PDA

View Full Version : تماس تلفنی از طریق سایت

mskarimi
پنج شنبه 19 آذر 1388, 16:21 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
من برنامه نویسی یه سایت خدمات پس از فروش رو انجام دادم. به این صورت که چند تا کاربر دارم که دائم پشت رایانه نشستن. حالا هر رکوردی که ثبت می شه اپراتورها باید بهش زنگ بزنن و نتیجه تماس رو هم ثبت کنن. حالا من می خوام که تماس تلفنی هم با سایت همگام بشه. یعنی یه دکمه تماس تو سایت بزارم و اپراتور به طرف زنگ بزنه.
نکته اینجاس که کلیه کارها بدون نیاز به تلفن و تنها با یک رایانه و یک هدست باید انجام بشه.
منتظر راهنمایی همه دوستان هستم

als_1360
شنبه 21 آذر 1388, 11:34 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
من برنامه نویسی یه سایت خدمات پس از فروش رو انجام دادم. به این صورت که چند تا کاربر دارم که دائم پشت رایانه نشستن. حالا هر رکوردی که ثبت می شه اپراتورها باید بهش زنگ بزنن و نتیجه تماس رو هم ثبت کنن. حالا من می خوام که تماس تلفنی هم با سایت همگام بشه. یعنی یه دکمه تماس تو سایت بزارم و اپراتور به طرف زنگ بزنه.
نکته اینجاس که کلیه کارها بدون نیاز به تلفن و تنها با یک رایانه و یک هدست باید انجام بشه.
منتظر راهنمایی همه دوستان هستم

سلام
شما باید از سیستمهای VOIP استفاده کنید و یا اگر بخواید کارتون ساده تر بشه (البته نمی دونم ساده می شه یا نه) می تونید برای هر کامپیوتر یک مودم بزارید و با استفاده کامپوننتهای خاص شماره گیری را روی آن انجام دهید و تماس را برقرار کنید .

mskarimi
شنبه 21 آذر 1388, 13:34 عصر
شما باید از سیستمهای VOIP استفاده کنید و یا اگر بخواید کارتون ساده تر بشه (البته نمی دونم ساده می شه یا نه) می تونید برای هر کامپیوتر یک مودم بزارید و با استفاده کامپوننتهای خاص شماره گیری را روی آن انجام دهید و تماس را برقرار کنید .

لطفا یکم بیشتر توضیح دهید. همچنین میشه از خطوط e1 یا یه چیزی مثل اون برای تماس های از یک خط استفاده کرد.

als_1360
شنبه 21 آذر 1388, 16:12 عصر
برای استفاده از VOIP باید از یک عدد گیت وی (که می توان خطوط E1 و یا آنالوگ را به آن متصل کرد) و یک سرور (یه صورت نرم افزاری و یا سخت افزاری) استفاده کنید با استفاده از این سیستم می توانید تلفنهای گویا و یا پیغامگیرهای پیشرفته درست کنید .
دوتا لینک زیر را ببینید :
http://www.khatereh.net/science/4111.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Voice_over_Internet_Protocol
و در حالت دوم با استفاده از یک کامپوننت که می تواند به صورت یک نرم افزار نصب شده در روی کامپیوتر هر کس این عملیات (با امکانات کمتر) را انجام دهید .

mskarimi
شنبه 21 آذر 1388, 19:16 عصر
خیلی ممنون
من الان برنامه دات نت رو دارم . اگه لطف کنین توضیح بدین یا از این کامپوننت ها معرفی کنین ممنون می شم.
آخه اصلا من تا حالا این کار رو انجام ندادم.
حتی اگه از طریق مودم هم بشه (یعنی به جای سرور کلاینت ین کار رو انجام بده ) هم خوبه

raravaice
شنبه 21 آذر 1388, 19:28 عصر
به راحتی امکان پذیر هست منتهی نیاز به اندکی هزینه داره.

برای انجام این کار کاربر باید تلفن تماس خودش را در سایت وارد کنه بعد شما اون شماره رو میفرستی به یه Asterisk Server حالا 2 حالت داره، تماس به داخلی شرکت وصل بشه یا شماره گیری میشه ، در هر حال نیاز به حداقل 1 خط تلفن برای حالت 1 و 2 خط برای حالت 2 داری، این سرور شروع به شماره گیری مشتری میکنه و بعد از اینکه مشتری جواب داد تماس را با سرویس پشتیبانی بر قرار میکنه.

به این روش میگن ClickToCall که سرویس هایی مثل jajah ,jaxtr,xvay از اون استفاده میکنن.

مودم و اینجور چیزها هم فراموش کن Device آماده برای این کار وجود داره که با قابلیت حداقل 4 پورت تلفن به قیمت 350000 تومان داره به فروش میرسه

موفق باشید