PDA

View Full Version : آموزش: ارور گیری

vhossein
پنج شنبه 19 آذر 1388, 16:15 عصر
سلام.حتما بیشترتون pdf هاشمیان را خوندین .این برنامه توش ارور داره کسی می تونه ارورشو بگیره؟(من به جای XmlSerializer k = new XmlSerializer(this.gettype) نوشتم typeof(serailazerdata ارور درست شد ولی برنامه درست کار نمی کنه؟));

AliRezaPro
پنج شنبه 19 آذر 1388, 16:50 عصر
شما کافیه که This.GetType() رو به عنوان پارامتر ازسال کنید
که برنامه ی شما به درستی کار کنه
البته جلوتر چند جای دیگر هم مشکل دارد که وقتی رسیدید بگید تا تصحیح کنم

hojjatshariffam
پنج شنبه 19 آذر 1388, 17:58 عصر
چون کلاس شما باید از کلاس پدری که در آن Save و ... درج شده ارث می برد؟ و برای ایجاد ایکس ام ال شما نمونه ای از آن کلاس رو ایجاد کرده اید پس متد های کلاس پدر رو به ارث برده است ولی در هنگام ذخیره فایل شما باید بگوید که این کلاسی که قرار است ذخیره شود نوعش چیست ، که این کار با this.gettype() به کتد ارسال می گردد
با تعریف یکباره کلاس پدر شما می توانید این کار را بکنید ، یعنی در برنامتون هر چند نوع که کلاس برای ذخیره ایکس ام ال داشته باشید می تونه از این کلاس ارث ببره و استفاده شود
اگر نه (یعنی اگر فقط یک کلاس دارید که نیاز به اکس ام دارد ) در این صورت نیاز نیست که از ارث بری استفاده کنید ، و با کلا یک کلاس حل می شو
شما باید با مثال کتاب هاشمیان مطلب رو بفهمید و سپس برای کاربرد خودتون از روشهای بهتری استفاده کنید.
امید وارم که با این توضیح درهم بر هم چیزی دستگیرتون بشه
موفق باشد

vhossein
پنج شنبه 19 آذر 1388, 19:38 عصر
دوستان دمتون گرم درست شد من کلاس adress را حذف کردم درست شد.ولی یه مشکل دیگه با هر بار ذخیره
اطلاعات ,اطلاعات قبلی پاک می شه.می خوام اینجور نشه؟