه به صورت دستي توسط خود نرم افزار و همين كانكشن اون موقه جواب مي ده

اگه مي شه از صفر يه توضيحاتي بديد و سئوالات با لا را يه جوري جواب بدين تا من از اين سردرگمي نجات پيدا كنم مثلا اگر رفتار خودتون از ابتدا تا انتهاي يه پروژه مختصري توضيح بدين

و درمورد iis هم بايد گفت درسته VS داره شبيسازي مي كنه و لي من اگه نخوام VS نصب داشته باشم و مستقيم از IIS استفاده كنم چي

با توجه به اين كه بار اولم هست كه خير سرم يه پروژه را مي خوام عملي كنم توضيحات كاملي بدين ممنون مي شم فرض كنيد هيچي ياد ندارم :لبخند::لبخند: دعا تون مي كنم تماس فرت

دقیق منظورتون رو متوجه نشدم :

شما مثلا می تونید در کانکشن استرینگتون به صورت زیر IP بدین :

OracleConnection("Data Source=216.255.200.XX1/XE;User ID=myID;Password=myPW")

اگر سایتی که نوشتید بره روی سرور اصلی تون که اون سرور هم مجزا از سرور لوکال باشه حتما باید کانکشن رو دوباره تنظیم بکنید .

موفق باشید

Asad.Safari
پنج شنبه 19 آذر 1388, 18:25 عصر

نیازی به نصب VS نیست . شما فقط کافی است اول IIS رو نصب و بعد Net. FrameWork رو نصب کنید .
و فایل های سایت تان را در مسیر IIS تان که معمولا به صورت زیر می باشد :
C:\inetpub\wwroot

و بعد برای اجرای سایت آدرس سایت را بدین صورت وارد کنید :
http://localhost/iMySite

موفق باشید

javadaghaiy
پنج شنبه 19 آذر 1388, 20:32 عصر
با تشكر از شما
دوست عزيز مي شه بگي ip رو از كجا بيارم ip من ثابت نيست اگه من Ip دايناميك داشته باشم مشكلم شايد حل بود.
در ضمن اين ip بايد مربوط به سروري(سيستمي) باشه كه بانك روي آن قرارداره؟ درسته؟

يه سئوال ديگه : اگر بانكم روي سيستمه دوستم باشه و سيستمش هميشه روشن باشه
من بايد ip سيستم دوستم را وارد كنم؟
اونموقه فايلهاي من (صفحات وب ) كجا باشه؟

بازم ممنون

[OracleConnection("Data Source=216.255.200.XX1/XE;User ID=myID;Password=myPW")

Asad.Safari
پنج شنبه 19 آذر 1388, 22:06 عصر
با تشكر از شما
دوست عزيز مي شه بگي ip رو از كجا بيارم ip من ثابت نيست اگه من Ip دايناميك داشته باشم مشكلم شايد حل بود.
در ضمن اين ip بايد مربوط به سروري(سيستمي) باشه كه بانك روي آن قرارداره؟ درسته؟

يه سئوال ديگه : اگر بانكم روي سيستمه دوستم باشه و سيستمش هميشه روشن باشه
من بايد ip سيستم دوستم را وارد كنم؟
اونموقه فايلهاي من (صفحات وب ) كجا باشه؟

بازم ممنون

[OracleConnection("Data Source=216.255.200.XX1/XE;User ID=myID;Password=myPW")

دوست عزیز , من اصلا به شما پیشنهاد نمی کنم که با اوراکل کار کنید , مگر اینکه پروژه ای که کار میکنید واقعا Enterprise باشد . نگه داری اوراکل بسیار مشکل می باشد و نیاز به متخصص پایگاه داده دارد . دوست عزیز امروزه SQL server 2005 هم می تواند در پروژه های بزرگ جوابگو باشد مگر در موارد خاص .

درست انتخاب کنید !

اما در مورد سوالتون , اگر بانكم روي سيستمه دوستم باشه و سيستمش هميشه روشن باشه , که در این صورت کامپیوتر دوست شما سرور می شود و پس بهتر است فایل های سایت تون رو اون سرور قرار بدهید .

برای اتصال به اون کامپیوتر هم باید یک IP Valid برای دوستتون تهیه کنید که هزینه آن ماهانه 10000 تومان می باشد که می توانید از طریق ISP ها تهیه نمایید . به شما IP ای خواهند داد که هیچ موقع تغییر نخواهد کرد .

موفق باشید

javadaghaiy
جمعه 20 آذر 1388, 21:44 عصر
[QUOTE=SIR_asad;865722]دوست عزیز , من اصلا به شما پیشنهاد نمی کنم که با اوراکل کار کنید , مگر اینکه پروژه ای که کار میکنید واقعا Enterprise باشد . نگه داری اوراکل بسیار مشکل می باشد و نیاز به متخصص پایگاه داده دارد . دوست عزیز امروزه SQL server 2005 هم می تواند در پروژه های بزرگ جوابگو باشد مگر در موارد خاص .

درست انتخاب کنید !

با شما موافق هستم ولی این یه پروژه تحقیقاتی برای خودم بود که چند تکنو لوژی جدید رو یاد بگیرم که در انتها تصمیم بر اجرای شدن آن شد. لذا شما کاملا درست می فرمائید. باز هم ممنون