PDA

View Full Version : سوال: فوری :::استفاده از کد delphi در C#.NET

navid1n2000
جمعه 20 آذر 1388, 14:58 عصر
آیا راهی هست تا بتونم از کدهای دلفی در C#.Net استفاده کنم.
یعنی مثلا اگه توی دلفی یک دکمه رو می زنیم و یک تابع اجرا می شد
الانم توی سی شارپ دات نت برای دکمه ای همون کدارو بذاریم تا همون تابع اجرا بشه؟

AliRezaPro
جمعه 20 آذر 1388, 16:14 عصر
شما میخوای در محیط C#‎ و در IDE مخصوص C#‎ و در پلتفرم دات نت کدهای دلفی رو اجرا کنید؟؟؟
خوب باید از ابزارهای کانورت استفاده کنید !
شما باید از Delphi2Cs استفاده بفرمائید
Delphi2Cs ابزار کمکی است برای تبدیل کدهای دلفی به سی شارپ
این برنامه پروجه ی جدیدی خلق میکند و هر یک از فایل های پروژه (.dpr) را به پروژه ی جدید منتقل میکند
و بعد از اتمام گزارشی از جزئیات میگیرد، و بعد از اتمام عمل Converting کامنتی را مبنی بر Change شدن در کد قرار میدهد !
اینجا را بینید

http://www.netcoole.com/delphi2cs.htmبرای اینکه شما از آپدیت های بعدی این کمک یار با خبر بشید اینجا register کنید

http://blogs.msdn.com/user/CreateUser.aspx?ReturnUrl=/danielfe/archive/2004/06/15/156087.aspx

navid1n2000
جمعه 20 آذر 1388, 16:39 عصر
شما میخوای در محیط C#‎‎ و در IDE مخصوص C#‎‎ و در پلتفرم دات نت کدهای دلفی رو اجرا کنید؟؟؟
خوب باید از ابزارهای کانورت استفاده کنید !
شما باید از Delphi2Cs استفاده بفرمائید
Delphi2Cs ابزار کمکی است برای تبدیل کدهای دلفی به سی شارپ
این برنامه پروجه ی جدیدی خلق میکند و هر یک از فایل های پروژه (.dpr) را به پروژه ی جدید منتقل میکند
و بعد از اتمام گزارشی از جزئیات میگیرد، و بعد از اتمام عمل Converting کامنتی را مبنی بر Change شدن در کد قرار میدهد !
اینجا را بینید

http://www.netcoole.com/delphi2cs.htmبرای اینکه شما از آپدیت های بعدی این کمک یار با خبر بشید اینجا register کنید

http://blogs.msdn.com/user/CreateUser.aspx?ReturnUrl=/danielfe/archive/2004/06/15/156087.aspx
اين برنامه رو دانلود كردم
و پروجه م رو هم كانورت كردم
اما همه ي فرمارو كانورت نكرد و براي خيلياش اين پيغامو ميده :
http://up.iranblog.ir/4/1260593868.jpg

AliRezaPro
جمعه 20 آذر 1388, 18:14 عصر
خوب این برنامه ها هیچکدومشون بطور کامل کار نمیکنند
یعنی شما باید علم دلفی رو داشته باشید تا در جایی به مشکل نخورید
این ارور ها برای من زمانی پیش میومد که Refrence رو پاک میکردم و چون نمیتواست خود را لود کند همچین اروری میداد.

JaguarXF
جمعه 20 آذر 1388, 19:06 عصر
that is ridiculous

باید دلفی‌‌ها را به کام COM تبدیل کنی‌ .

navid1n2000
جمعه 20 آذر 1388, 21:48 عصر
that is ridiculous

باید دلفی‌‌ها را به کام COM تبدیل کنی‌ .
اين كارم كردم اما نشد

navid1n2000
جمعه 20 آذر 1388, 21:50 عصر
خوب این برنامه ها هیچکدومشون بطور کامل کار نمیکنند
یعنی شما باید علم دلفی رو داشته باشید تا در جایی به مشکل نخورید
این ارور ها برای من زمانی پیش میومد که Refrence رو پاک میکردم و چون نمیتواست خود را لود کند همچین اروری میداد.
پس چاره ي من چيه ؟؟؟؟؟؟:ناراحت:

