PDA

View Full Version : چنتا سوال نسبتا ساده در مورد Java Script

woeful
شنبه 21 آذر 1388, 21:20 عصر
سلام

1 - چطوری میتونم با Java Script یک registry key ساخت و خوند؟

2 - چطوری میتونم با Java Script به CMD دست پیدا کنم ؟

3 - چطوری Email بفرستم ؟

احتمالا حدس میزنید برای چه کاری این سوالاتو پرسیدم پس اگه حدس زدید بیان نکنید واگه دوست داشتید یه منت بزارید بر سر من و بگید http://forum.p30world.com/images/New-smile/N_aggressive%20%2817%29.gif

با تشکر

Woeful

مهدی کرامتی
شنبه 21 آذر 1388, 22:00 عصر
با جاوا اسکریپت هیچ یک از کارهای مذکور را نمی توانید انجام دهید. زیرا جاوا اسکریپت فقط به شیء های درون پنجره Browser دسترسی دارد و امکان هیچ گونه دسترسی به چیزی خارج از پنجره Browser توسط هیچ یک از زبان های Scripting مبتنی بر وب وجود ندارد.

woeful
شنبه 21 آذر 1388, 22:19 عصر
با جاوا اسکریپت هیچ یک از کارهای مذکور را نمی توانید انجام دهید. زیرا جاوا اسکریپت فقط به شیء های درون پنجره Browser دسترسی دارد و امکان هیچ گونه دسترسی به چیزی خارج از پنجره Browser توسط هیچ یک از زبان های Scripting مبتنی بر وب وجود ندارد.

اول از اینکه به سوالم جواب دادید خیلی خیلی ممنونم چون اولین فرم اینترنتی بود که جواب دادن
:تشویق::قلب:

ولی من با نظر شما موافق نیستم یه نگاه به کدهای زیر بندازید

accessing registry using javascript
Wednesday, January 10, 2007
<body onload="windowonload()" onunload="windowonunload()">
...
</body>

...

//************************************************** ************************************************'
// Window Onunload, last to execute, manage registry
function windowonunload()
{
if (dontshowagain.checked != true)
{
/* show */
var wsh = new ActiveXObject("WScript.Shell");
var key = "HKCU\\Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion \\Run\\my-script";
wsh.RegWrite (key, sWorkingPath + "my-script.hta", "REG_SZ");
}
}

...

to remove this key you can use:
wsh.RegDelete ("HKCU\\Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion \\Run\\my-script");

to read the value of this key you can use:
var key = wsh.RegRead("HKCU\\Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion \\Run\\my-script");
ولی نمیدونم چرا درست کار نمیکنه
اگه به انگلیسی عبارت accessing registry using javascript رو سرچ کنید (google ) به نتایج زیادی میرسید ولی من به خوندن اونا به نتیجه نرسیدم ( انگلیسی زیاد بلد نیستم :لبخند:)

و با JAVA SCRIPT باید بشه ایمیل فرستاد یعنی با web نمیشه email فرستاد :عصبانی++::گریه:

اگه فرمایشات شما درست باشه امنیت در browser ها و ایمیل ها از نظر java script معنا نداره

مهدی کرامتی
شنبه 21 آذر 1388, 23:11 عصر
کد زیر فقط در Browser های خیلی قدیمی مثل IE 3 و 4 کار میکنه، از IE 5 ببعد دسترسی به ActiveX های از طریق صفحه وب بخاطر مسائل امنیتی ممنوع شد.