PDA

View Full Version : سوال درمورد دیتابیس یک سایت

zahra6377
پنج شنبه 19 آذر 1388, 22:24 عصر
سلام
من میخوام یک سایت ساده طراحی کنم که توی یک صفحه اون یک فرم مثل عکس زیر داره و سوالم اینه که توی پایگاه داده برای این فرم یک جدول کافیه یا نه و اینکه مثلا یه قسمتی مثل علاقه مندی ها و نظرات رو چه جوری توی پایگاه داده قرار بدم و برای قسمتهای چند تایی مثل تخصص چکار کنم.
ممنون

اوبالیت به بو
پنج شنبه 19 آذر 1388, 23:10 عصر
سوالم اینه که توی پایگاه داده برای این فرم یک جدول کافیه یا نه و اینکه مثلا یه قسمتی مثل علاقه مندی ها و نظرات رو چه جوری توی پایگاه داده قرار بدم و برای قسمتهای چند تایی مثل تخصص چکار کنم.

علاقه مندي ها در اين فرم يك فيلد ساده بيشتر نيست. پس احتياج به جدول نداره. در بعضي سيستم ها مثل Social Network ها كه بحث علاقه مندي ها و پروفايل و اين چيزها زياد مطرح هست شايد نياز باشه. بازم مي گم شايد. مي تونيد باز هم اون رو تو يك جدول نگه داريد. (بهتره جدا از جدول Users باشه)
براي نظرات هم تو اين فرم شما باز هم يك فيلد بيشتر نيست. اما اگر نظرات به صورت Replay-to-Replay باشه يا به شكل نظر دادن براي خبر باشه نياز به يك جدول جداگانه داريد.
درمورد تخصص هم كه اصلاً احتياجي به جدول نيست. شما چك باكس هايي رو كه تيك خوردن رو به صورت رشته به هم بچسبونيد و با كاراكتر ويرگول جدا كنيد و درغالب يك فيلد ذخيره كنيد.

zahra6377
سه شنبه 29 دی 1388, 14:18 عصر
من این فرم رو درست کردم حالا می خوام بدونم که من برای هر تکست باکس یا چک باکس و کنترلهای دیگه باید یه sqldatasourceجدا بذارم یا نه میشه روششو کامل برام توضیح بدبد.

Hossein_VB
سه شنبه 29 دی 1388, 14:26 عصر
با سلام .
نه فقط براي هر جدول شما يك SQLDataSource ميذاريد . پس يك SQLDataSource كافيه .

zahra6377
سه شنبه 29 دی 1388, 22:34 عصر
با سلام .
نه فقط برای هر جدول شما یک SQLDataSource میذارید . پس یک SQLDataSource کافیه .
خوب بعد برای هر کدوم یه دکمه ویرایش و دلیت میذاره. چه کار کنم که فقط یکی از اونا رو داشته باشه.

Hossein_VB
چهارشنبه 30 دی 1388, 12:38 عصر
آره دیگه واسه هر کدوم از SQLDataSource یک دکمه ADD,DELETE,EDIT و... بذارید . یا میتونیدجدولتون رو به یک GridView وصل کنید و از طریق GridView حذف،ویرایش و یا مرتب سازی کنید . اگه خواستید بگید تا یه نمونه براتون بفرستم .

zahra6377
چهارشنبه 30 دی 1388, 14:13 عصر
آره دیگه واسه هر کدوم از SQLDataSource یک دکمه ADD,DELETE,EDIT و... بذارید . یا میتونیدجدولتون رو به یک GridView وصل کنید و از طریق GridView حذف،ویرایش و یا مرتب سازی کنید . اگه خواستید بگید تا یه نمونه براتون بفرستم .

من میخوام کل فرمم فقط یک دکمه submit و یک دکمه reset داشته باشه.و دکمه دیگه ای نداشته باشه.چه جوری این کار رو بکنم .ممنون میشم کامل توضیح بدید چون من مبتدی هستم.

hjran abdpor
چهارشنبه 30 دی 1388, 18:24 عصر
شما میتوانید به قست اموزش ها در تالار asp.net مراجعه کنید و اونجا همه چیز را در مورد ویرایش ، حذف و اضافه کردن با Gridwiew را گفته ......