debugger
جمعه 20 آذر 1388, 22:07 عصر
همون تابع را در سي شارپ بنويس

JaguarXF
شنبه 21 آذر 1388, 06:29 صبح
اين كارم كردم اما نشد

واقعا؟
چه مشکلی بود؟

fjm11100
شنبه 21 آذر 1388, 08:44 صبح
نگفتی چرا نتونستی Com کنی و استفاده کنی.
بهترین راه بازنویسیه دوست عزیز. اگر برنامه ات پیاده سازی یک الگوریتم باشه خب کارت راحته چون تقریبا میتونی خط به خط بخونی و با کمی تغییرات بازنویسی کنی اما اگر فرم های مختلف داری با کلی Event Handler کنترل های جورواجور یا دیتابیس وصل میشی کارت تمومه! به هرحال بهتره فکر کانورتر را از سر بیرون کنی چون اونا به درد تبدیل تکه های کوچک کد میخورند.

kiosksoft
شنبه 21 آذر 1388, 17:44 عصر
آیا راهی هست تا بتونم از کدهای دلفی در C#‎‎‎.Net استفاده کنم.
یعنی مثلا اگه توی دلفی یک دکمه رو می زنیم و یک تابع اجرا می شد
الانم توی سی شارپ دات نت برای دکمه ای همون کدارو بذاریم تا همون تابع اجرا بشه؟

دوست عزیز

دلفی برخی قابلیت ها رو دارد که اجرای آن در C#‎‎ مشکله ، برای استفاده از دلفی در C#‎‎ ساده ترین راه این است که کدهای به زبان دلفی رو به یک activeX تبدیل کنی و در سی شارپ توابع اون رو فراخوانی کنی. من از این روش بسیار استفاده کردم و بخوبی هم جواب میده.

sia_2007
شنبه 21 آذر 1388, 18:06 عصر
فکر میکنم پلت فرم Net. ؛ زبان Delphi.Net هم داشته باشد.
این میتونه راه حل خوبی باشه.
شاید هم نه.
من یه بنده خدایی رو میشناسم که دلفی کار بوده؛ ولی مباحث Net Framework. رو خوب میفهمه.
چون معمار Net. ؛ دلفی کار بوده.
فی الحال
موفق باشی

navid1n2000
یک شنبه 22 آذر 1388, 20:58 عصر
دوست عزیز

دلفی برخی قابلیت ها رو دارد که اجرای آن در C#‎‎‎ مشکله ، برای استفاده از دلفی در C#‎‎‎ ساده ترین راه این است که کدهای به زبان دلفی رو به یک activeX تبدیل کنی و در سی شارپ توابع اون رو فراخوانی کنی. من از این روش بسیار استفاده کردم و بخوبی هم جواب میده.
میشه راهشو بگین
دقیق
با جزئیات
ممنون میشم

kiosksoft
دوشنبه 23 آذر 1388, 18:16 عصر
دوست عزیز

در بخش دلفی همین سایت مطالب آموزشی زیادی هست که میتونه کمکتون کنه.قدم اول ساختن پروژه ای از نوع ActiveX From هست . خروجی این نوع پروژه یک کنترل ActiveX میباشد که در دات نت میتونید Add کنید و از توابع آن را بکار ببرید.

navid1n2000
دوشنبه 23 آذر 1388, 19:22 عصر
نگفتی چرا نتونستی Com کنی و استفاده کنی.
بهترین راه بازنویسیه دوست عزیز. اگر برنامه ات پیاده سازی یک الگوریتم باشه خب کارت راحته چون تقریبا میتونی خط به خط بخونی و با کمی تغییرات بازنویسی کنی اما اگر فرم های مختلف داری با کلی Event Handler کنترل های جورواجور یا دیتابیس وصل میشی کارت تمومه! به هرحال بهتره فکر کانورتر را از سر بیرون کنی چون اونا به درد تبدیل تکه های کوچک کد میخورند.
نه یک تابع سخته
یعنی میدونین چیه . ارسال اطلاعات هست یه دیتابیس یک اداره
که اون دیتابیس با sql فرق داره و یک جورایی اطلاعات رو تبدیل می کنه و می فرسته اونجا
خیلی سخته دوباره پیاده سازیش