PDA

View Full Version : ضعف امینت در اکسس؟!

ali190
جمعه 20 آذر 1388, 22:38 عصر
باسلام خدمت اساتید و اکسس دانان بزرگ
من هر برنامه ای که شیفتش بسته باشه رو با برنامه AllowBypassKey2k که تحت اکسس هست و از همین سایت هم دانلودش کردم رو باز میکنم و این واقعاً برای یه برنامه معضل بسیار بزرگی هست ، اگر هم بخوام برنامه رو mde کنم دست خود برنامه نویس در توسعه برنامه توی حنا میمونه.در ضمن ایمپورت کردن جداول از سایر برنامه ها هم یه معضل دیگه هست و میتونم بگم که با وجود این دو مقوله(تا جایی که من اطلاع دارم) امنیت برنامه به صفر میرسه.آیا برای عدم نفوذ به برنامه توسط هکرها از این دو شاهراه امکانی وجود داره یا نه ؟
ممنون و متشکرم.

smderfan
جمعه 20 آذر 1388, 22:58 عصر
سلام

من هر برنامه ای که شیفتش بسته باشه رو با برنامه AllowBypassKey2k که تحت اکسس هست و از همین سایت هم دانلودش کردم رو باز میکنم و این واقعاً برای یه برنامه معضل بسیار بزرگی هست ، اگر هم بخوام برنامه رو mde کنم دست خود برنامه نویس در توسعه برنامه توی حنا میمونه
نفوذ به برنامه اکسس طراحی شده از طریق باز کردن شیفت وجود داره ولی در صورتی که برنامه با فرمت mde باشه کاربر نمی تونه تغییری در ساختار برنامه شما بده مگر بصورت حرفه ای به برنامه دسترسی داشته باشه. و برنامه نویس حتماً بایستی برای توسعه برنامه خود از بکاپ اصلی برنامه که روند برنامه در اون ذخیره است و با فرمت mdb است استفاده کنه.

در ضمن ایمپورت کردن جداول از سایر برنامه ها هم یه معضل دیگه هست و میتونم بگم که با وجود این دو مقوله(تا جایی که من اطلاع دارم) امنیت برنامه به صفر میرسه.آیا برای عدم نفوذ به برنامه توسط هکرها از این دو شاهراه امکانی وجود داره یا نه ؟
و در این مورد کاربر می تونه از طریق کدنویسی جداول رو بصورت کد درآورده و یا جداول رو طوری مخفی کنه که حتی با تنظیم Option برنامه ظاهر نشه....

جهت اطلاعات بیشتر از مقاله زیر استفاده کنید :

Quick Introduction
Why wouldn't Microsoft make it easy to compile an MS Access Project into a distributed executable?

1 – Microsoft has managed to create a monster by creating MS Access , and by realizing the risk and the fact that they would have to put many applications (such as Axapta , Great Plains , mind you Visual Studio .net) to sleep , they had to cripple it a little from being a developers platform and tam it into becoming a small business solution.

2 – For a peculiar reason programmers through-out time have always been valued based on complexity and not on achievement (So an Oracle programmer would get paid for developing a phone book application yet an Access Programmer gets a tap on the back which leads elite programmers to refrain from such beast called Microsoft Access.

Now , Now enough chit chat and let's get to work:
Step 1 : Make sure that your application security is not reliant on Microsoft Security file .mdw (for many reasons 1st its unsecured , 2nd it would still give away that this is an MS Access application, 3rd it would conflict with users who have other access applications installed on their own PCs who are about to use yours) you will have to script your own security modal which isn’t so difficult , all you need is to script a login form , an administration form , and every form and report on your application to check if authorized to run or edit (On_Open event) and thus leading the Form/Report to close "DoCmd.Close Form.Name" Or denying data manipulation through "Form.AllowEdits = False" / "Form.AllowDeletions = False" (I am trying to make it look simple so you wouldn’t cry).

Step2: Make sure you have scripted your own menus and tool bars (it's easy and fun so don't you get lazy).

