PDA

View Full Version : سوال: روشی برای تبدیل اکسس به یه فایل اجرایی هست؟

look20
جمعه 20 آذر 1388, 17:36 عصر
سلام آیا روشی هست که بشه اکسس روبه فایل اجرایی البته نه دقیقا exe منظورم فرمت دیگه ای که خودش قابل اجرا باشه البته با نرم افزار access developer منظورم نیست بلکه یه روشی که فایل Mdb به فرمت دیگه ای تبدیل بشه که بدون نیاز به اکس و حتی اگه اکسس هم نصب باشه اون فایل رو باز نکنه و خود فایل مستقل اجرا بشه

nabeel
جمعه 20 آذر 1388, 17:49 عصر
سلام
خوبی look20
بردار/خواهر من یه سئوال رو که به سه شکل مختلف نمی پرسن تا توی این سه بار پرسیدنها , یک نفر اشتباهی بگه بله , میشه

یک بار دیگه خدمتتون عرض میکنم :

اکسس با توجه به فرمت فایلش و نحوه ذخیره سازیش , نمیتونه به یه فایل اجرایی تبدیل بشه , چه با اون شرایطی که شما فرمودید و چه با شرایط دیگه

قبلاً مفصل تر در این خصوص بحث شده , به سوابق رجوع بفرمایید

بدون نیاز به اکس

فایلهای اجرایی اکسس جهت اجرا نیازی به اکس ندارن ( شوخی کردم ناراحت نشید , گفتم از یه اشتباه تایپی شما , سوء استفاده کنم )

زیاد وقتتون رو صرف اینکارها نکنید , اونقدر اکسس پیچیده هست که مجالی برای این کارها نمونه

البته خوب شاید شما دارید هی تاپیک میزنید که یکی دیگه بیاد نظر بده ولی بنده دارم با دمپایی میام توی تاپیکتون ( اگه اینطوریه بفرمایید تا اقدام لازم صورت بگیره )

موفق باشید look20

ali190
جمعه 20 آذر 1388, 18:12 عصر
با سلام خدمت استید گرامی
بنده زمانی که از Access Developer استفاده میکنم بعضی از فرمهام عمل نمیکنه یا وقتی که باز میشه یه پیغام خطا ظاهر میشه و برنامه من بسته میشه.میخوام بدونم علتش چیه؟آیا این یکی از محدودیتهای Access Developer هست؟
من یه فایل پیوستی از فرمی که با Access Developer اگزه شده رو قرار میدم.البته این فایل زمانی ارور میده که من برنامه اکسس روی سیستم نصب نباشه و من از طریق فقط runtime خود Access Developer این فایل رو اجرا کنم.
آیا نرم افزار Access Developer توانایی اضافه کردن فونتهای برنامه رو به سیستم داره یعنی من فونتها رو بطور اتوماتیک با نصب برنامه به پوشه فونت سیستم منتقل کنم؟(همینطور اکتیوایکس)این کار رو رو به راحتی با installmaker و installshied انجام میدم ولی در اونا مشکل runtime رو دارم؟آیا این امکان وجود داره که من بتونم runtime اکسس رو یه جورایی به installmaker و installshied اضافه کنم تا مشکلم بطور کل حل بشه؟میشه من رو راهنمایی کنید؟
ممنون
فایل پیوستی :
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=41052&d=1260518565

ali190
جمعه 20 آذر 1388, 22:32 عصر
آیا چنین امکانی وجود دارد؟

smderfan
جمعه 20 آذر 1388, 23:07 عصر
سلام
همانطور که nabeel عزیز فرمودند امکان اجرایی کردن برنامه طراحی شده با اکسس با فرمت EXE وجود نداره و اگر وجود می داشت طریقه اجرایی کردن با فرمت EXE توسط خود برنامه اکسس ارائه می شد.

شما برنامه ای که با اکسس طراحی کردید بایستی در صورتی که نخواهید به مشکلی بر بخورید اکسس رو نصب کنید و یا از فرم Runtime استفاده کنید.

در تاپیک های مختلفی در این مورد بحث شده؛ ولی نمی شه هرگز :

وجود اکسس رو نادیده گرفت

قالب اجرایی اکسس MDE است و نرم افزاری دال بر MDE To EXE وجود ندارد.
ولی این امکان پذیر هست که :
یک رابط اجرایی با سایر برنامه ها طراحی کرد که :
* در صورت نصب نبودن اکسس پیام بده و یا
* سکیوریتی اکسس رو تغییر بده و یا
* برنامه طراحی شده را با مخفی کردن اکسس اجرا کنه و یاهای زیادی ...

و همچنین جهت انتشار برنامه طراحی شده می تونید از نرم افزارهای Installer استفاده کنید.

ali190
شنبه 21 آذر 1388, 17:18 عصر
آیا من میتونم از طریق برنامه Access Developer فونت مورد استفاده در برنامه اکسس خودم رو مثلاً در پوشه font ویندوز رجیستر کنم.با نرم افزار installshied اینکار میکنم . installshied اینکارو به راحتی انجام میده ولی access run time نداره .من نمیتونم بفهمم که وقتی access runtrime رو نصب میکنم فایلهاش کجای سیستم میره.بعدش بیام همون فایلهارو بردارم و وقتی دوباره میخوام برنامه خودم رو با installshied پکیج کنم اونارو تو installshied آدرس دهی کنم؟آیا این روش برای اوردن runtime در installshied عملیه؟

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 21 آذر 1388, 19:31 عصر
دوست خوب شما متوني حتي اكسس Access Developer را متوان با برنامه هاي نصب كنده نصب كني و بك ستاپ كاملا اختصاصي درست كنيد

ali190
شنبه 21 آذر 1388, 20:31 عصر
دوست عزیز میشه یکم بیشتر توضیح بدید.
من ستاپهامو با نرم افزار smart install maker درست میکنم .چطور میتونم این کار رو انجام بدم ؟میشه یکم بیستر راهنمایی کنید.میشه من access runtime رو یه جورایی توی ستاپهام جا بدم.؟

smderfan
شنبه 21 آذر 1388, 23:50 عصر
سلام
شما به دو صورت می تونید اینکار رو انجام بدید:
1- با توجه به اینکه شما از نرم افزاری مثل smart install maker استفاده می کنید می تونید در قسمت :

Dialog>Complete Installation>Launch Application
برنامه access runtime را قرار داده تا پس از پایان نصب، برنامه access runtime را نیز نصب کند.
2- با استفاده از یک نرم افزار دیگر مثل VB يك یک رابط اجرایی با فرمت EXE طراحی کنید که قبل از اجرای برنامه اکسس access runtime را جستجو کنه که نصب است یا نه؟ اگر نصب نبود قبل از اجرای برنامه اکسس access runtime را نصب کند.