PDA

View Full Version : چاپ آخرين ركورد

ramsess
پنج شنبه 19 آذر 1388, 13:02 عصر
دوستان بانك من access هستش و با adodc وصل شدم به بانك
اين دستور رو براي اضافه شدن نوشتم adodc1.recordset.addnew
اين دستور هم براي ذخيره نوشتم adodc1.recordset.update
تا اينجا درست .
براي گزارشگيري هم از datareport , dataenironment براي اتصال و گزارشگيري استفاده كردم
مشكل من اينجاست وقتي كه يك صفحه رو براي گزاش فراخواني مي كنم اولين ركودي كه ذخيره شده رو نشون مي ده و با استفاده از ابزار data داخل گزارش گيري به صفحه آخر برم و چاپ رو انجام بدم دوستان چطور مي تونم بعد از فراخواني دستور چاپ آخرين ركودي كه ذخيه شده رو نشون بده datareport1.show اين هم دستور فراخواني صفحه گزارش
البته در روي فرم هم هر بار آخرين ركورد رو فراخواني مي كنم adodc1.recordset.movelast

xxxxx_xxxxx
جمعه 20 آذر 1388, 01:45 صبح
Recordset مجموعه ای از رکوردهاست و همین رکوردست است که به DataReport داده میشود. شما نمی توانید یک یا چند رکورد از Recordset رو به دلخواه جدا کنید و به Datareport بدید. وقتی شما Movelast میکنید تنها به آخرین رکورد حرکت کردید ولی Recordset تغییری نمی کند.

پس برای این که آخرین رکورد رو به صفحه گزارش بدید باید آخرین رکورد رو در قالب یک Recordset قرار بدید.

ramsess
شنبه 21 آذر 1388, 14:23 عصر
حرف شما منطقي و قابل قبوله
لطف ميكند يه مثال بزنيد يا بيشتر راهنمايي بفرمائيد

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 22 آذر 1388, 01:55 صبح
سلام،
من نمی دونم فیلدهاتون چیه. ولی احتمالاً یک فیلد کلید توش دارید. بر اساس اون فیلد، رکورد آخر رو تشخیص بدید و تنها اون رکورد رو جستجو کنید تا تو Recordest قرار بگیره.

ramsess
پنج شنبه 26 آذر 1388, 12:41 عصر
كليد من id هستش مي شه مثال رو ذكر كنيد

xxxxx_xxxxx
جمعه 27 آذر 1388, 08:16 صبح
بعد از این که MoveLast کردید. مقدار فیلد ID رو بخونید و اونو تو یک متغیر نگه دارید. بعد دوباره روی Table جستجو کنید اما اینبار به دنبال فیلدی بگردید که فیلد ID اون برابر با مقدار اون متغیر باشه. نتیجه جستجو همیشه یک رکورد رو بر میگردونه که همون رکورد آخر از ecordset قبلیتون هست.

ramsess
شنبه 28 آذر 1388, 17:04 عصر
از حسن توجه و حوصله ايي كه به خرج دادين ممنون و سپاسگذارم