Step3: Make sure your Startup Form is selected , your databse window is set to hide and that you have your own icon installed as project and form icon (Insert icon in your project folder , use string ".\youriconname.ico" instead of full path because usually paths vary PC to Another

Step4: Implement Microsoft Script disabling "Startup Form Over-ride by using Shift Key"

(above script is a raw and dangerous script , if not handled with care you might end up losing designer's access to your project also do note that I have managed to disable its back door since you shouldn’t be leaving such an advantage in the hands of end users) .
Also do not click your disable label until final stage of operation.

Step5: Cover all your form errors with proper addressing messages or procedures (Unlike MS Access , programs shouldn’t generate run time errors , and usually a program with a runtime error will crash and exit), now for an easy solution for those who are lazy enough use the general Form Error section and add the following (On Error Resume Next) or maybe add a message box or two stating that an error has occurred and user should be more careful (You lazy you!).

Step6: Create a .mde file (Save your VB scripts from being stolen until someone comes up with a proper tool to decode it , you can also skip this stage if you like , or if for a peculiar reason Microsoft Access denied it -Happens with huge projects).

Step7: Create a photo dimensioned 362x290 pixel (Smart developers tried 1x1 pixel image which worked up fine on their platforms but generated errors and crashes on other users' platforms so stick to the standard , oh and darken the area where Microsoft overlays its version details ) in BMP format as your splash screen (This will replace Microsoft Access splash screen on running), give it the same name as your database/project (i.e if your database/project is named myproject.mdb etc. name your photo myproject.bmp ) and place it in your project's folder.

Step8: Rename your database / project file extension (The neat trick) into dll (i.e if your database / project is named myproject.mdb etc. name it myproject.dll ), Also move security workgroup file (system.mdw usualy) used while database creation to project's folder and rename its extension into ocx (i.e if your security workgroup file is named myproject.mdw etc. name it myproject.ocx ).
Step9 : Create a Visual Basic 5 or higher project (Lets get down and dirty for a minute) that all to be done is to run a shell command (Batch file like executable) running the following code in Open event of its Startup Form:

ali190
شنبه 21 آذر 1388, 17:13 عصر
باسلام و خسته نباشید جناب smderfan
از توجه شما و راهنمایی تان کمال تشکر را دارم.
این مقاله انگلیسی هست.میشه کارایی این مقاله رو تحت یه نمونه فایل اکسس در این تایپیک بذارید که همه استفاده کنن؟
ممنون و متشکر

ali190
شنبه 21 آذر 1388, 19:30 عصر
با سلام
من چطور میتونم با کدنویسی جداولم رو در اکسس جور مخفی کنم که دیگه حتی با option>view>unhide objects هم باز نشه؟و فقط دوباره با کد نمایان بشه؟(جهت جلوگیری از ایمپورت داده ها)

ali190
یک شنبه 22 آذر 1388, 07:55 صبح
باسلام
برنامه Decode.mdb بسیار عالیست و یه روش جالبیه.فقط کدهاش و فرمها شو نمیشه بهش دسترسی پیدا کرد.میشه لطفاً یه کاری کنید که بشه به صفحه طراحی اون دسترسی پیدا کرد و از فرمها و ماژولش بشه در برنامه خودمون هم کپی کنیم؟

nabeel
یک شنبه 22 آذر 1388, 08:17 صبح
سلام smaderfan

ضمن تشكر از معرفي SuperHidden

به نظر شما با توجه به كد نمونه زير ، چقدر اين اميد وجود داره كه اين روش در مقابل يك ابزار عمومي ( قابل ساخت ) ، بتونه مقاومت از خودش نشون بده ؟

....tes").Value = dbHid.....

البته در مجموع روش بسيار خوبيه ، تقريباً از هر 10000 نفر 9999 نفر رو متوقف ميكنه ( بدون ابزار )

با توجه به اينكه در اين روش هر ارجاعي در داخل Query ها به جداول داده شده باشه ، ميشه اطلاعات و خود جداول رو بازيافت كرد ، به نظر مياد الزاماً بايد در استفاده تلفيقي با يك الگوريتم رمزنگاري داده ها استفاده بشه تا امنيت ارتقا پيدا كنه

موفق باشيد

smderfan
یک شنبه 22 آذر 1388, 14:16 عصر
سلام
استفاده از ماژول و کدهای SuperHidden همانطور که جنابعالی فرمودید بیش از 9999 نفر امکان دستیابی به اون رو ندارند و می شه گفت یک روش خوب جهت عدم ایمپورت جداول است.

