PDA

View Full Version : سوال: طراحی قبض

cheshm
پنج شنبه 19 آذر 1388, 18:34 عصر
سلام به همه ،می خوام یه قبض طراحی کنم که فیلد های نام ،نام خانوادگی ،شماره ملی ،و ... رو برای هر شخص از بانک بگیره و بتونه پرینت بگیره،لطفا به طور کامل منو راهنمایی کنید.

sunn789
پنج شنبه 19 آذر 1388, 23:05 عصر
بهترینراه حل که من استفاده کردم و استفاده از کلاس Graphic بود البته یه مدت زامان با کریستال ریپرت کار کردماما اخرش به این نتیجه رسیدم که خودم کدها رو بنویسم راحت ت رم و الان برای تمام پرینتهام از کلاس Graphic استفاده میکنم

sara.f
پنج شنبه 19 آذر 1388, 23:31 عصر
بهترینراه حل که من استفاده کردم و استفاده از کلاس Graphic بود البته یه مدت زامان با کریستال ریپرت کار کردماما اخرش به این نتیجه رسیدم که خودم کدها رو بنویسم راحت ت رم و الان برای تمام پرینتهام از کلاس Graphic استفاده میکنم

سلام
چرا به این نتیجه رسیدید که کدها را خودتون بنویسید؟ استفاده از crystal repot چه مشکلی داشت؟
در ضمن لینک آموزش ساخت setup که در امضاتون هست، باز نمیشه.

mn_zandy63
پنج شنبه 19 آذر 1388, 23:39 عصر

سلام دوست من
منم قبل از اینکه با ابزار های گزارش سازی کار کنم، گزارش های یک پروژه رو دستی در آوردم، با وجود اینکه خیلی شی گرا کار کردم و خیلی سعی کردم کلاس ها خوانا باشه ولی در نهایت توی فاز پشتیبانی خیلی به دردسر افتادم. و دیگه هیچ وقت این اشتباه رو تکرار نکردم :چشمک:
فکر نمیکنم ایده خوبی باشه. بهترین راه استفاده از ابزار های گزارش گیری هست.
مثلا Crystal Reports یا Stimul و ... است.

موفق باشید

sunn789
جمعه 20 آذر 1388, 13:24 عصر
سلام
در مورد لینک اموزش فایل setup از تذکر متشکر اصلاحش کردم
اما در مورد چرا از کریستال استفاده نمیکنم داستان مفصله که یه خلاصه مینویسم
اول اینکه من کامپیوتر نخوندم والان نزدیک به چهار ساله فقط برنامه نویسی میکنم و زمانی تو کتابها در مورد متغیر میخوندم نمیدونستم معنی متغیر در برنامه نویسی چیه (هرچند هنوز هم چیزی نمیدونم):خجالت: اما
دو سال پیش مجبور شدم یه نرم افزار برای یک اداره بنویسم که در اون لازم بود از نمودارها و فرمهای گزارش ماهیانه استفاده کنم و رفتم چند نرم افزار رو که گزارش گیریشون رو چاپ میکردن دیدم (اینترمت هم تو دسترس نداشتم)به این نتیجه رسیدم با کریستال بنویسم و چون تمام دیتا ست ها و دیتا تیبل هارو با کد مینوشتم و از ویزاردهای برنامه کمک نمیگرفتم کار با کریستال مدت زمان زیادی از وقتم رو میگرفت و نتیجتا با کسی ازدوستان مشورت کردیم و فرمودند که با کلاس گرافیک موجود بنویسم که من هم پس از نوشتن چون تمام ایتم ها رو خودم ایجاد میکردم راضی بودم و لذت بردم .
مثلا نزدیک به یکما طول کشید تا برای یک دیتا گرید ویو از راست به چپ چاپ بنویسم که نتونستم اما با استفاده از کلاس گرافیک خودم کلاسی ایجاد کردم و الان هم هر زمان لازم باشه بدون مشکل جهت چاپ دیتا گرید ویوو از اون استفاده میکنم فقط کمی تغییراات میدم
ببخشید مثل یه داستان شد اما میخوام بگم این راهها رو رفتم و شاید مسیری رو اشتباه رفتم که به این نتیجه رسیدم
و کمک کنه که ایا همین مسیر رو بروید یا بنا به دلیل خودتون از مسیر دیگه ای که حتماً بهتره استفاده کنید

sara.f
جمعه 20 آذر 1388, 13:32 عصر
سلام
با استفاده از کلاس گرافیک خودم کلاسی ایجاد کردم و الان هم هر زمان لازم باشه بدون مشکل جهت چاپ دیتا گرید ویوو از اون استفاده میکنم فقط کمی تغییراات میدم
سلام
من خودم تا به حال از کلاس گرافیک برای چاپ و گزارش گیری استفاده نکردم و از همون ابتدا گزارش هام را با crystal report ایجاد کردم، ولی با توجه به صحبت های دوستان که تا به حال در سایت دیدم و با توجه به امکانات خوبی که crystal داره، فکر می کنم گزارش گیری با crystal خیلی راحت تر از استفاده از کلاس گرافیک باشه.