PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن قابلیت آپدیت در برنامه

Netsky
پنج شنبه 19 آذر 1388, 19:30 عصر
سلام به دوستان عزیز .
میخاستم بدونم که چطور میشه قابلیت آپدیت رو در برنامه قرار داد . یعنی با زدن دکمه آپدیت برنامه فایل بانک رو از اینترنت بگیره .
با تشکر ................

Computer.Programmer
پنج شنبه 19 آذر 1388, 19:51 عصر
من برای اینکه به برنامم قابلیت Update رو بدم اومدم برنامم رو به بخش های مختلف تقسیم کردم یه چیزی شبیه Plugin حالا هر زمان که بخام هر بخش از برنامم رو تغییر بدم کاربر می تونه فایل مربوطه که یک dll هستش رو از اینترنت دانلود کنه و برنام رو آپدیت کنه. فقط باید به برنامت این قابلیت رو بدی که بتونه فایل ها رو شناسایی کنه یا اگر یه زمانی نیاز به این بود که بخش جدیدی به برنامه اضافه بشه که برای این کار باید فایل دیگری تولید کنی برنامت اون فایل رو تشخص بده و به برنامت اضافه کنه.

البته این راهی که من خودم به ذهنم رسیده و نمی دونم که اصولی هست یا نه. منم خوشحال می شم اساتید در این زمینه نظراتشونو بگن

neda666
پنج شنبه 19 آذر 1388, 22:07 عصر
سلام . چه طور مي تونم در پروژه اي كه دارم از يك tab control استفاده كنم كه شكل و شمايل زيبايي داشته باشه ؟ نميخوام مثل tab control خود vb ساده باشه. اگه كسي همچين چيزي داره لطفا كمك كنه:متفکر:

Netsky
جمعه 20 آذر 1388, 08:44 صبح
سلام .
راهی که پیشنهاد کردید خیلی خوب بود . ولی من نمیخوام خیلی درگیر پیچیدگی های شناسایی فایل به برنامه بشم . فقط میخام که یه فایل اکسس رو کاربر بتونه از اینترنت بگیره و این فایل جایگزین فایل قبلی بشه .
با تشکر ................

Computer.Programmer
جمعه 20 آذر 1388, 17:24 عصر
یعنی توی فایل جدید قرار جدول ها و ساختار بانکت هم تغییر کنه؟

Navid Asadi
جمعه 20 آذر 1388, 18:01 عصر
نگاه کن دوست عزیز ...
اول از همه شما باید یه آدرس ثابت داشته باشی که توی اون آدرس url تمام فایل های آپدیت رو بنویسی (مثلا یه فایل text ساده) ولی تحد رمز که هر بار که خواستی برنامت رو آپدیت کنی اول اون فایل رو دانلود کنه و اگه دیتابیس جدید برای آپدیت وجود داشت اون رو دانلود کنه...
و بعد هم یه کپی اوررایت (overright) رو مسیر دیتابیست بگیری...
همین...
ولی آدرس ثابت پول میخواد...