حتی اگر امکان نمایش جداول فراهم شد شما می تونید اطلاعات جداول خودتون رو از طریق Decode به فرمت ناخوانا تبدیل کنید.

همچنین می تونید برای کنترل بهتر از بحث امنیت و سطح دسترسی استفاده کنید.

abas1388
یک شنبه 22 آذر 1388, 15:20 عصر
سلام
استفاده از ماژول و کدهای SuperHidden همانطور که جنابعالی فرمودید بیش از 9999 نفر امکان دستیابی به اون رو ندارند و می شه گفت یک روش خوب جهت عدم ایمپورت جداول است.

حتی اگر امکان نمایش جداول فراهم شد شما می تونید اطلاعات جداول خودتون رو از طریق Decode به فرمت ناخوانا تبدیل کنید.

همچنین می تونید برای کنترل بهتر از بحث امنیت و سطح دسترسی استفاده کنید.

آقاي دستگردي عزيز سلام!
آيا امكان داره نحوه استفاده از ماژول و کدهای SuperHidden را در قالب يك فايل نمونه با فرمت mdb جهت مخفي و ظاهر كردن جداول براي بنده و دوستان ديگر ارائه فرمائيد ؟
با تشكر

anbaran
یک شنبه 22 آذر 1388, 15:40 عصر
abas1388 عزیز
این هم یک نمونه کاربردی نحوه استفاده از ماژول و کدهای SuperHidden در قالب يك فايل با فرمت mdb جهت مخفي و ظاهر كردن جداول براي شما و سایر دوستان

ali190
یک شنبه 22 آذر 1388, 16:12 عصر
آیا میشود این کد را برای تمامی آبجکتها گسترش داد؟
فرم، ماژول ، گزارش ، کوئری و .....
ممنونم

دانش پژو
دوشنبه 23 آذر 1388, 09:41 صبح
با سلام و تشكر
برنامه خوبي است 0 در صورتي كه امكان مخفي كردن جداول لينگ شده را هم داشته باشد خيلي كار آمد تر خواهد بود 0 آيا اين جداول را هم مي توان مخفي كرد؟

nabeel
دوشنبه 23 آذر 1388, 16:12 عصر
سلام دانش پژوه

بله امكان اين كار وجود داره ، بهتره كه دوستمون anbaran عزيز ، خودشون اين تغيير رو اعمال كنن ( كار را كه كرد ، آنكه تمام كرد )
اين دوستمون شايستگي تشكر كردن دوباره رو دارن
موفق باشي دانش پژوه - دوست خوب من

.................................................. .......

قابل توجه مديران تالار

قصد داشتم صبح مطلبي توي همين تاپيك با توجه به چيزايي كه مخصوصاً توي اين مطالب ديدم بنويسم ، كه خيلي با خودم كلنجار رفتم و تا اين لحظه جلوي خودم رو نگه داشتم ، حالا كي ميشه كه ...
حيفم اومد كه موضوع منحرف بشه ، ولي يكي از بهترين جاها براي ابراز گله بود از برخي نارفيقان ( از ما گفتن بود ، بعداً كه فيوز پريد گله اي نباشه ، به هر حال اگر بعداً پريد رفرنس ميدم به اينجا )

موضوع شخصي نيست و عموميه ( مرتبط با همه كاربرها ) ، و براي همين هم عمومي نوشتمش ، موضوع ربطي به مديريت نداره و كاربريه ! ( در حال حاضر كاربران همين تالار )

البته اگر تشخيص ميديد ظرفيت نقد عمومي وجود داره بفرماييد تا نقد رو اعلام كنم ( شايد حتي در مطلبي جديد )

بايد يه جايي فرهنگ ... دفن بشه

يا علي

anbaran
سه شنبه 24 آذر 1388, 08:17 صبح
ضمن تشکر از nabeel عزیز و سایر دوستان
نحوه استفاده از ماژول و کدهای SuperHidden برای جداول و لینکها

nabeelعزیز نمی دونم عصبانیت شما از چیست امیدوارم از بنده نباشه با تشکر

nabeel
سه شنبه 24 آذر 1388, 09:36 صبح
سلام anbaran ، دوست عزيز

چون عمومي اشاره فرموديد ، مجبورم عمومي جواب بدم .

