PDA

View Full Version : سوال: خطا در كدنويسي اكسس

Asgharian.Sh
شنبه 21 آذر 1388, 14:44 عصر
با سلام خدمت تمامي دوستان و اساتيد گرامي
مشكلي براي فايلم پيش اومده كه نمي دونم چطور بايد حلش كنم . من يك پايگاه داده تو اكسس درست كردم با پيش از 20 فرم و حدود 10 جدول ،10 كوئري و ماژول .. خيلي وقته كه دارم روش كار ميكنم چون قراره به عنوان فايل آرشيو اسناد استفاده بشه بدلايل خاصي بعد از مدتي مجبور شدم قسمتهايي از بعضي فرمها رو تغيير بدم اما الان مدتيه كه فهمديم نميشه كد جديدي به كدهاي قبلي اضافه يا حتي كدهاي قبلي رو اصلاح كرد چون به محض شروع به كدنويسي حروف به رنگ قرمز شده و با وجود درست بودن كدها آنرا قبول نكرده و باگ ميده حتي كوچكترين تغيير تو كدهاي قبلي مثل تغيير نام Source ها رو هم اجازه نميده نمي دونم چه بلايي ممكنه سرش اومده باشه هر چي است اميدوارم فايلم تخريب نشده باشه چون هيچ بك آپي ازش ندارم . لطفاً منو راهنمايي كنيد و از اين نگراني نجاتم بديد چون واقعاً تجربه چنداني تو برنامه نويسي ندارم .:ناراحت::گریه:

nabeel
شنبه 21 آذر 1388, 15:11 عصر
سلام Asgharian.Sh

با توجه به توضيحاتي كه شما دوست گرامي داديد ، نگران نباشيد فايل تخريب نشده

فعلاً در اولين قدم اين كار رو انجام بديد :

يك فايل جديد اكسس ايجاد كنيد و تمامي آبجكتهاي فايل معيوب رو به داخل اون Import كنيد

در صورتي كه با اينكار درست نشد ، تصويري از پيغام خطاي صادر شده در هنگام Compile و يا اجرا رو ارسال بفرماييد

موفق باشيد

Asgharian.Sh
شنبه 21 آذر 1388, 15:11 عصر
خواهشاً يكي از اساتيد گرامي منو راهنمايي كنه و اينكه ممكنه دليلش چي باشه ؟؟

Asgharian.Sh
شنبه 21 آذر 1388, 15:27 عصر
با سلام خدمت nabeel عزيز و تشكر از راهنمايي سريعتون
دوست عزيز كاري كه گفتيد رو انجام دادم اما موقع Import كردن فرمها پيغام Name confilicts with existing module, project or Library رو ميده كه نشون ميده من قبلاً فرمها با ماژولهاي همنام داشته ام در صورتيكه اينطور نيست.
يك چيز عجيب ديگه كه نميدونم كي اتفاق افتاده اينكه كه خودبخود از هر فرم و Subform يك كپي در فايلم تهيه شده و با نام 1 ذخيره شده مثلاً اگر فرمي به نام Frm_Frst داشته ام حالا يك علاوه بر آن يك فرم ديگر به نام Frm_ First1 هم اضافه شده كه عيناً مانند قبلي است . اين توضيح رو هم بدم كه من قبلاً يكي دوبار مجبور شده بودم فايلم رو دوباره در يك فايل جديد اينپورت كنم .
بازم ممنون از لطفتون
منتظر راهنمايي هستم

nabeel
شنبه 21 آذر 1388, 15:37 عصر
سلام

خدمتتون عرض كردم به داخل يك فايل جديد Import كنيد

كليه آبجكتهاي همنام كه در انتهاي نام اونها عدد يك ( و يا عددي ديگه كه نشاندهنده تكرار بوده ) رو حذف كنيد

شما ماژولهاتون هم تكراري شده و توابع داخلي اونها هم تكراري
خطايي كه صادر شده مربوطه به همين مورده

توضيح : Name confilicts قاعدتاً نشان از وجود تابع و يا روتيني تكراري داره ، اين تكرار الزاماً به معناي يكسان بودن خود كدها نيست ، بلكه تكراري بودن نام هم منجر به ايجاد اين خطا ميشه

موفق باشيد

Asgharian.Sh
شنبه 21 آذر 1388, 16:19 عصر
nabeel عزيز يك دنيا ممنون از راهنماييتون مشكلم حل شد . فكر كنم حالا ميفهمم كه قبلاً يكبار كل فرمها و جدولهام يك دفعه پنهان شدند و من فكر كردم كه پاك شده اند و دوباره اونها رو از فايل بك آپ قبلي اينپورت كردم احتمالا ًاونجا اين مشكل ايجاد شده بهر حال بي تجربگيه ديگه
يك سوال: چرا بعضي اوقات خودبخود فرمها و جداول فايل از پنهان ميشن طوريكه انگار اصلاً وجود ندارند ؟بعدش چطور ميشه دوباره ظاهرشون كرد؟
البته ببخشيد اگه سوال خيلي ساده و ابتدايي پرسيدم.
بازم ممنون

nabeel
شنبه 21 آذر 1388, 16:28 عصر
سلام

چرا بعضي اوقات خودبخود فرمها و جداول فايل از پنهان ميشن طوريكه انگار اصلاً وجود ندارند ؟

اينجور مساله اي به خودي خود امكان نداره ، بايد ببينيد ، خودتون چه كار مي كنيد .
...........

گو اينكه پاسخ اين سئوال بارها داده شده و توصيه به جستجو هم ميشه و ليكن ...

Tools>Options>View>Hidden Object

موفق باشيد

nabeel
یک شنبه 22 آذر 1388, 09:32 صبح
سلام Asgharian.Sh

دوست من ، بنده هم به سه دليل پاسخ شما رو دادم ( با توجه به متن پست اولتون ) :

1 - كم تجربه بوديد
2 - چون سئوال پرسيده بوديد ، پس همونطوري كه خودتون هم فرموديد ، بلد نبوديد و بنده قصد كمك به شما رو داشتم
3 - مشكلي براتون پيش اومده بود و نگران بوديد

.................................................. ..................

به هر حال در آينده كم كم اين تجربه رو به دست خواهيد آورد ، كه قدر دان توصيه ها و راهنمايي هاي بي كنايه ، ديگران باشيد

تجربه بنده در زمينه برنامه نويسي اندكي بيشتر از تجربم در شناخت و نحوه تعامل با ديگرانه

درمجموع ، ممنونم از نظر لطفتون و از شما عذر خواهي ميكنم

موفق باشيد

Asgharian.Sh
یک شنبه 22 آذر 1388, 17:39 عصر
با تشكر از لطف شما nabeel عزيز و ببخشيد اگه باعث سوءتفاهم شدم مطمئناً من و همه تازه كارها هميشه قدردان اين لطف و كمكهاي همه اساتيد خواهيم بود . و قول ميدم اگه منم روزي تو اين فيلد حرفه اي شدم حتماً تجربه ها رو به بقيه تازه كارها انتقال خواهم داد. بهرحال بازم عرض ميكنم كه قصد بي احترامي نداشتم و عذرخواهي ميكنم .