PDA

View Full Version : متغيرم از نوع public ولي فقط در فرمي كه تعريفش كردم قابل دسترس

miladi67
جمعه 20 آذر 1388, 18:16 عصر
با سلام
من ميخوام يه متغير يا شيئ تعريف كنم كه بتونم درتمامي فرمهاي برنامه ازش استفاده كنم
اما وقتي متغيرمو از نوع public تعريف ميكنم فقط در فرم جاري قابل دسترس(درهمون فرمي كه تعريفش كردم) ولي من ميخوام در تمامي فرمهاي برنامه بتونم ازش استفاده كنم
لطفا" راهنمايم كنيد.با تشكر

mo_re_s
جمعه 20 آذر 1388, 19:02 عصر
سلام دوست عزیز
فکر کنم اگه قبل از استفاده hاز متغیرت در form2 یک شیئ از form1 بسازی بتونی به متغیر های form1 دسترسی پیدا کنی.
مثلا داخل form2 بنویس:
form1 obj=new form1();
obj.MyVarInForm1;

sia_2007
جمعه 20 آذر 1388, 21:52 عصر
سلام
شما یک کلاس اظافه کن؛
و اون رو static کن.
سپس هر متغییری خواستی تعریف کن.
و هر جای پروژه خواستی بنویس :
اسم کلاس.اسم متغییر
موفق باشی

miladi67
جمعه 20 آذر 1388, 23:19 عصر
سلام
شما یک کلاس اظافه کن؛
و اون رو static کن.
سپس هر متغییری خواستی تعریف کن.
و هر جای پروژه خواستی بنویس :
اسم کلاس.اسم متغییر
موفق باشی

سلام
ولي من فكر كنم يك راهي بايد وجود داشته باشه كه ما بتونيم متغير ها ويا نمونه هاي كه از كلاس گرفتيم وهمچنين توابعي كه به صورت public تعريف كرديم درتمامي فرمهاي برنامه بهشون دسترسي داشته باشيم
تويه vb خيلي راحت ميشد

mahdi87_gh
جمعه 20 آذر 1388, 23:22 عصر
بله توی VB!!!!!!!
اما اینجا روشش همونیه که دوستمون sia_2007 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=83515) گفتند
موفق باشید

اَرژنگ
شنبه 21 آذر 1388, 02:12 صبح
با سلام
من ميخوام يه متغير يا شيئ تعريف كنم كه بتونم درتمامي فرمهاي برنامه ازش استفاده كنم
اما وقتي متغيرمو از نوع public تعريف ميكنم فقط در فرم جاري قابل دسترس(درهمون فرمي كه تعريفش كردم) ولي من ميخوام در تمامي فرمهاي برنامه بتونم ازش استفاده كنم
لطفا" راهنمايم كنيد.با تشكر

دارید از یک روش کاملا اشتباه پیش میرید.
این روش درست برنامه نویسی نیست، مشکل اصلیتان چی هست که فکر میکنید به این شکل باید حل بشه؟
اگر مشکلتان را بیان کنید روش درست را میفرستیم.

اَرژنگ
شنبه 21 آذر 1388, 07:42 صبح
بله توی VB!!!!!!!
اما اینجا روشش همونیه که دوستمون sia_2007 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=83515) گفتند
موفق باشید

مگر روشی که برایه پیادی سازی یک روش اشتباه اراعه داده بشه میشه که تنها روش باشد؟
وقتی که روش اصلی اشتباه است راههایه پیادی ریزی فراوان میشه پیشنهاد داد:
مثال : نگه داری مقدار و خواندنش از فایل و یا رجیستری و یا ساختن فرمهایی که دیده نمیشند، و کلی دیگر روشهایه اشتباه من دراوری بی اساس و اصول.
به این جور کارها برنامه نویسی کفته نمیشه، کد ریزی که در ظاهر یک کاری را انجام میده ولی در باطن بر هیچ اصLی استوار نیست.