چه چيزي باعث شده فكر كنيد ، بنده از دست شما عصبانيم ؟!

نه عزيز ، آدم از كسي كه عصباني باشه تشكر نميكنه ، تشكر بنده خالصانه بوده و جالبه بعضي دوستاي ديگه هم فكر كردن عصبانيت بنده از smderfan بنده خدا هستش كه بنده در پيامد اون مجبور شدم رفع شبه اي هم از ايشون داشته باشم ! ( پيغام خصوصيهاي بنده )

آقاي smderfan ( آقاي دستگردي ) دوست قابل احترامي هستن و به قطع در جايگاهي بسيار بسيار بالاتر از يه يه سري دوستاني كه توي لابيها حضور دائمي دارن . ( كسي شك داره ؟ خوب نظرشون قابل احترامه ولي قابل اثبات نيست ! )
البته از اين دست افراد كم نيستن ، اكثر اونها هم رفتن تو حاشيه و كمرنگ شدن . ( حيف كه با يه دونشون قبلاً زديم به تيپ هم ، اون هم به خاطر همين شركت موقتي بنده توي يه لابي ! ، از همين جا ازش عذر خواهي ميكنم ، و اميدوام دوباره توي تالار حضور پر رنگي داشته باشه ، اوايل ورودم بود و ... ! )

ديگه توي اين همه مدت همه رك بودن بنده اومده دستشون . اگر هم كسي دستش نيومده ، خوب حتماً قسمت نبوده !

در مجموع لطفاً ديگه اين موضوع رو توي اين تاپيك ادامه نديد ، تا بحث بيشتر از اين منحرف نشه ! ( الان ميان حذفش ميكنن و ... )

خدانگهدار

ali190
سه شنبه 24 آذر 1388, 12:42 عصر
دوستان میشه و لطف کنند این برنامه رو در حد سایر آبجکتها (فرم ، کوئری ، گزارش و ...) بسط بدهند.

amirali111
سه شنبه 24 آذر 1388, 15:32 عصر
smderfan عزیز لطفا اگه ممکنه نمونه decode رو بصورت open source قراردهید.
با تشکر

ali190
شنبه 28 آذر 1388, 12:14 عصر
باسلام خدمت اساتید گرامی و یک سلام ویژه خدمت دوست عزیز جناب anbaran
آیا میشه که این برنامه پنهانسازی جداول رو برای سایر آبچجکتها هم بسطش بدیم.؟
که در واقع تمام آیتمهای ما از دید کاربران سوپر مخفی بشه؟

abas1388
شنبه 28 آذر 1388, 14:16 عصر
باسلام خدمت اساتید گرامی و یک سلام ویژه خدمت دوست عزیز جناب anbaran
آیا میشه که این برنامه پنهانسازی جداول رو برای سایر آبچجکتها هم بسطش بدیم.؟
که در واقع تمام آیتمهای ما از دید کاربران سوپر مخفی بشه؟

سلام
بنده هم همين تقاضا را بصورت پيام خصوصي از آقاي anbaran عزيز كه زحمت انجام اينكار را براي آبجكت tables كشيده بودند نموده ام .لذا چنانچه انجام اينكار براي ايشان مقدور نمي باشد از ديگردوستان بزرگوار بويژه استاد عزيزمان جناب آقاي پيروز مهر كه امروز هم در يك تاپيك ديگر ، حقير را مورد لطف خود قراردادند استدعا ميشود در اين مورد اقدام لازم را مبذول نمايند .
با تشكر

nabeel
شنبه 28 آذر 1388, 15:07 عصر
سلام abas1388

اينكه به صورت مستقيم اسم ميبريد كار درستي نيست و شخص رو در معذوريت قرار ميديد وليكن متاسفانه در اين مورد خاص بايد مطالبي رو خدمت شما عرض كنم

باز هم اون تاپيكي كه نبايد بياريد بالا رو آورديد بالا !

