PDA

View Full Version : سوال: باز شدن word در برنامه ی وب

RoostaYeBekr
شنبه 21 آذر 1388, 10:49 صبح
سلام

من یکی از سایت ها رو که می دیدم ، چیز جالبی دیدم و اون اینکه توی صفحه ی وب ، طرف وقتی که مثلا روی فرستادن پیام ( توی خود همون سایت ) کلیک می کرد ، یک صفحه ای شبیه به word باز می شد و به این ترتیب ، طرف می تونست از بعضی از ابزارهای word برای فرستادن پیام استفاده کنه و البته خیلی امکانات دیگه .

بعد اونوقت این مدلی که این word ، سمت سرور باز می شد و با فرستادن پیاممان ، خودش بسته می شد .

چطور می شه این کار رو کرد ؟

Mostafa_Dindar
شنبه 21 آذر 1388, 11:09 صبح
سلام
شايد منظورتون استفاده از WYSIWYG يا همان "what you see is what you get" هست كه تعداد زيادي رايگان در اينترنت موجوده . يكي از معروفترين اونها FCKEditor هست كه نسخه جديد تر اون با نام CKEditor ارائه شده . شما هر دو اين كلمات رو چه در اين سايت چه در گوگل جستجو كنيد جواب ميگيريد.

RoostaYeBekr
شنبه 21 آذر 1388, 12:49 عصر
سلام
شايد منظورتون استفاده از WYSIWYG يا همان "what you see is what you get" هست كه تعداد زيادي رايگان در اينترنت موجوده . يكي از معروفترين اونها FCKEditor هست كه نسخه جديد تر اون با نام CKEditor ارائه شده . شما هر دو اين كلمات رو چه در اين سايت چه در گوگل جستجو كنيد جواب ميگيريد.

مرسی . ولی منظورم این نبود .
:لبخندساده:
چون همانطور که گفتم ، در این روش ، هدف فقط استفاده ی از یک Editor معمولی نیست .

مثلا یکی دیگه از امکانات دیگه ای که این روش داره ، این هست که می شه Template نامه ، از توش انتخاب کرد . منظور از Template آماده نامه ، این هست که برای راحتی کار ، یک سری کلماتی که در نامه های رسمی یا دبیرخانه ای بیشتر استفاده می شود ، را انتخاب می کنند . اون وقت اون Word ی که باز می شه ، مثلا توش نوشته :

با سلام و احترام
جناب آقای دکتر ......

بعد اون وقت شما زیرش متنی که می خواهید می نویسید .

یا مثلا یکی دیگه از امکانات این Template ها ، این هست که شما Template رو انتخاب می کنید که موقع Print ، بصورت A4 یا A5 پرینت بگیرد .

Mostafa_Dindar
شنبه 21 آذر 1388, 12:59 عصر
مثلا یکی دیگه از امکانات دیگه ای که این روش داره ، این هست که می شه Template نامه ، از توش انتخاب کرد .
شما ميتونيد با همون ايتور ها اين قابليت رو پياده سازي كنيد .
به دو صورت:
1- در صورتيكه بخواين كاربر Tempalate ها رو از تو اديتور انتخاب كنه بايد با جاوااسكريپت اينكار ور بكنين . يعني بايد با طرز كار اون اديتور كاملا آشنا باشين تا بتونين يكسري ويژگيهاي ديگه به اون اديتور جاوا اسكريپتي اضافه كنيد (من اين كار رو نكردم ولي فكر ميكنم عملي باشه)
2- راه خيلي ساده تر ميتونين يك User Control درست كنين و بالاي اديتور قرار بدين و با توجه به انتخاب كاربر يك متن از قبل آماده رو كه با فرمت خاصي داره رو به اون اديتور Bind كنيد .

RoostaYeBekr
شنبه 21 آذر 1388, 15:46 عصر
شما ميتونيد با همون ايتور ها اين قابليت رو پياده سازي كنيد .
به دو صورت:
1- در صورتيكه بخواين كاربر Tempalate ها رو از تو اديتور انتخاب كنه بايد با جاوااسكريپت اينكار ور بكنين . يعني بايد با طرز كار اون اديتور كاملا آشنا باشين تا بتونين يكسري ويژگيهاي ديگه به اون اديتور جاوا اسكريپتي اضافه كنيد (من اين كار رو نكردم ولي فكر ميكنم عملي باشه)
2- راه خيلي ساده تر ميتونين يك User Control درست كنين و بالاي اديتور قرار بدين و با توجه به انتخاب كاربر يك متن از قبل آماده رو كه با فرمت خاصي داره رو به اون اديتور Bind كنيد .

درست می گید . می شه با جاوااسکریپت ، خیلی کارها کرد . ولی من می خواستم که استفاده از این روشی رو هم که می گم ، بلد باشم . چون همون امکاناتی هم که گفتم ، فقط یک مثال از طرز کار اون روش بود که قطعا خیلی از امکانات دیگش ، قابل ذکر کردن در یک تاپیک نیست .

s_ahmadneya
جمعه 16 بهمن 1388, 13:27 عصر
با سلام
توی CKEditor می شه template تعریف کرد و چند نمونه هم داره البته من کار نکردم حتی اسکین افیس 2003 را هم داره اما
باید بشود تمامی امکانات ورد را در سایت آورد احتمال زیاد میکروسافت این را پیش بینی کرده و حداقل در اینترانت که سرعت زیاده نباید مشکلی داشته باشد مخصوصا در اتوماسیون اداری حرف نداره
دوستان اگه مطلع هستند به ما هم اطلاع رسانی کنند
با تشکر

amirbiglari
شنبه 17 بهمن 1388, 09:28 صبح
با سلام . بنده هم مدتی است که بدنبال راه حلی برای این موضوع هستم . در واقع میخواهم یک محیطی مثل word باز بشه که بشه ازش استفاده کرد . ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه.

jingiliboyz
شنبه 17 بهمن 1388, 09:55 صبح
مشکلی که من با fckeditor دارم اینه که عکس رو نمیتونم بریزم تو سرور چطور باید بهش بگم که عکس رو کجا بریزه میشه راهنمایی کنید

RoostaYeBekr
دوشنبه 19 بهمن 1388, 16:14 عصر
مشکلی که من با fckeditor دارم اینه که عکس رو نمیتونم بریزم تو سرور چطور باید بهش بگم که عکس رو کجا بریزه میشه راهنمایی کنید

بحث را به چه جایی کشاندید !