PDA

View Full Version : در قسمت دوم server name است كه اين قسمت خالي است من بايد در اين قسمت نام چه سروري را بنويسم .؟؟؟

masoud17
جمعه 20 آذر 1388, 17:10 عصر
با سلام
من برنامه اس كيو ال سرور 2005 را نصب كرده ام ولي هنگام اجراي برنامه يك كادري باز ميشود كه 3 قسمت دارد
1-server typeكه خودش پيش فرض databaseEngineنوشته شده
2-در قسمت دوم server name است كه اين قسمت خالي است من بايد در اين قسمت نام چه سروري را بنويسم .؟؟؟
3-قسمت authentication است كه خودش پيش فرض windows authentication است.

در قسمت دوم چه بايد بنويسم.؟؟؟

misoft.ir
جمعه 20 آذر 1388, 18:02 عصر
قسمت دوم نام سرور هستش که در صورتی که موقع نصب برنامه اگر تنظیماتش رو تغییر ندی به صورت پیش فرض نام کامپوترت هست.

s.Jabbari
جمعه 20 آذر 1388, 19:19 عصر
روش1:از My Computer >>>,Computer name رو کپی کن وو تو server anme پیست کن
روش2:در server anme بنویسlocal یا localhost

Hamid.Kad
جمعه 20 آذر 1388, 20:01 عصر
3- فقط یک نقطه بگذار
4- IP کامپیوترت رو بنویس. اگه عضو شبکه نیستی میتونی از 127.0.0.1 استفاده کنی

البته همه اینها به شرطی جواب میده که engine روی سیستم شما نصب شده باشه. اگر خودش براتون نشون نمیده احتمالاً موتور دیتابیس نصب نشده روی سیستمتون. چه ورژنی از نرم افزار رو روی چه سیستم عاملی نصب کرده اید؟ هنگام نصب پیغام خطایی دریافت نکرده اید ؟

masoud17
جمعه 20 آذر 1388, 21:34 عصر
3- فقط یک نقطه بگذار
4- IP کامپیوترت رو بنویس. اگه عضو شبکه نیستی میتونی از 127.0.0.1 استفاده کنی

البته همه اینها به شرطی جواب میده که engine روی سیستم شما نصب شده باشه. اگر خودش براتون نشون نمیده احتمالاً موتور دیتابیس نصب نشده روی سیستمتون. چه ورژنی از نرم افزار رو روی چه سیستم عاملی نصب کرده اید؟ هنگام نصب پیغام خطایی دریافت نکرده اید ؟

سلام
همه اون روشها را امتحان كردم جواب نداد
از كجا بفهمم ورژنش چنده؟
روي ويندوز XPسرويس پك 2(MRT)
3تا خطا داد فقط يكيش يادمه :iis feature requirement تو كتاب خوندم يعني :iisبايد براي اجراي sql xmlوreporting servicesنصب شود.

Hamid.Kad
شنبه 21 آذر 1388, 12:28 عصر
از كجا بفهمم ورژنش چنده؟

خوب ببینید روی سی دی یا دی وی دی چی نوشته. معمولاٌ در هنگام نصب هم توی پیغام welcome نوعش رو مینویسه. من حدس میزنم که شما دارید از ورژن ENTERPRISE استفاده می کنید که قابلیت نصب روی XP رو نداره. برید توی سرویسها (control panel->Administrative Tools -> Services) ببینید سرویسی بنام SQL SERVER یا MSSQLSERVER (الان نام دقیقش یادم نیست) وجود داره یا نه ؟ اگر وجود نداشت یعنی Engine روی سیستم شما نصب نیست و باید از نسخه هایی مثل standard یا Sql Express یا developer استفاده کنید. برای دانلود نسخه SQLEXPRESS اینجا (http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=65212)رو کلیک کنید. بعد از نصب ، توی قسمت Server Name بنویسید sqlexpress\.
(در هنگام نصب، مقادیر پیش فرض رو تغییر ندهید)

اگر این سرویس وجود داشت، ببینید در حال اجرا هست یا نه(یعنی اگر در وضعیت Started قرار نداشت اون رو استارت کنید)

3تا خطا داد فقط يكيش يادمه
خطایی که یادتونه برای کارهای معمولی چندان مهم نیست. اون 2 تا ببینید چی بوده؟ اگر Operating System compatiblity بود یعنی که ...(رجوع شود به پاراگراف اول)

serpent
جمعه 27 آذر 1388, 08:39 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
یعنی چی؟
نمیشه با local تو ویندوز xp، اس کیو ال را اجرا کرد؟
کاری نمیشه کرد؟

Hamid.Kad
جمعه 27 آذر 1388, 10:19 صبح
نمیشه با local تو ویندوز xp، اس کیو ال را اجرا کرد؟
چرا نشه؟ فقط توی XP نمیشه نسخه EnterPrise رو نصب کرد. همین!