متاسفانه در اين مورد خاص بنده نظر نميدم و كمك نميكنم ! ( دوستان بنده همون بهتر كه فكر كنن ، بلد نيستم )

توي پست 14 و 16 به كنايه مطلبي نوشته بودم كه در اونجا اشاره نكردم
بنده نسبت به اين يه دونه تاپيك حساسيت خاصي پيدا كردم ، رك بگم :
اين تاپيك رو نمادي از خيلي صفات منفي ميدونم ( كه بهتره اساميش رو نگم ) و با ديدنش حالم به هم ميخوره خصوصاً با ديدن پستهاي 5 و 11 و 15

اين مشكل پايه ايه و تا وقتي كه هستم تحمل ميكنم
يا علي

abas1388
شنبه 28 آذر 1388, 16:06 عصر
سلام abas1388

اينكه به صورت مستقيم اسم ميبريد كار درستي نيست و شخص رو در معذوريت قرار ميديد وليكن متاسفانه در اين مورد خاص بايد مطالبي رو خدمت شما عرض كنم

باز هم اون تاپيكي كه نبايد بياريد بالا رو آورديد بالا !

متاسفانه در اين مورد خاص بنده نظر نميدم و كمك نميكنم ! ( دوستان بنده همون بهتر كه فكر كنن ، بلد نيستم )

توي پست 14 و 16 به كنايه مطلبي نوشته بودم كه در اونجا اشاره نكردم
بنده نسبت به اين يه دونه تاپيك حساسيت خاصي پيدا كردم ، رك بگم :
اين تاپيك رو نمادي از خيلي صفات منفي ميدونم ( كه بهتره اساميش رو نگم ) و با ديدنش حالم به هم ميخوره خصوصاً با ديدن پستهاي 5 و 11 و 15

اين مشكل پايه ايه و تا وقتي كه هستم تحمل ميكنم
يا علي

با سلام
بي ترديد ، جنابعالي بعنوان يك فرد با تجربه و پيشكسوت در زمينه اكسس ، قطعاً دلايل روشني خواهيد داشت كه اين تاپيك رو نمادي از خيلي صفات منفي ميدانيد. و اي كاش مثل هميشه با همان رك گوئي كه از جنابعالي سراغ داريم كاملاً توضيح مي داديد كه چرا به اين تاپيك حساسيت داريد .
فرموده ايد كه با ديدن اين تاپيك خصوصاً در پستهاي 5 و 11 و 15 حالتان ....... ولي با كمال تعجب مشاهده ميشود كه در پست هاي 5 و 11 تشكر بعمل آورده ايد.
لذا از جنابعالي استدعا ميشود بجهت اينكه بنده و دوستان ديگر وقت خودمان را هدر ندهيم و مشغول انجام كاري نشويم كه نتيجه اي در بر ندارد در صورت امكان دلايل خودتان را در رد اين تاپيك و منفي بودن آن ارائه فرمائيد .
بديهي است كه عدم ارائه دليل و توضيح كافي و قانع كننده ، ممكن است براي بعضي ها ايجاد سوء تفاهم نمايد.
با تشكر

nabeel
شنبه 28 آذر 1388, 16:16 عصر
سلام abas1388

باز هم منو آورديد توي تاپيكي كه گفتم با ديدنش حالم به هم ميخوره !

حالتان ....... ولي

چرا سه نقطه ، گفتم كه ، حالم به هميخوره .

وليكن در خصوص تشكرهام :

بنده به نوبه خودم به جز چند مورد خاص ( اونهم نه توي تالار اكسس ) ، چيز ديگه اي اينجا ياد نگرفتم و تنها علل تشكراتم براي اغلب نظرات ارائه شده در تالار اكسس :

تشكر از پاسخ دهنده بابت كمك به ديگران
تشكر از پاسخ دهنده ، بابت ارائه مطلبي كه ، توي كتابهايي كه بابتشون تومن تومن پول بي زبون ميدن ، نيست ( پول دادن رو راحت انجام ميدن ولي تشكر مفت رو نه ؟!! )
تشكر بابت زماني كه ، پاسخ دهنده به پاسخگويي اختصاص داده
و تشكر از ارزشي كه يك نفر براي كسي ديگه قائل شده ( در جايي كه شايد بايد قائل نميشد و يا ارزشش رو نداشت ! ، كه البته متاسفانه آدم در بيشتر مواقع بعد از پاسخ دهي به اين موضوع پي ميبره )

اميدوارم براي خيلي از شماها جا بيفته كه تشكر كردن الزاماً به معناي مفيد بودن يك مطلب به صورت مستقيم نيست ، خيلي از شماها با شنيدن يك شعر ( كه به نظر بنده ، منشاءش از شر و ور هستش ) احسنت احسنته كه بار فرد ميكنيد ! و ليكن در فضاي مجازي اينجا ......

لطفاً موضوع رو ادامه نديد ، حوصله تذكر مديريت رو ندارم .

خدمتتون عرض كردم كه ، جواب سئوال رو بلد نيستم ، دوستان ديگه پايخگو هستند .

ضمن اينكه دوست عزيز ، شما روي سخن بنده نيستيد ، شما كه از اون پستها تشكر كرديد ، پس نگران چه مطلبي هستيد ؟!

موضوع بهتره كه ديگه بازتر نشه و شما هم پيگير نشيد

پست پاياني

يا علي

nabeel
یک شنبه 29 آذر 1388, 11:59 صبح
سلام

درخواست اعلام نظر علنی , برای مدیریت تالار اکسس , آقای قربانی ارسال شده , در صورت موافقت ایشون , پاسخ لازم داده میشه , تا دوستان واقعی بنده در جریان امر قرار بگیرند

متاسفانه دلایل , تشدید پیدا کرده و لازم الجواب ! شده , چه بهتر که مجوز پاسخ دهی توسط مدیریت بخش آقای قربانی داده بشه .

متاسفانه اعتراض بنده ظاهراً یه طیف خاص رو به حاشیه برده شده , و علاقه مند به بازی در زمین خاکی کرده

تا زمان تایید مدیریت منتظر میمونم !

چه بهتر که مدیریت اجازه رو صادر کنند و به داسان پیغامهای خصوصی افراد دیگه خاتمه بدن

البته همونطوری که در گذشته هم گفتم ( دیگه شماره پست ذکر نمیکنم , دوستان دارن کم کم پستهای زائدشون رو خودشون حذف میکنند و شماره ها به هم میخوره ):

البته اگر تشخيص ميديد ظرفيت نقد عمومي وجود داره بفرماييد تا نقد رو اعلام كنم

موفق باشید

pmoshir
سه شنبه 27 بهمن 1388, 15:26 عصر
دوستان عزیز میشه فقط یک جدول خاص رو مخفی کرد؟؟؟

behzad5952
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 14:14 عصر
من برنامه Super Hidden.rar (http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=41146&d=1260708005) رو تست کردم یکی از مشکلاتش اینه که وقتی در جدولی Attachment داشته باشید و جداول را Hidden کنید هنگام نمایش مجدد فیلدهای Attachment غیر فعال میگردند و تنها راهی که من تونستم اونها رو دوباره Active کنم این بود که در اون جدول یه فیلد جدید با ماهییت Attachment ایجاد کنم جدول رو ذخیره و اجرا کنم و بعد سایر فیلدهای Attachment فعال میگردید.

از دوستان کسی هست که بتونه فایل نمونه رو اصلاح کنه...؟

behzad5952
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 14:56 عصر
اساتید محترم لطفا راهنمایی کنید ...!

nomonoz
یک شنبه 06 مرداد 1392, 19:58 عصر
آقا این SUPERHIDDEN عجب چیزیه:کف:
ببخشید من از کد نویسی هیچی نمیدونم فقط کدها رو با کلی بدبختی و کلنجار تو پروژه کپی میکنم و با اندک سوات انگلیصی یه جاهایی رو عوض میکنم
فقط میشه کمک کنید بگید برای فرمها و کویریها هم میشه استفاده کرد. اگه کدهاشو بگید که اصلا نهایت لطف رو کردید:گیج: